Посольство України в Сполучених Штатах Америки

, Київ 00:01

Підсумки дводенної роботи в рамках Українських днів в Конгресі були підведені в ході спеціального брифінгу в Посольстві України у Вашингтоні

10 березня 2017, 02:37

Підсумки дводенної роботи в рамках Українських днів в Конгресі, які є однією з найефективніших форм співробітництва української громади із найвищим законодавчим органом США, були підведені сьогодні в ході спеціального брифінгу в Посольстві України у Вашингтоні. 
Символічним є те, що Українські дні в Конгресі припали на відзначення 203-ї річниці від дня народження видатного українського поета та громадського діяча Тараса Шевченка. В рамках святкування Шевченківських днів в Посольстві було відкрито виставку робіт українського скульптора Ігоря Гречаника, серед яких центральне місце зайняли скульптури Тарас Шевченко та Козак-Мамай («Дума про Україну»).
Звертаючись до представників української діаспори, які прибули до американської столиці із штатів Іллінойс, Огайо, Мічіган, Пенсильванія, Мериленд, Нью-Йорк, Нью-Джерсі, Коннектикут, Колорадо, Посол України в США Валерій Чалий наголосив, що Україна високо цінує потенціал закордонного українства як важливого учасника не лише державотворчих процесів в Україні, а також як надійного партнера у питаннях захисту інтересів нашої держави в Америці і світі. Посол закликав громаду продовжувати цю важливу для їхньої другої батьківщини роботу.
Протягом двох днів заходу, українці Америки мали 47 зустрічей з членами Сенату та Палати представників Конгресу США, представниками Адміністрації, політологічних центрів та неурядових організацій, під час яких ними були обговорені питання забезпечення територіальної цілісності і суверенітету України, а також протидія агресії Росії.
Також в ході брифінгу виступили Президент СКУ Євген Чолій, Президент УККА Андрій Футей та Директор Української національної інформаційної служби Михайло Савків.