Посольство України в Сполучених Штатах Америки

, Київ 20:28

Посол України в США Валерій Чалий провів зустріч зі співголовами Конгресового українського кокусу

27 липня 2017, 16:38

Посол України в США Валерій Чалий провів зустріч зі співголовами Конгресового українського кокусу – групи дружби з Україною в Палаті представників Конгресу США, конгресменами Марсі Каптур, Сандером Левіним, Браяном Фітцпатриком та Енді Гаррісом.

Посол України подякував конгресменам за незмінну і дієву підтримку нашої держави, ініціювання та сприяння ухваленню, особливо останніми роками, низки важливих законодавчих актів щодо допомоги Україні у протидії російській агресії. Валерій Чалий відзначив високий рівень консенсусу, продемонстрований Палатою представників під час голосування 25 липня ц.р. за посилення санкцій проти РФ, що стало потужним сигналом підтримки Українському народові у боротьбі з кремлівською агресією.

Керівник української дипломатичної установи зауважив на важливості посилення допомоги Україні з боку Сполучених Штатів, насамперед шляхом надання нашій державі оборонних видів зброї, а також подальшої підтримки реформ. У цьому контексті було зазначено, що Україна розраховує на не менші, ніж у попередні роки обсяги фінансування відповідних програм у федеральному бюджеті США 2018 року як по лінії Міністерства оборони, так і Державного департаменту та Агентства США з міжнародного розвитку. Валерій Чалий попросив конгресменів також про сприяння у питанні включення до федерального бюджету США коштів на потреби реабілітації поранених українських військовослужбовців у медичних установах США.

Посол Чалий звернувся до конгресменів за підтримкою в питанні ухвалення Конгресом США рішення про визнання Голодомору 1932-1933 рр. в Україні актом геноциду українського народу.
У ході зустрічі йшлося також про перспективи поглиблення двосторонньої міжпарламентської співпраці у контексті реалізації Меморандуму про співробітництво між Верховною Радою України та Конгресом США, підписаного у червні 2017 року.

Співголови Конгресового українського кокусу запевнили, що підтримка України і надалі залишатиметься важливим пріоритетом у їхній діяльності.