• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Продовження строку дії закордонного паспорта "від руки" шляхом внесення запису до паспортного документа
Опубліковано 12 березня 2022 року о 20:59

УВАГА! Роз'яснення щодо порядку отримання консульських послуг чоловіками віком від 18 до 60 років в умовах воєнного стану розміщені за посиланням - https://usa.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/osoblivosti-otrimannya-konsulskih-poslug-cholovikami-vikom-vid-18-do-60-rokiv 

Клопотання від вказаної категорії осіб, що не мають війського-облікового документа, в інтересах своїх неповнолітніх дітей розглядаються виключно у випадках, якщо матір є іноземкою або особою без громадянства.

Процедура продовження строку дії закордонного паспорта є тимчасовою, запровадженою на час дії воєнного стану плюс один рік з дня його припинення. 

Ця процедура у першу чергу орієнтована на громадян, які вимушено залишили Україну у зв’язку із військовими діями та/або повертаються в Україну в терміновому порядку.

За першої можливості радимо оформити новий закордонний паспорт.

Важливо: плануючи придбання авіаквитка або подачу документів до іноземної консульської установи на отримання візи обов’язково попередньо проконсультуйтесь щодо можливості використання для цих цілей закордонного паспорта із продовженим строком дії. 

ВАЖЛИВО! Продовження строку дії паспорта шляхом проставлення уповноваженою консульською посадовою особою відповідного запису  "від руки" рекомендуємо здійснювати виключно у випадку нагальної потреби. Вказане пов'язане з непоодинокими випадками неврахування органами США та інших країн, а також представниками перевізників продовжених "від руки" закордонних паспортів. Крім того, продовжені небіометричні паспорти не надають права на безвізовий в'їзд до країн Шенгенської зони. За відсутності термінової потреби в продовженні закордонного паспорта, пропонуємо розглянути варіант оформлення нового закордонного біометричного паспорта.

Паспорт продовжується шляхом проставлення на 2-5 сторінці закордонного паспорта запису “Строк дії паспорта продовжено до __.__.202_”, який скріплюється гербовою печаткою Консульського підрозділу. Максимальний строк продовження дії паспорта - 5 років, а для дітей до 12 років - не більше строку дії паспорта (зазвичай 4 роки).

У разі продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитині, яка не досягла 16 років, за бажанням її законного представника або представника у такий паспорт поряд з відміткою про продовження строку дії або на іншій сторінці, де є вільне місце, вклеюється фотокартка дитини, зображення на якій відповідає досягнутому нею віку на момент продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон.

УВАГА! Продовження строку дії паспорта може бути оформлено не раніше ніж за 2 місяці до закінчення строку дії паспорта та лише у випадку, якщо строк дії паспортного документа закінчився не більш як 5 років назад. Паспорт, який вже було продовжено, повторному продовженню не підлягає.

Продовження строку дії паспорта здійснюється БЕЗКОШТОВНО в день звернення до Консульського відділу ПУ в США.

Консульський прийом здійснюється виключно за попереднім записом. Консульські співробітники не адмініструють чергу і не здійснюють запис на консульський прийом. Для продовження паспорта під час запису необхідно використати слот "Оформлення закордонного паспорта"

УВАГА! Звернення із заявою про продовження закордонного паспорта не виключає можливості подачі документів для оформлення нового біометричного закордонного паспорта. В цьому випадку продовжений закордонний паспорт залишається на руках до видачі нового біометричного паспорта.

1. Заповнена заява на продовження паспорта.

Заява про продовження строку паспорта подається власником віком від 18 років особисто.

Для продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитини віком до 16 років заява подається її законним представником або представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому законом порядку.

Для продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитини віком від 16 до 18 років заява подається або особою, на ім’я якої оформлено паспорт, або її законним представником.

2. Закордонний паспорт та його копія.

3. Свідоцтво про народження (у разі подачі документом законним представником для продовження паспорта дитини) або інший документ, що підтверджує повноваження законного представника, та його копія.

4. Паспорт законного представника (у разі подачі документом законним представником для продовження паспорта дитини) та його копія.

5. У разі вклеювання фотокартки у закордонний паспорт дитини одночасно з продовженням строку його дії подаються дві фотокартки дитини розміром 3,5 х 4,5 см; 

Для продовження строку дії закордонного паспорта необхідно здійснити online-запис на консульський прийом до Посольства України в США (ПУ в США).

УВАГА! Консульський прийом здійснюється виключно за попереднім записом. Консульські співробітники не адмініструють чергу і не здійснюють запис на консульський прийом. Для продовження паспорта під час запису можна використати слот "Оформлення закордонного паспорта"

Подача документів здійснюється ОСОБИСТО. Консульський відділ не приймає документи по пошті.

Подача документів здійснюється ОСОБИСТО. Консульський відділ не приймає документи по пошті.

Продовження паспортного документа дітям до 16 років може здійснюватися батьками чи законним представником за відсутності дитини.

Із паспортних питань звертайтесь до:

ДОМАНЧУКА Олексія Петровича, першого секретаря з консульських питань Посольства України в США

Телефон: +1 (202) 349-2920 

Ел. пошта: [email protected]   

Адреса: 3350 M Street N.W., Washington D.C., 20007

Консульський прийом з паспортних питань:

Вівторок    09:00-12:30 та 14:00-17:30 (за попереднім записом)

Середа       09:00-12:30 (за попереднім записом)

Четвер       14:00-18:00 (за попереднім записом)

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux