Посольство України в Сполучених Штатах Америки

У Вашингтоні відбулося урочисте відкриття меморіалу жертвам Голодомору в Україні 1932-1933 рр.

08 листопада 2015, 08:05

7 листопада 2015 року в центрі Вашингтона відбулося урочисте відкриття Меморіалу жертвам Голодомору в Україні 1932-1933 рр.

Цього дня до Центрального вокзалу столиці США, поблизу якого відбувалась церемонія, з'їхались тисячі українців Америки та Канади, а також багаточисельні друзі України, які стали свідками цієї історичної події.

Почесним гостем заходу була дружина Президента України Марина Порошенко, яка представила відеозвернення Президента України Петра Порошенка (http://bit.ly/1NBf2Gr).

В урочистостях також взяли участь конгресмен Сандер Левін, який є автором Закону США, що дозволив Уряду України встановити меморіал на федеральній землі Округу Колумбія, конгресвумен Марсі Каптур, спеціальний помічник Президента США, старший директор з питань Європи, Росії та Центральної Азії Національної Ради з питань безпеки Чарльз Капчин, який зачитав офіційне звернення Білого Дому, голова Крайового Комітету США з визнання Голодомору геноцидом Михайло Савків, автор проекту пам’ятника Лариса Курилас, свідки Голодомору, а також духовні, культурні й громадські діячі.

Під час церемонії також транслювались відеозвернення сенаторів Чака Шумера та Роба Портмана, зачитувались звернення колишнього Президента США Джорджа Буша, кандидатів у Президенти США - колишнього Держсекретаря США Хіларі Клінтон, губернатора Джеба Буша та сенатора Марка Рубіо.

У рамках заходів з нагоди відкриття пам'ятника у приміщенні Центрального вокзалу м.Вашингтона відкрилась виставка, присвячена Голодомору в Україні, яка викликала жвавий інтерес американської громадськості та гостей столиці США.

8 листопада в українських православній та греко-католицькій церквах відбудуться богослужіння та комеморативний концерт за участю українських американських творчих колективів та сольних виконавців.