Посольство України в Сполучених Штатах Америки

Київ 13:10

Віце-прем’єр-міністр України з питань європейськоі та євроатлантичноі інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе разом з Послом України в США Валерієм Чалим провели зустрічі в Пентагоні

08 березня, 21:58

Віце-прем’єр-міністр України з питань європейськоі та євроатлантичноі інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе разом з Послом України в США Валерієм Чалим провели зустрічі з в.о. Помічника міністра оборони США з питань міжнародноі безпеки Кетрін Вілбаргер та Заступником помічника Міністра оборони США з аитань Украіни, Росіі та Євразіі Лорою Купер.

В ході зустрічей обговорювались питання надання безпекової допомоги Україні та консолідації міжнародних зусиль з метою протидії російській агресії. Сторони обмінялися думками щодо положень українського законодавства, яке надає повноваження Міністерству оборони України здійснювати закупівлю товарів та послуг оборонного призначення за кордоном та дозволяє нашій державі стати повноцінним учасником програми Пентагону «Міжнародні військові продажі» ( Foreign Military Sales, FMS). 

Окрему увагу було приділено ситуації в районі Чорного та Азовського морів та питанню звільнення українських моряків, незаконно захоплених Росією. Посадовиці Пентагону висловили солідарність з українським народом, який бореться з російською агресією, та наголосили на тому, що питання посилення українського флоту набуває особливого значення у контексті поглиблення безпековоі допомоги нашій державі.

Американська сторона запевнила, що вживатиме всіх можливих заходів, аби домогтися якнайшвидшого звільнення українських моряків та посилення військово-морську присутності сил США та НАТО в акваторії Чорного моря.