Виїзне консульське обслуговування
Опубліковано 26 квітня 2021 року о 18:40

Правила відвідування консульського обслуговування

  • ЗАПИС НА ПРИЙОМ

Запис на виїзне консульське обслуговування здійснюється після офіційного розміщення оголошення про захід на офіційній Facebook-сторінці Консульського відділу Посольства України в США

За загальним правилом запис відкривається за 3-4 тижні до запланованої дати виїзного консульського обслуговування.

Прийняття Посольством клопотань на оформлення закордонного паспорта під час виїзного консульського обслуговування здійснюється ВИКЛЮЧНО стосовно осіб, у яких відсутній будь-який дійсний закордонний паспорт або паспортний документ дійсний не більше 1 року (при цьому, відсутній інший дійсний паспортний документ).

Запис на прийом під час виїзного обслуговування здійснюється за посиланням, розміщеним в оголошенні.

Важливо!!! 

  1. На кожну окрему дію/особу заявника робиться окремий онлайн запис
  2. При реєстрації вказується повністю прізвище та ім'я особи, якій надаватиметься консульська послуга
  3. Коректно зазначаєть контактний номер телефону та адреса електронної пошти, на яку отримуєтсья повідомлення з підтвердженням успішної реєстрації.
  4. При записі на ВИДАЧУ ПАСПОРТА у блоці "Коментарі" обов'язково зазначається УКРАЇНСЬКИМИ літерами ПРІЗВИЩЕ та ІМ'Я ОСОБИ, на чиє ім'я оформлений паспорт. За відсутності такої інфо - запис скасовується.
  • ПІДГОТОВКА ДО ВІЗИТУ

Просимо заздалегідь готуватись до візиту, зокрема, перевірити перелік документів, який вам необхідно з собою взяти, заповнити та підписати необхідні заяви, зробити копії усіх документів, що подаються, та придбати «Money order» на визначену суму для оплати консульського збору.

У разі вдалого запису на виїзне обслуговування просимо скасувати, у разі наявності, онлайн запис (зробленого через систему https://online.mfa.gov.ua/application) на прийом до консульського відділу Посольства (м.Вашингтон) або іншої консульської установи.

УВАГА! Для оптимізації часу консульського прийому заявником подається пакет документів: оригінал закордонного паспорта, Money Order, заповнена і підписана заява, а також копії усіх нижчеперелічених документів. За потреби, консулом будуть запитані оригінали документів.

ДОКУМЕНТ 1Заповнена заява-анкета на оформлення закордонного паспорту разом зі згодою на обробку персональних даних.

Заява-анкета підписується заявником особисто або батьком дитини із зазначенням фактичної дати звернення за оформленням закордонного паспорту.

ВАЖЛИВО! Закордонний паспорт оформлюється на прізвище, вказане в попередньому паспортному документі. Оформлення закордонного паспорту у разі зміни прізвища у Посольстві може бути здійснено виключно у випадку, коли у заявника оформлений у компетентних органах України (органи Державної міграційної служби України або Посольство/Консульство України) дозвіл на виїзд на постійне проживання за кордон, про що проставлено відповідний штамп у закордонному паспорті (в цьому випадку разом з усіма документами також подається ДОДАТКОВИЙ ДОКУМЕНТ 2). В іншому випадку, оформлення закордонного паспорту на нове прізвище можливе виключно після зміни заявником прізвища у внутрішньому паспорті України (здійснюється на території України).

ДОКУМЕНТ 2. Старий закордонний паспорт (незалежно від того чи він є прострочений)+ копії 1-2 сторінок, а також копія сторінки з записами та відмітками (при наявності таких записів) про вписання дітей, постійне проживання за кордоном, консульський облік. 

ВАЖЛИВО! Якщо заявник старше 16 років і при цьому не документувався закордонним паспортом/внутрішніми паспортом/паспортом ID, спочатку має бути пройдена процедура перевірки належності до громадянства України.

Якщо паспортний документ оформлюється дитині, що не досягла 16 років, додатково подаються паспорт (закордонний або внутрішній) батька/матері/іншого законного представника.

Якщо закордонний паспорт було втрачено - подається Police Report, що засвідчує звернення заявника до органів поліції США у зв'язку з його втратою, разом з відповідною заявою. Копія втраченого паспорту подається за наявності.

Якщо паспорт оформлюється дитині, яка була народжена за межами України та не документувалася паспортним документом, подається довідка про реєстрацію особи громадянином України + її копія.

ДОКУМЕНТ 3. Внутрішній паспорт громадянина України або свідоцтво про народження (якщо документ у заявника на руках відсутній може бути подана його копія) + його копія.

УВАГА! Якщо у внутрішньому паспорті або свідоцтві про народженні, вказано інше прізвище ніж в закордонному паспорті, додатково подається СВІДОЦТВО ПРО ШЛЮБ. Якщо шлюб укладено не в Україні, свідоцтво про шлюб подається апостильованим та перекладеним на українську мову. 

ДОКУМЕНТ 4. Один з документів, що підтверджує правові підстави проживання на території США + його копія.

Це може бути:

  • green card
  • форма І-94 (якщо перебуваєте в США на підставі візи)
  • довідка з місця роботи

ДОКУМЕНТ 5 Один з документів з актуальною адресою проживання в США + його копія

  • driver license
  • рахунок на оплату
  • договір про оренду/купівлю помешкання

УВАГА! Якщо у ДОКУМЕНТІ 4 вказане інше прізвище ніж в закордонному паспорті, додатково подається документ, що вказує на зміну прізвища (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розлучення), апостильоване та перекладене на українську мову.

ДОКУМЕНТ 6. Money Order + його копія

Якщо закордонний паспорт оформлюється особі 16 років і старше - Money Order на $130

Якщо закордонний паспорт оформлюється особі молодшій за 16 років - Money Order на $40

УВАГА! В Money Order мають обов’язково бути заповнено поля "Pay to" - "Embassy of Ukraine", "Pay from" - прізвище заявника.

Готівка, кредитні картки, чеки, банківські перекази не приймаються!

Money Order можна оформити у відділенні вашого банку чи через USPS.

ДОКУМЕНТ 7 - ФОТО.  

Вимоги до фото:

  • розмір 4 на 6 інчів (10 на 15 см);
  • зображення чітке;
  • білий фон;
  • зображення 60-70% площини фото, має бути вільне місце маж зображенням обличчя та краєм фото для можливості кадрування фото;
  • без видимих зубів (закритий рот);
  • освітлене обличчя (обличчя не має бути темним).

Фотографія має бути підписана зі зворотного боку (прізвище та ім’я).

УВАГА! Маленькі паспортні фотографії форматом 2*2 інчів для оформлення закордонного паспорта не підходять.

ДОДАТКОВИЙ ДОКУМЕНТ (Документ про зміну прізвища/імені)При подачі на закордонний паспорт на нове прізвище, подається відповідний документ, що засвідчує зміну прізвища. Такий документ має бути апостильований, перекладаний, переклад засвідчений нотаріально, а підпис нотаріуса апостильований.

Якщо із документа (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу) прямо не вбачається зміна прізвища, подається додатковий документ, що прямо вказує про те, що така зміна прізвища відбулась (Court name change order, тощо). Такий документ також має бути апостильований, перекладаний, переклад засвідчений нотаріально, а підпис нотаріуса апостильований.

Паспорт видається виключно особисто заявникові.

Паспорт особи, молодше 16 років, може отримати один із батьків (усиновлювачів) цієї особи, за умови пред'явлення паспорта, або іншого документу посвідчення особи отримувача.

При отриманні паспорта необхідно надати попередній паспорт, у разі його наявності або якщо він попередньо не був вилучений при подачі документів.

Під час подання заяви та інших документів з питань громадянства до закордонної дипломатичної установи України пред'являється ДІЙСНИЙ документ, що посвідчує особу заявника, а також документ про його проживання за кордоном.

Документи подає один із батьків, хто є громадянином України, при цьому особиста присутність дитини при подачі не вимагається.

 

До Посольства подаються такі документи:

 

1. заява про оформлення набуття особою громадянства України за народженням -  forma-3.pdf (зразок до заповлення - forma-3-zrazok.pdf); 

2. оригінал ДІЙСНОГО закордонного або внутрішнього паспорта громадянина України того із батьків, хто подає документи, та його копія. У разі подачі закордонного паспорта, також надається копія внутрішнього паспорта і навпаки. Якщо дитина народжена до моменту видачі паспорта, який подається, додатково надається копія дійсного внутрішнього паспорта або попереднього закордонного паспорта;

3. оригінал Апостильованого свідоцтва про народження дитини з нотаріально засвідченим перекладом українською мовою свідоцтва та Апостилю, разом з копіями цих документів; ЯК ВИЗНАЧЕНО ВИЩЕ ПУНКТОМ «ПІДГОТУВАТИ ДОКУМЕНТИ»;

КРОК 1. ОРИГІНАЛ свідоцтва про народження дитини потрібно належним чином засвідчити – АПОСТИЛЮВАТИ.

 

КРОК 2. Здійснити нотаріально засвідчений переклад Апостильованого свідоцтва про народження (всіх сторінок). 

Апостилювання перекладу здійснюється виключно після (не паралельно) Апостилювання свідоцтва про народження. Відповідно, після отримання Апостильованого свідоцтва про народження необхідно здійснити його переклад (обох сторінок: і Апостилю, і свідоцтва) та нотаріально засвідчити цей переклад. 


ВАРІАНТ 1

ВАРІАНТ 2

ВАРІАНТ 3

Засвідчити переклад у нотаріуса в Україні. При цьому необхідно мати на руках оригінал відповідного перекладу.

Засвідчити переклад у нотаріуса в США. При цьому переклад засвідчений іноземним нотаріусом має бути Апостильований.

Апостилювання перекладу не може передувати Апостилюванню свідоцтва про народження, та не може бути зроблено в один день з Апостилюванням свідоцтва про народження.

Засвідчити переклад в закордонній дипломатичній установі. Ви можете завірити переклад в Посольстві, консульський збір за завірення перекладу складає 80 доларів США у формі "Money order" на ім’я Посольства України в США (Embassy of Ukraine in the USA), враховуючи те, що свідоцтво та Апостиль до нього зазвичай складається з двох сторінок (консульський збір за засвідчення перекладу - 40 доларів США за сторінку).

При цьому здійснювати попередній переклад документа не є обов’язковим.


4, копії паспортних документів іншого із батьків та копії документів батьків, що підтверджують адресу проживання (договір оренди/водійські права) та законне перебування (віза/грін карта) в США;

5. у разі зміни прізвища одного із батьків додатково подається копія документа, що посвідчує таку зміну (свідоцтво про шлюб/рішення суду про зміну імені);

6. у разі подачі документів на дитину від 14 років народження - zayava-diti-14-18-rokiv-na-zgodu-na-nabuttya-gromadyanstva.docx;

7. зворотній передплачений конверт та zayava-poshta.docx, у разі бажання отримати довідку про реєстрацію громадянства України поштою.


За розгляд заяви щодо набуття громадянства України за народженням консульський збір не стягується.

Документи необхідні для оформлення довіреностей:

- Заява – zayava-vchinennya-notarialnoi-dii.doc ( .doc , 49.66 Кб )

- Дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

- Довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру платника податків;

- копії сторінок (внутрішнього) паспорта громадянина України повіреної особи, а також копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера тієї особи; 

При подачі документів обов’язково має бути наявний «Money order» або банківський «cashier check»

«Money order» має бути придбаний на кожну дію окремо, може бути пустий або заповнений pay to Embassy of Ukraine та Ваше прізвище

Консульський збір за довіреності майнового характеру – 80 дол.США (довіреність: 60 дол.США та заява ЄРД: 20 дол.США), інші – 50 дол.США (довіреність: 30 дол.США та заява ЄРД: 20 дол.США). 


Для засвідчення підпису на заявах необхідно:

1. Заява відповідного змісту: 

Заява загального змісту для засвідчення підпису

Заява-згода на виїзд дитини з України

Заява на прийняття спадщини

Заява на відмову від прийняття спадщини

Заява-згода на відчуження майна

2. Дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

3. Довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру платника податків;

4. Свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про смерть тощо (в залежності від змісту заяви);

5. Консульський збір у вигляді MONEY ORDER за засвідчення підпису на заяві – 20 дол.США.

Готівка, кредитні картки, чеки, банківські перекази не приймаються!

Звертаємо увагу, що копії документів, необхідні для подачі на нотаріальну дію, подаються в роздрукованому вигляді.

На постійний консульський облік приймаються громадяни України, які відповідно до чинного законодавства України є такими, що постійно проживають за кордоном (про що має свідчити печатка «Постійне проживання» в паспорті).

При прийнятті на постійний консульський облік громадянин України подає:

1. zayava-pko.pdf (для дітей віком до 16 років заяву заповнює один з батьків);

2. заповнену oblikova-kartka-pko.pdf громадянина України, який постійно проживає за кордоном (для дітей віком до 16 років облікову картку заповнює один з батьків);

3. паспортний документ або проїзний документ дитини з відміткою про виїзд на постійне проживання за кордон;

4. копію свідоцтва про народження;

5. копію виданого компетентними органами іноземної держави дозволу, що дає право на проживання в цій іноземній державі (оригінал такого дозволу обов’язково повертається заявнику);

6. фотокартку розміром 35 х 45 мм;

7. документ, що підтверджує сплату консульського збору (грошовий переказ («money order» payable to the Embassy of Ukraine) у розмірі 40 дол. США за кожний паспорт (у разі проставлення печатки в паспорт в день подання документів) або («money order» payable to the Embassy of Ukraine) у розмірі 20 дол. США (у разі якщо печатка має проставлятись протягом 5 днів з подальшим поштовим відправленням паспорта).

Увага! За прийняття на постійний консульський облік дітей віком до 16 років, консульський збір не стягується.

У разі звернення про прийняття на постійний консульський облік законним представником, окрім зазначених документів, подаються оригінал та копія документів, що посвідчують особу та повноваження законного представника (оригінал зазначених документів обов’язково повертається заявнику).

При прийнятті на постійний консульський облік дитини віком до 16 років заява про прийняття такої дитини на облік та облікова картка на неї заповнюються одним з батьків (законним представником). У разі відсутності у дитини власного паспортного документа або проїзного документа дитини до її облікової картки додаються копії сторінок паспортних документів батьків (законних представників) з написами і відомостями про пред’явника документа, відміткою про виїзд на постійне проживання за кордон та відомостями про дитину.

Громадяни України, які на законних підставах тимчасово (понад три місяці) перебувають за кордоном, можуть бути прийняті на тимчасовий консульський облік у відповідній закордонній дипломатичній установі України на термін, зазначений у виданому компетентними органами іноземної держави дозволі, що дає право на проживання в цій іноземній державі (віза, посвідка тощо).

При прийнятті на тимчасовий консульський облік громадянин України подає:

1. Заява заявника (особи 16 років і старше) або заява законного представника заявника (для осіб молодше 16 років).

2. Закордонний паспорт + копія 1-5 сторінки закордонного паспорта. Якщо документи подаються на особу, яка не досягла 16 років - паспортних документ законного представника + копія.

3. Копія документа, до якого внесена інформація про місце народження особи (внутрішній паспорт, свідоцтво про народження).

4. Копія документа, що засвідчує підстави проживання за кордоном (Green Card, документи щодо отримання TPS, U4U, форма I-94 тощо).

5. Копія документа, виданого компетентними органами іноземної держави, що підтверджує адресу місця проживання на території консульського округу Посольства України в США (ID, Driver License).

6. Мані ордер на $20 (строк розгляду документів до 10 робочих днів) або $40 (у випадку термінового розгляду заяви - зарахування у день звернення).

7. Фотографія 4 на 6 інчів (10 на 15 см) для сканування.

У разі звернення про прийняття на тимчасовий консульський облік законним представником, окрім зазначених документів, подаються оригінал та копія документа, що посвідчує особу та повноваження законного представника (оригінал зазначених документів обов’язково повертається заявнику).

При прийнятті на тимчасовий консульський облік дитини віком до 16 років заява про прийняття такої дитини на облік та облікова картка на неї заповнюються одним з батьків (законним представником). У разі відсутності у дитини власного паспортного документа або проїзного документа дитини до її облікової картки додаються копії сторінок паспортних документів батьків (законних представників) з написами і відомостями про пред’явника документа та відомостями про дитину.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux