• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Консульський облік
Опубліковано 09 липня 2020 року о 19:07

Територія консульського округу Посольства: Округ Колумбія, штати Алабама, Вірджинія, Делавер, Джорджія, Західна Вірджинія, Кентуккі, Меріленд, Огайо, Південна Кароліна, Північна Кароліна, Теннессі та Флорида, асоційовані держави Пуерто-Ріко та Віргінські острови (США), держави Антигуа і Барбуда та Тринідад і Тобаго, Співдружність Багамських островів, Барбадос, Гренада, Співдружність Домініки, Сент-Вінсент і Гренадіни, Сент-Кіттс і Невіс, Сент-Люсія, Ямайка 

Ведення консульського обліку закордонними дипломатичними установами України

З метою упорядкування та приведення системи ведення консульського обліку закордонними дипломатичними установами України у відповідність до норм чинного законодавства МЗС України затверджено нові Правила ведення закордонними дипломатичними установами України консульського обліку громадян України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном, та дітей - громадян України, усиновлених іноземцями або громадянами України, які постійно проживають за кордоном (наказ МЗС України від 17.11.2011 № 337 (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1458-11), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16.12.2011 за № 1458/20196 (набрав чинності 29.12.2011)).

Консульський облік полягає в реєстрації в ЗДУ громадянина України, який постійно проживає або тимчасово перебуває за кордоном, шляхом внесення даних про громадянина України до облікової картки та електронного реєстру громадян України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном, що ведеться в ЗДУ за встановленою формою, проставленні в дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон (далі – паспортний документ), проїзний документ дитини відповідної відмітки (штампу).

Консульський облік здійснюється у випадках:

1. постійного проживання громадянина України за кордоном на законних підставах;
2. тимчасового перебування громадянина України за кордоном на законних підставах більше ніж три місяці;
3. зміни місця проживання в межах однієї держави (переїзд з консульського округу однієї ЗДУ до консульського округу іншої) або переїзду з однієї іноземної держави до іншої;
4. зміни меж консульського округу ЗДУ;
5. усиновлення дитини - громадянина України іноземцем або громадянином України, який постійно проживає за кордоном.
Прийняття на консульський облік громадянина України здійснюється в ЗДУ, на території консульського округу якої він постійно проживає або планує тимчасово перебувати на законних підставах більше ніж три місяці.

Прийняття на консульський облік здійснюється на добровільній основі, за винятком прийняття на облік дітей-громадян України, усиновлених іноземцями або громадянами України, які постійно проживають за кордоном, на підставі заяви громадянина України або його законного представника, яка подається до ЗДУ особисто або надсилається поштою.

При зміні персональних даних громадянином України заповнюється заява, яка подається до ЗДУ особисто або надсилається поштою або іншими засобами зв’язку.

Консульський облік поділяється на постійний і тимчасовий.

На постійний консульський облік приймаються громадяни України, які відповідно до чинного законодавства України є такими, що постійно проживають за кордоном (про що має свідчити печатка «Постійне проживання» в паспорті).

При прийнятті на постійний консульський облік громадянин України подає:

1. zayava-pko.pdf (для дітей віком до 16 років заяву заповнює один з батьків);

2. заповнену oblikova-kartka-pko.pdf громадянина України, який постійно проживає за кордоном (для дітей віком до 16 років облікову картку заповнює один з батьків);

3. паспортний документ або проїзний документ дитини з відміткою про виїзд на постійне проживання за кордон;

4. копію свідоцтва про народження;

5. копію виданого компетентними органами іноземної держави дозволу, що дає право на проживання в цій іноземній державі (оригінал такого дозволу обов’язково повертається заявнику);

6. фотокартку розміром 35 х 45 мм;

7. у разі надсилання докуменнтів засобами поштового зв'язку - попередньо сплачений конверт зі зворотною адресою (тільки Express Mail USPS або Federal Express (для FedEx позначте в даних відправника свою адресу).

8. документ, що підтверджує сплату консульського збору (грошовий переказ («money order» payable to the Embassy of Ukraine) у розмірі 20 дол. США за кожний паспорт. Чеки та готівка не приймаються.

Увага! За прийняття на постійний консульський облік дітей віком до 16 років, консульський збір не стягується.

Оформлення консульського обліку триває протягом 3 робочих днів (враховуючи день отримання документів). За клопотанням заявника та наявності технічної можливості оформлення консульського обліку може бути здійснено у день звернення.

У разі звернення про прийняття на постійний консульський облік законним представником, окрім зазначених документів, подаються оригінал та копія документів, що посвідчують особу та повноваження законного представника (оригінал зазначених документів обов’язково повертається заявнику).

При прийнятті на постійний консульський облік дитини віком до 16 років заява про прийняття такої дитини на облік та облікова картка на неї заповнюються одним з батьків (законним представником). У разі відсутності у дитини власного паспортного документа або проїзного документа дитини до її облікової картки додаються копії сторінок паспортних документів батьків (законних представників) з написами і відомостями про пред’явника документа, відміткою про виїзд на постійне проживання за кордон та відомостями про дитину.

При прийнятті на постійний консульський облік у паспортному документі або проїзному документі дитини проставляються штамп: «Прийнятий на консульський облік в...», дата, підпис консульської посадової особи, мала гербова печатка.

Увага! Посольство не приймає та не відправляє документи міжнародною поштою.
Посольство не несе відповідальності за втрачені, зіпсовані, невірно адресовані чи пізно доставлені поштові відправлення
.

Громадяни України, які на законних підставах тимчасово (понад три місяці) перебувають за кордоном, можуть бути прийняті на тимчасовий консульський облік у відповідній закордонній дипломатичній установі України на термін, зазначений у виданому компетентними органами іноземної держави дозволі, що дає право на проживання в цій іноземній державі (віза, посвідка тощо).

При прийнятті на тимчасовий консульський облік громадянин України подає:

1. zayava-tko.pdf;

2. заповнену oblikova-kartka-tko.pdf громадянина України, який тимчасово перебуває за кордоном;

3. паспортний документ або проїзний документ дитини;

4. копії сторінок паспортного документа або проїзного документа дитини з написами і відомостями про пред’явника документа;

5. оригінал і копію виданого компетентними органами іноземної держави дозволу, що дає право на проживання в цій іноземній державі (оригінал такого дозволу обов’язково повертається заявнику);

6. фотокартку розміром 35 х 45 мм.
попередньо сплачений конверт зі зворотною адресою (тільки Express Mail, USPS або Federal Express (для FedEx позначте Account No.). Оплата кредитною карткою не приймається.

У разі звернення про прийняття на тимчасовий консульський облік законним представником, окрім зазначених документів, подаються оригінал та копія документа, що посвідчує особу та повноваження законного представника (оригінал зазначених документів обов’язково повертається заявнику).

При прийнятті на тимчасовий консульський облік дитини віком до 16 років заява про прийняття такої дитини на облік та облікова картка на неї заповнюються одним з батьків (законним представником). У разі відсутності у дитини власного паспортного документа або проїзного документа дитини до її облікової картки додаються копії сторінок паспортних документів батьків (законних представників) з написами і відомостями про пред’явника документа та відомостями про дитину.

У проїзному документі дитини або паспортному документі громадянина України, який планує перебувати за кордоном тимчасово, але терміном більше ніж три місяці, проставляються штамп „Прийнятий на тимчасовий консульський облік в ..... з .....до .......”, дата, підпис консульської посадової особи та мала гербова печатка.

За прийняття на тимчасовий консульський облік консульський збір становить 20 дол. США за кожний паспорт.


Короткостроковий тимчасовий консульський облік

За бажанням громадян України, які прибули до США з метою короткострокового перебування, для, наприклад, участі у виборах можна стати на короткостроковий тимчасовий консульський облік. Ніяких відміток у паспортному документі в цьому випадку не проставляється, дія вчиняється безкоштовно.

Для цього слід надати (надіслати поштою)

1. Заповнену заяву щодо обліку громадянина України, який прибув/ла до іноземної держави з метою короткострокового перебування;

2. Копію паспорта громадянина України для виїзду за кордон;

3. Копію виданого компетентними органами іноземної держави дозволу, що дає право на проживання в цій іноземній державі (у разі наявності);

4. Копію будь-якого документа, що підтверджує адресу тимчасового проживання в США.

Радимо попередньо перевірити своє включення, а також правильність написання прізвища, імені, по батькові та виборчої адреси в Реєстрі виборців. Це можна зробити за посиланням: www.drv.gov.ua

Діти - громадяни України, усиновлені іноземцями або громадянами України, які постійно проживають за кордоном, підлягають прийняттю на постійний консульський облік до досягнення ними 18-річного віку.

При прийнятті усиновленої дитини - громадянина України на постійний консульський облік в ЗДУ усиновлювачі - іноземці або громадяни України, які постійно проживають за кордоном, подають до ЗДУ:

1. Заяву;

2. Заповнену облікову картку дитини - громадянина України, усиновленої іноземцями або громадянами України, які постійно проживають за кордоном;

3. Паспортний документ дитини, який обов’язково повертається заявнику;

4. Копії сторінок паспортного документа з написами і відомостями про пред’явника документа, відміткою про виїзд на постійне проживання за кордон;

5. Копії сторінок паспортного документа усиновлювача з відомостями про пред’явника документа;

6. Документ, що підтверджує факт усиновлення дитини - громадянина України іноземцями або громадянами України, які постійно проживають за кордоном, та його копію (оригінал зазначеного документа обов’язково повертається заявнику);

7. Одну фотокартку дитини розміром 35 х 45 мм.

Заява та облікова картка дитини - громадянина України, усиновленої іноземцями або громадянами України, які постійно проживають за кордоном, на усиновлену дитину заповнюються українською мовою та мовою країни перебування.

При прийнятті на постійний консульський облік дитини - громадянина України, яка усиновлена іноземцями або громадянами України, які постійно проживають за кордоном, в паспортному документі дитини проставляється штамп: «Прийнятий на консульський облік в...», дата, підпис консульської посадової особи, мала гербова печатка.

За прийняття на постійний консульський облік дітей - громадян України, які усиновлені іноземцями або громадянами України, які постійно проживають за кордоном, консульський збір не стягується.

Зняття громадянина України з постійного консульського обліку здійснюється у таких випадках:

 • зміни місця проживання в межах однієї держави (переїзд з консульського округу однієї ЗДУ до консульського округу іншої) або переїзду з однієї іноземної держави до іншої;
 • повернення громадянина України на постійне місце проживання в Україну;
 • припинення громадянства України;
 • смерті громадянина України;
 • відсутності в ЗДУ інформації про громадянина України протягом 10 (десяти) років з дати прийняття його на постійний консульський облік.

Зняття з тимчасового консульського обліку відбувається:

 • з настанням кінцевої дати, зазначеної у штампі «Прийнятий на тимчасовий консульський облік в ..... з .....до ....... », що проставляється в проїзному документі дитини або паспортному документі громадянина України;
 • до настання кінцевої дати, зазначеної у штампі «Прийнятий на тимчасовий консульський облік в ..... з .....до .......», що проставляється в проїзному документі дитини або паспортному документі громадянина України за заявою громадянина України.

Якщо зняття з постійного або тимчасового консульського обліку здійснюється за заявою громадянина, до проїзного документа дитини або паспортного документа громадянина України вноситься відмітка: «Знятий з консульського обліку в ...», ставляться дата, підпис консульської посадової особи, мала гербова печатка.

За зняття з консульського обліку консульський збір не стягується.

Для зняття з постійного консульського обліку у випадку зміни місця проживання або повернення на постійне місце проживання в Україну громадянин України подає до Посольства України:

 • заяву;
 • паспорт громадянина України для виїзду за кордон або проїзний документ дитини;
 • попередньо сплачений конверт зі зворотною адресою (тільки Express Mail, USPS або Federal Express (для FedEx позначте Account No.). Оплата кредитною карткою не приймається.

Оформлення зняття з консульського обліку здійснюється протягом 3 робочих днів (враховуючи день отримання документів). За клопотанням заявника та наявності технічної можливості оформлення зняття з консульського обліку може бути здійснено у день звернення.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux