• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Нотаріальні дії
Опубліковано 08 лютого 2020 року о 00:23

Прийом заявників відбувається виключно за попереднім записомonline.mfa.gov.ua (детальні інструкції для запису - https://usa.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/onlajn-zapis-na-konsulskij-prijom-e-cherga). Документи необхідні для вчинення нотаріальних дій, зокрема оформлення довіреностей:

- Заява – zayava-vchinennya-notarialnoi-dii.doc

- Дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

- Довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру платника податків;

- копії сторінок (внутрішнього) паспорта громадянина України повіреної особи, а також копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера тієї особи;

Консульський збір за довіреності майнового характеру – 80 дол.США (довіреність: 60 дол.США та заява ЄРД: 20 дол.США), інші – 50 дол.США (довіреність: 30 дол.США та заява ЄРД: 20 дол.США). 

Для засвідчення підпису на заявах, окрім зазначених документів, необхідно свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про смерть тощо (в залежності від змісту заяви).

Консульський збір за засвідчення підпису на заяві – 20 дол.США.

Консульський збір сплачується у вигляді MONEY ORDERГотівка, кредитні картки, чеки, банківські перекази не приймаються!

Для консультацій з нотаріальних питань звертайтеся за номером телефону 202 349 2947 або на електронну адресу [email protected] (у зверненні просимо вказати запитувану нотаріальну дію, прізвище та ім’я заявника та контактний номер телефону).

Відповідно до статті 38 Закону України «Про нотаріат» консульський відділ вчиняє, зокрема такі нотаріальні дії:

1. посвідчує угоди (договори, заповіти, доручення та ін.), крім договорів про відчуження та заставу жилих будинків, квартир, дач, садових будинків, гаражів, земельних ділянок, іншого нерухомого майна, що знаходиться в Україні;

2. вживає заходів до охорони спадкового майна;

3. видає свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя;

4.засвідчує вірність копій документів і виписок з них;

5. засвідчує справжність підпису на документах;

6. засвідчує вірність перекладу документів з однієї мови на іншу;

7. засвідчує факт, що громадянин є живим;

8. засвідчує факт знаходження громадянина в певному місці;

9. засвідчує тотожність громадянина з особою, зображеною на фотокартці;

10. засвідчує час пред'явлення документів;

11. вчиняє виконавчі написи;

12. вчиняє морські протести.

Нотаріальні дії вчинюються в день пред'явлення всіх необхідних для цього документів: особистої заяви щодо вчинення нотаріальної дії, паспорта громадянина України для виїзду за кордон та сплати консульського збору. З тарифами консульського збору можна ознайомитися за посиланням: https://usa.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/tarifi-konsulskogo-zboru.

Нотаріальні дії вчинюються в день пред'явлення всіх необхідних для цього та підготовлених (надрукованих) відповідно до вимог закону документів, сплати консульського збору і відшкодування фактичних витрат. Вчинення нотаріальних дій може бути відкладене при необхідності витребування додаткових відомостей чи документів або направлення документів на експертизу, а також на інших підставах, передбачених законодавством України.

Нотаріально посвідчувані угоди, а також доручення, заяви та інші документи підписуються заявником особисто в присутності консула, який вчинює нотаріальні дії. Якщо угоду, доручення, заяву чи інший документ підписано за відсутності консула, то особа, яка підписала такий документ, повинна особисто підтвердити, що документ підписаний нею.

Якщо вчинення нотаріальної дії суперечить законодавству України, консул відмовляє у вчиненні такої дії. Консул не приймає для вчинення нотаріальних дій документи, якщо вони не відповідають вимогам законодавства України, або можуть за своїм змістом завдати шкоди інтересам України, або містять відомості, що порочать честь і гідність громадян.

Не приймаються для вчинення нотаріальних дій документи, що мають підчистки або дописки, закреслені слова чи інші незастережені виправлення, а також документи, написані олівцем.

Консул засвідчує доручення, заяви тощо від імені однієї або кількох осіб на ім'я однієї або двох осіб (за умови їхнього проживання за однією адресою).

Під час звернення необхідно пред’явити такі документи:

— паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

— примірник документу, який необхідно посвідчити або засвідчити;

— довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру платника податків;

— квитанцію про сплату тарифу (залежно від консульської дії);

— інші документи, необхідні для вчинення нотаріальної дії (свідоцтво про право власності на нерухоме майно, свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про смерть тощо).

При посвідченні договорів майнового характеру до консульського відділу додатково треба подати відомості:

— для юридичних осіб-резидентів – відомості про найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України;

— для юридичних осіб-нерезидентів – найменування, місцезнаходження та державу;

— для громадян України – прізвище, ім’я, по-батькові, адреса постійного місця проживання та ідентифікаційний номер згідно з Державним реєстром фізичних осіб – платників податків та інших обов’язкових платежів;

— для іноземців та осіб без громадянства – прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), громадянство, адресу місця проживання.

Ненадання відомостей або документів на вимогу консула є підставою для відкладення, зупинення нотаріальної дії або відмови в її вчиненні.

При вчиненні нотаріальних дій консул встановлює особу громадянина України, його представника або представника підприємства, установи, організації, що звернулися за вчиненням нотаріальних дій. Встановлення особи громадянина України здійснюється за паспортом. Вчинення нотаріальних дій може бути відкладено у разі рішення консула України витребувати додаткові відомості чи документи або направити документи на експертизу, а також на інших підставах, передбачених законодавством України.

Правоздатність юридичної особи (установа, підприємство, організація) установлюється на основі установчих документів (статуту, установчого договору, для некомерційних організацій - загального положення), документів про реєстрацію. Консул також перевіряє повноваження представника юридичної особи на основі:

— Наявності в нього службового посвідчення з фотокарткою, яке містить вказівку на те, що він є представником юридичної особи;

— Нотаріально засвідчених виписок із протоколів про призначення посадових осіб, що мають повноваження підписувати документ від імені даної юридичної особи;

— Доручення на здійснення відповідної юридичної дії.

Нотаріально посвідчувані правочини, заяви та інші документи підписуються у присутності консула, який вчинює нотаріальні дії.


Контактна інформація

Із зазначених питань звертайтеся до:

Ворони Костянтина Миколайовича, Радника з консульських питань Посольства України в США

Телефон: +1 (202) 349-2947

Ел. пошта: [email protected]
Адреса: 3350 M Street N.W., Washington D.C., 20007

Графік роботи:
Години прийому громадян: 09:00 – 12:00
Години робити: 09:00 – 18:00
Обідня перерва: 13:00 – 14:00
Вихідні дні: субота, неділя

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux