F.A.Q. - Поширені питання щодо оформлення закордонного паспорта
Опубліковано 27 лютого 2023 року о 19:20

Орієнтовний строк виготовлення закордонного паспорта з урахуванням строку на його прибуття складає близько 3-4 місяців.

Цей строк включає:

  • проведення необхідних перевірок для ідентифікації заявника та підтвердження громадянства;
  • друк паспорта (у м.Києві);
  • доставка паспортного документа з Києва до Посольства (за замовчуванням здійснюється доставка паспортів дипломатичною поштою кожні 2-2.5 місяці).

Усі паспортні дії:

  • подача на новий закордонний паспорт;
  • отримання нового виготовленого закордонного паспорта;
  • продовження строку дії закордонного паспорта, 

вчиняються за попереднім записом шляхом особистого звернення  до Консульського відділу ПУ в США.

Подача документів на закордонний паспорт, а також отримання нового виготовленого закордонного паспорта для дітей, що не досягли 12 років може бути здійснена одним з батьків за відсутності дитини.

Продовження паспорта дитині, яка не досягла 16 років, може бути здійснена одним з батьків за відсутності дитини.

Документи по пошті не приймаються і не опрацьовуються. 

На руках у громадянина не може перебувати більше двох закордонних паспорти, в тому числі тих, строк дії яких закінчився.

Старий закордонний паспорт можна залишити у випадку, якщо в ньому є дійсна віза або він є необхідними для оформлення відповідних дозвільних документів в США, Для цього під час консульського прийому необхідно подати відповідну заяву (заповнюється на місці). 

Якщо у заявника на руках перебуває 2 паспорти, але є потреба залишити обидва паспорти на руках (є дійсна віза або він є необхідними для оформлення відповідних дозвільних документів в США), видача нового паспорта здійснюється тільки після анулювання одного з паспортів (шляхом пробивання машинозчитувальної зони) і повернення його заявнику. При цьому проставлені у ньому візи, штампи тощо залишаються дійсними. 

У разі оформлення паспорта у зв'язку зі зміною персональних даних (прізвища та/або імені) до заяви додається документ, що підтверджує таку зміну (свідоцтво про шлюб, про розірвання шлюбу, рішення суду тощо). При цьому оформленню закордонного паспорта на нове прізвище та/або ім’я має передувати переоформлення «внутрішнього» паспорта (ID-картки).  

КРОК 1: Зареєструвати дитину громадянином України (документи можуть бути надіслані поштою). Детальний алгоритм дій за посиланням - https://usa.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/diyi-z-pitan-gromadyanstva

КРОК 2: Подати ОСОБИСТО документи для оформлення закордонного паспорта - https://usa.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/pasportni-dii

Продовження строку дії паспорта шляхом проставлення уповноваженою консульською посадовою особою відповідного запису  "від руки" рекомендуємо здійснювати виключно у випадку нагальної потреби. 

Вказане пов'язане з непоодинокими випадками неврахування органами США та інших країн, а також представниками перевізників продовжених "від руки" закордонних паспортів. 

Крім того, продовжені небіометричні паспорти не надають права на безвізовий в'їзд до країн Шенгенської зони. 

За відсутності термінової потреби в продовженні закордонного паспорта, пропонуємо розглянути варіант оформлення нового закордонного біометричного паспорта

Консульський відділ Посольства України в США здійснює консульський прийом виключно за попереднім записом.

Запис можна зробити за посиланням: https://go.mfa.gov.ua/ (під час запису необхідно пройти процес електронної ідентифікації).

Для громадян України, які не мають можливості пройти електронну ідентифікацію (не можуть зареєструватися в ДІЇ, не мають або не можуть відкрити рахунок в банку, не мають електронного цифрового підпису) під час запису в Е-Чергу Посольством України в США запроваджено також додатковий механізм онлайн-запису на консульські послуги .

Додатковий запис здійснюється за посиланням:

https://bookingembuausa.setmore.com/

Наразі попит перевищує часові можливості консулів, а тому в записі може не бути взагалі вільних місць.

Водночас звертаємо Вашу увагу, що черга відкривається на 31 день наперед, а тому кожен наступний день відкривається один новий день з новими слотами.

Коли відкривається  Вівторок (запис на https://go.mfa.gov.ua/), з’являється 24 слоти, Середа (запис на https://go.mfa.gov.ua/)  і Четверг (запис на   https://bookingembuausa.setmore.com/)- 12 слотів. В інші дні прийому з паспортних питань не має.

Наприклад, 27 жовтня 2023 відкрилися 24 слоти на 28 листопада 2023 року, оскільки 28 листопада є Вівторок.  25 жовтня слоти не додалися, бо 26 листопада, яке відкрилося 25 жовтня, є Неділею.

Також співробітники Консульського відділу Посольства практикують виїзні консульські обслуговування до штатів Огайо, Північної/Південної Кароліни, Флориди. Детальна інформація та анонси виїзних сесій розміщуються на сторінці Консульського відділу у Facebook - https://www.facebook.com/consuluausa



Під час прийом документів на паспорт фотографування заявника здійснюється консульським співробітником.

Водночас, при оформленні закордонного паспорта дітям до 12 років, у випадку їх відсутності при подачі документів, заявником може бути подана фотографія для сканування.

Також, наполегливо радимо приносити фотографію при оформленні паспорта дітям, які не досягли 3 років.

Під час виїзних консульських обслуговувань УСІ заявники подають разом з пакетом документів фотографію.

Вимоги до фотографії:

  • розмір 4 на 6 інчів (10 на 15 см);
  • зображення чітке;
  • білий фон;
  • зображення 60-70% площини фото, має бути вільне місце маж зображенням обличчя та краєм фото для можливості кадрування фото;
  • без видимих зубів (закритий рот);
  • освітлене обличчя (обличчя не має бути темним).

Фотографія має бути підписана зі зворотного боку (прізвище та ім’я).

УВАГА! Маленькі паспортні фотографії форматом 2*2 інчів для оформлення закордонного паспорта не підходять.

Консульський відділ Посольства України в США не виконує жодних дій відносно паспорта громадянина України (внутрішній паспорт та ID-картка). Щодо цих дій рекомендуємо звертатись до уповноважених територіальних органів Державної міграційної служби України на території України.

Також рекомендуємо ознайомитися з інформацією про Паспортний сервіс ДП «Документ» за кордоном тут: https://pasport.org.ua/centers

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux