• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
F.A.Q. - Поширені питання щодо оформлення закордонного паспорта
Опубліковано 27 лютого 2023 року о 19:20

Орієнтовний строк виготовлення закордонного паспорта з урахуванням строку на його прибуття складає близько 3-4 місяців.

Цей строк включає:

 • проведення необхідних перевірок для ідентифікації заявника та підтвердження громадянства;
 • друк паспорта (у м.Києві);
 • доставка паспортного документа з Києва до Посольства (за замовчуванням здійснюється доставка паспортів дипломатичною поштою кожні 2-2.5 місяці).

Усі паспортні дії:

 • подача на новий закордонний паспорт;
 • отримання нового виготовленого закордонного паспорта;
 • продовження строку дії закордонного паспорта, 

вчиняються за попереднім записом шляхом особистого звернення  до Консульського відділу ПУ в США.

Подача документів на закордонний паспорт, а також отримання нового виготовленого закордонного паспорта для дітей, що не досягли 12 років може бути здійснена одним з батьків за відсутності дитини.

Продовження паспорта дитині, яка не досягла 16 років, може бути здійснена одним з батьків за відсутності дитини.

Документи по пошті не приймаються і не опрацьовуються. 

На руках у громадянина не може перебувати більше двох закордонних паспорти, в тому числі тих, строк дії яких закінчився.

Старий закордонний паспорт можна залишити у випадку, якщо в ньому є дійсна віза або він є необхідними для оформлення відповідних дозвільних документів в США, Для цього під час консульського прийому необхідно подати відповідну заяву (заповнюється на місці). 

Якщо у заявника на руках перебуває 2 паспорти, але є потреба залишити обидва паспорти на руках (є дійсна віза або він є необхідними для оформлення відповідних дозвільних документів в США), видача нового паспорта здійснюється тільки після анулювання одного з паспортів (шляхом пробивання машинозчитувальної зони) і повернення його заявнику. При цьому проставлені у ньому візи, штампи тощо залишаються дійсними. 

Умова для зміни прізвища

Оформлення закордонного паспорту на нове прізвище (інше ніж в старому паспортному документі) у Посольстві може бути здійснено виключно у випадку, коли у Вас оформлений у компетентних органах України (органи Державної міграційної служби України або Посольство/Консульство України) дозвіл на виїзд на постійне проживання за кордон, про що проставлено відповідний штамп у закордонному паспорті.

Якщо дозвіл на виїзд на постійне проживання за кордон відсутній, оформлення закордонного паспорту на нове прізвище можливе виключно після зміни заявником прізвища у внутрішньому паспорті України, яке може бути здійснено тільки на території України.

Порядок і документи

При оформленні нового закордонного паспорта необхідно надати апостильований оригінал документа разом з його нотарізованим та апостильованим перекладом, з якого прямо вбачається зміна з одного прізвища на нове. Таким документом може бути свідоцтво про шлюб, де прямо вказано, що після шлюбу відбулася зміна прізвища, або Court name change order, з якому зазначено про таке. 

Також подаються всі інші документи, що необхідні для оформлення нового закордонного паспорта - https://usa.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/pasportni-dii/oformlennya-pasporta-gromadyanina-ukrayini-dlya-viyizdu-za-kordon

КРОК 1: Зареєструвати дитину громадянином України (документи можуть бути надіслані поштою). Детальний алгоритм дій за посиланням - https://usa.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/diyi-z-pitan-gromadyanstva

КРОК 2: Подати ОСОБИСТО документи для оформлення закордонного паспорта - https://usa.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/pasportni-dii

Продовження строку дії паспорта шляхом проставлення уповноваженою консульською посадовою особою відповідного запису  "від руки" рекомендуємо здійснювати виключно у випадку нагальної потреби. 

Вказане пов'язане з непоодинокими випадками неврахування органами США та інших країн, а також представниками перевізників продовжених "від руки" закордонних паспортів. 

Крім того, продовжені небіометричні паспорти не надають права на безвізовий в'їзд до країн Шенгенської зони. 

За відсутності термінової потреби в продовженні закордонного паспорта, пропонуємо розглянути варіант оформлення нового закордонного біометричного паспорта

Консульський відділ Посольства України в США здійснює консульський прийом виключно за попереднім записом.

Запис можна зробити за посиланням: https://go.mfa.gov.ua/ (під час запису необхідно пройти процес електронної ідентифікації).

Для громадян України, які не мають можливості пройти електронну ідентифікацію (не можуть зареєструватися в ДІЇ, не мають або не можуть відкрити рахунок в банку, не мають електронного цифрового підпису) під час запису в Е-Чергу Посольством України в США запроваджено також додатковий механізм онлайн-запису на консульські послуги .

Додатковий запис здійснюється за посиланням:

https://bookingembuausa.setmore.com/

Наразі попит перевищує часові можливості консулів, а тому в записі може не бути взагалі вільних місць.

Водночас звертаємо Вашу увагу, що черга відкривається на 31 день наперед, а тому кожен наступний день відкривається один новий день з новими слотами.

Коли відкривається  Вівторок (запис на https://go.mfa.gov.ua/), з’являється 24 слоти, Середа (запис на https://go.mfa.gov.ua/)  і Четверг (запис на   https://bookingembuausa.setmore.com/)- 12 слотів. В інші дні прийому з паспортних питань не має.

Наприклад, 27 жовтня 2023 відкрилися 24 слоти на 28 листопада 2023 року, оскільки 28 листопада є Вівторок.  25 жовтня слоти не додалися, бо 26 листопада, яке відкрилося 25 жовтня, є Неділею.

Також співробітники Консульського відділу Посольства практикують виїзні консульські обслуговування до штатів Огайо, Північної/Південної Кароліни, Флориди. Детальна інформація та анонси виїзних сесій розміщуються на сторінці Консульського відділу у Facebook - https://www.facebook.com/consuluausaПід час прийом документів на паспорт фотографування заявника здійснюється консульським співробітником.

Водночас, при оформленні закордонного паспорта дітям до 12 років, у випадку їх відсутності при подачі документів, заявником може бути подана фотографія для сканування.

Також, наполегливо радимо приносити фотографію при оформленні паспорта дітям, які не досягли 3 років.

Під час виїзних консульських обслуговувань УСІ заявники подають разом з пакетом документів фотографію.

Вимоги до фотографії:

 • розмір 4 на 6 інчів (10 на 15 см);
 • зображення чітке;
 • білий фон;
 • зображення 60-70% площини фото, має бути вільне місце маж зображенням обличчя та краєм фото для можливості кадрування фото;
 • без видимих зубів (закритий рот);
 • освітлене обличчя (обличчя не має бути темним).

Фотографія має бути підписана зі зворотного боку (прізвище та ім’я).

УВАГА! Маленькі паспортні фотографії форматом 2*2 інчів для оформлення закордонного паспорта не підходять.

Консульський відділ Посольства України в США не виконує жодних дій відносно паспорта громадянина України (внутрішній паспорт та ID-картка). Щодо цих дій рекомендуємо звертатись до уповноважених територіальних органів Державної міграційної служби України на території України.

Також рекомендуємо ознайомитися з інформацією про Паспортний сервіс ДП «Документ» за кордоном тут: https://pasport.org.ua/centers

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux