• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Закордонний паспорт
Опубліковано 22 жовтня 2021 року о 23:54

1. Строк оформлення закордонного паспорта

Строк оформлення (без урахування строків доставки готового паспорта до Консульського відділу Посольства України в США) складає до трьох місяців з моменту подачі документів. У випадку прискореної доставки DHL (дивись вкладку нижче), строк оформлення становить близько одного місяця. 

2. Строк дії закордонного паспорта

10 років - для осіб, які досягли 16-річного віку.

4 роки - для осіб, які не досягли 16-річного віку.

3. Чи є можливість оформлення внутрішнього паспорта України в Посольстві?

Консульський відділ Посольства України в США не виконує жодних дій відносно паспорта громадянина України (внутрішній паспорт). Щодо цих дій рекомендуємо звертатись до Державної міграційної служби України.

Якщо паспорт загублено/втрачено, або термін його дії закінчився, і є необхідність термінової поїздки до України, рекомендуємо оформити посвідчення особи на повернення в Україну

4. Залишення старого закордонного паспорта "на руках"

Старий закордонний паспорт можна залишити у випадку, якщо в ньому є дійсна віза або він є необхідними для оформлення відповідних дозвільних документів в США, Для цього під час консульського прийому необхідно подати відповідну заяву.

УВАГА! На руках не може перебувати більше двох закордонних паспорти, в тому числі тих, строк дії яких закінчився.

5. Оформлення закордонного паспорта на нове прізвище

Оформлення закордонного паспорту у разі зміни прізвища у Посольстві може бути здійснено виключно у випадку, коли у заявника оформлений у компетентних органах України (органи Державної міграційної служби України або Посольство/Консульство України) дозвіл на виїзд на постійне проживання за кордон, про що проставлено відповідний штамп у закордонному паспорті. 

Якщо дозвіл на виїзд на постійне проживання за кордон відсутній, оформлення закордонного паспорту на нове прізвище можливе виключно після зміни заявником прізвища у внутрішньому паспорті України, яке може бути здійснено тільки на території України.

6. Продовження строку дії старого закордонного паспорту

Законодавством України не передбачено можливості продовження строку дії закордонного паспорту. У разі закінчення строку дії такого паспорту оформлюється новий закордонний паспорт.

7. Чи є можливість внесення даних про дітей в новий закордонний паспорт?

Внесення даних про дітей до паспортів батьків не передбачено чинним законодавством України. Кожному громадянину, незалежно від віку, оформлюється окремий закордонний паспорт.

8. Чи є можливість перенести візи та відмітки зі старого закордонного паспорту до нового?

Консульський відділ Посольства України в США не переносить до нового закордонного паспорту візи, або інші відмітки іноземних держав, що були проставлені у старому закордонному паспорті.

КРОК 1. Зібрати необхідні документи згідно з переліком (див. вкладку "Документи на оформлення закордонного паспорту").

КРОК 2. Зробити запис на консульський прийом.

На кожну особу, що подається на закордонний паспорт, робиться окремий запис.

УВАГА! Консульський прийом здійснюється виключно за попереднім записом. Консульські співробітники не адмініструють чергу і  не здійснюють запис на консульський прийом.

КРОК 3. В обраний день і час прибути до Посольства України в США та особисто подати документи.

Якщо особа старше 16 років, то особиста присутність цієї особи обов'язкова і документи подаються особисто.

Якщо особа молодше 16 років, але старше 12 років, то особиста присутність цієї особи обов'язкова і документи подаються одним з батьків.

Якщо особа молодше 12 років, то особиста присутність цієї особи не обов'язкова і документи подаються одним з батьків.

ВАЖЛИВО! Для оптимізації часу консульського прийому, запобігання створення необґрунтованих затримок:

 • всі заяви мають бути роздруковані, повністю заповнені та підписані датою звернення
 • до кожного оригіналу документу вкладена (прикріплена) його копія
 • документи завчасно підготовлені перед входом до паспортного кабінету

УВАГА! Документи поштою/online не подаються.

КРОК 4Після подачі документів відслідковувати стан готовності паспорту. За бажанням скористатися опцією прискореної доставки (дивись вкладку "Пришвидшена доставка DHL"). Очікуєте зміну статусу "Документ прибув до ЗДУ".

КРОК 5. Зробити запис на консульський прийом для отримання закордонного паспорту.

На кожну особу, що отримує закордонний паспорт, робиться окремий запис.

УВАГА! Консульський прийом здійснюється виключно за попереднім записом. Консульські співробітники не адмініструють чергу і  не здійснюють запис на консульський прийом.

КРОК 6. В обраний день і час прибути до Посольства України в США та особисто отримати паспорт.

Якщо особа старше 16 років, то особиста присутність цієї особи обов'язкова і паспорт видається особисто.

Якщо особа молодше 16 років, але старше 12 років, то особиста присутність цієї особи обов'язкова і паспорт отримується одним з батьків.

Якщо особа молодше 12 років, то особиста присутність цієї особи не обов'язкова і паспорт отримується одним з батьків.

УВАГА! Закордонний паспорт поштою заявнику не може бути відправлений. Паспорт з 12 років отримується після ідентифікації особи за попередньо наданими біометричними даними.

УВАГА! Всі нижчезазначені документи подаються в оригіналі разом з їх копіями. Для оптимізації часу консульського прийому та запобігання необґрунтованих затримок до кожного оригіналу документу має бути вкладена (прикріплена) його копія, документи завчасно підготовлені перед входом до паспортного кабінету.

ДОКУМЕНТ 1Заповнена заява-анкета на оформлення закордонного паспорту.

Заява-анкета підписується заявником особисто або батьком дитини із зазначенням фактичної дати звернення за оформленням закордонного паспорту.

ВАЖЛИВО! Закордонний паспорт оформлюється на прізвище, вказане в попередньому паспортному документі. Оформлення закордонного паспорту у разі зміни прізвища у Посольстві може бути здійснено виключно у випадку, коли у заявника оформлений у компетентних органах України (органи Державної міграційної служби України або Посольство/Консульство України) дозвіл на виїзд на постійне проживання за кордон, про що проставлено відповідний штамп у закордонному паспорті (в цьому випадку разом з усіма документами також подається ДОДАТКОВИЙ ДОКУМЕНТ 2). В іншому випадку, оформлення закордонного паспорту на нове прізвище можливе виключно після зміни заявником прізвища у внутрішньому паспорті України (здійснюється на території України).

УВАГА! Якщо документи подаються для оформлення закордонного паспорту дитині віком до 16 років, від другого з батьків, за умови, що він є громадянином України, подається заява-згода на оформлення закордонного паспорту дитині:

 • у звичайній письмовій формі - якщо другий з батьків особисто присутній при подачі документів;
 • нотаріально засвідчену (в оригіналі) - якщо другий з батьків відсутній при подачі документів. Якщо заява засвідчена нотаріусом США, підпис нотаріуса має бути додатково апостильований.

Якщо другий з батьків не є громадянином України, подається його паспорт, що посвідчує його громадянство.

Якщо другий з батьків позбавлений батьківських прав, подається відповідне рішення суду, із відміткою про набрання законної сили.

Якщо батьки розлучені, подається відповідне рішення суду (з відміткою про набрання законної сили) про розірвання шлюбу, а також документ, в якому визначено, що дитина постійно проживає з тим з батьків, який звертається за оформленням закордонного паспорту дитині.

Якщо запис про батька внесено зі слів матері (на підставі ст. 135 Сімейного кодексу України), подається відповідний витяг з акту реєстрації цивільного стану.

ДОКУМЕНТ 2. Старий закордонний паспорт (незалежно від того чи він є прострочений)+ копії усіх сторінок з записами та відмітками. Якщо старий закордонний паспорт має обкладинку червоного кольору або зразка СРСР, подається заповнена згода на обробку персональних даних.

Якщо заявник не документувався закордонним паспортом, а в'їхав на територію США на підставі закордонного паспорту батька з вклеєною фотографією заявника, подається такий паспортний документ (за відсутності - його копія).

Якщо паспортний документ оформлюється дитині, що не досягла 16 років, додатково подаються паспорти (закордонний або внутрішній) обох батьків.

Якщо закордонний паспорт було втрачено - подається Police Report, що засвідчує звернення заявника до органів поліції США у зв'язку з його втратою. Копія втраченого паспорту подається за наявності.

Якщо паспорт оформлюється дитині, яка була народжена за межами України та не документувалася паспортним документом, подається довідка про реєстрацію особи громадянином України + її копія.

ДОКУМЕНТ 3. Внутрішній паспорт громадянина України або свідоцтво про народження (якщо документ у заявника на руках відсутній може бути подана його копія) + його копія.

УВАГА! Якщо у внутрішньому паспорті або свідоцтві про народженні, вказано інше прізвище ніж в закордонному паспорті, додатково подається свідоцтво про шлюб. Якщо шлюб укладено не в Україні, свідоцтво про шлюб подається апостильованим та перекладеним на українську мову. 

ДОКУМЕНТ 4Документ, що підтверджує правові підстави проживання на території США + його копія.

Це може бути:

 • greencard
 • ID
 • діюча віза
 • форма І-94
 • довідка з місця роботи

ДОКУМЕНТ 5 Документ з актуальною адресою проживання в США

 • driver lisence
 • рахунок на оплату
 • договір про оренду/купівлю помешкання

УВАГА! Якщо у ДОКУМЕНТІ 4 чи 5 вказане інше прізвище ніж в закордонному паспорті, додатково подається документ, що вказує на зміну прізвища (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розлучення), апостильоване та перекладене на українську мову.

ДОКУМЕНТ 6. Money Order

Якщо закордонний паспорт оформлюється особі 16 років і старше - Money Order на $130

Якщо закордонний паспорт оформлюється особі молодшій за 16 років - Money Order на $40

УВАГА! В Money Order мають обов’язково бути заповнено поля "Pay to" - "Embassy of Ukraine", "Pay from" - прізвище заявника.

Готівка, кредитні картки, чеки, банківські перекази не приймаються!

ДОДАТКОВИЙ ДОКУМЕНТ 1 (ФОТО для дитини до 12 років)Якщо закордонний паспорт подається на дитину до 12 років подається одне фотозображення дитини на білому фоні, розмір 6*8 inches.

ДОДАТКОВИЙ ДОКУМЕНТ 2 (Подача на паспорт на нове прізвище)При подачі на закордонний паспорт на нове прізвище подається відповідний документ, що засвідчує зміну прізвища. Такий документ має бути апостильований, перекладаний, переклад засвідчений нотаріально, а підпис нотаріуса апостильований.

Якщо із документа (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу) прямо не вбачається зміна прізвища, подається додатковий документ, що прямо вказує про те, що така зміна прізвища відбулась (Court name change order, тощо). Такий документ також має бути апостильований, перекладаний, переклад засвідчений нотаріально, а підпис нотаріуса апостильований.

Перейдіть за посиланням passport.mfa.gov.ua та введіть ідентифікатор сесії, який Вам надано при подачі заяви на оформлення паспорта. 

Дані відправлено на персоналізацію - означає, що проведені всі перевірки і Ваші персональні дані відправлені на поліграфічний комбінат для друку паспорта.

Документ виготовлено - означає, що паспорт вже надруковано, проте ще не доставлено до Консульского відділу Посольства України в США.

Документ прибув до ЗДУ - означає, що Ваш паспорт прибув до закордонної дипломатичної установи, тобто до Консульского відділу Посольства України в США, і Ви можете його отримати.

УВАГА! Співробітники Консульського відділу Посольства не здійснюють інформування заявників про те, що паспорт прибув до установи.

Відеоінструкція щодо перевірки стану оформлення закордонного паспорту:

Орієнтовний строк прибуття паспорту до Посольства при прискореній доставці близько 1 місяця. 

УВАГА! Паспорт не може бути напряму відправлений заявнику.

КРОК 1Після подачі документів відслідковуйте стан оформлення паспорту (дивись вкладку "Як перевірити стан оформлення паспорту") очікуєте зміну статусу "Документ виготовлено".

КРОК 2. Перейдіть за цим посиланням та уважно заповніть форму

Виберіть країну: США

Назва посольства/консульства: Посольство України в США

Вхідний номер заявки: ідентифікатор сесії - номер, який Вам було надано при подачі заяви на оформлення паспорта для перевірки стану оформлення паспорта. 

КРОК 3. Заповніть відповідну заяву 

КРОК 4. Надішліть відскановану заяву разом з квитанцією про оплату на електронну адресу consul_us@mfa.gov.ua 

Якщо в одному пакунку надсилається декілька паспортів, заява заповнюється на кожного заявника окремо. Квитанція про оплату використовується та сама (в якій зазначені всі імена заявників, що відправляються в одному пакунку).

КРОК 5. Слідкуйте за станом паспорту (див. вкладку "Як перевірити стан оформлення паспорту?"), очікуйте зміну стану "Документ прибув до ЗДУ".

Із паспортних питань звертайтесь до:

ДОМАНЧУКА Олексія Петровича, першого секретаря з консульських питань Посольства України в США

Телефон: +1 (202) 349-3371 (крім часу консульського прийому)

Ел. пошта: oleksiy.domanchuk@mfa.gov.ua 

Адреса: 3350 M Street N.W., Washington D.C., 20007

УВАГА! Прийом з паспортних питань здійснюється виключно за попереднім записом.

Графік роботи:

09:00 – 18:00 – понеділок-п’ятниця

13.00 - 14.00 - обідня перерва

Консульський прийом з паспортних питань:

Понеділок 09:00-13:00

Вівторок    12:00-13:00

Середа       09:00-13:00

Четвер       12:00-18:00

П'ятниця    09:00-13:00

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux