• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Оформлення закордонного біометричного паспорта (вперше або обмін замість попереднього)
Опубліковано 22 жовтня 2021 року о 23:54

Кожен громадянин України має право на отримання закордонного паспорта. В нормативно-правових актах, які регулюють питання оформлення і видачі закордонних паспортів, вживається назва "паспорт громадянина України для виїзду за кордон", або скорочено - ПГУВК.

Закордонний паспорт можна оформити:

Послуга оформлення закордонного паспорта є наразі з-поміж тих, що мають найбільший попит серед громадян України за кордоном.

Строк дії закордонного паспорта

Закордонний паспорт оформлюється особам, які не досягли 16-річного віку, на чотири роки, а особам, які досягли 16-річного віку, — на десять років.

Оформити свій перший закордонний паспорт громадянин України може у будь-якому віці, починаючи від народження.

Обмін раніше оформленого закордонного паспорта здійснюється у випадках:

 • закінчення строку дії паспорта;

 • зміни інформації, внесеної до паспорта (у тому числі у зв’язку зі зміною написання латинськими літерами складових імені “прізвище”, “ім’я” у документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України);

 • виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта;

 • непридатності паспорта для подальшого використання (пошкодження, закінчення вільних сторінок).

Оформлення нового закордонного паспорта здійснюється також у випадку втрати або викрадення попереднього паспорта.

Громадянин України не може мати більш як два паспорти для виїзду за кордон.

При зверненні до закордонної дипломатичної установи України (ЗДУ) виготовлення паспорта триває до трьох місяців. Водночас просимо з розумінням ставитись до можливих затримок із доставленням паспортів з України до країни Вашого перебування/проживання в умовах воєнного стану.

УВАГА! Роз'яснення щодо порядку отримання консульських послуг чоловіками віком від 18 до 60 років в умовах воєнного стану розміщені за посиланням - https://usa.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/osoblivosti-otrimannya-konsulskih-poslug-cholovikami-vikom-vid-18-do-60-rokiv 

Клопотання від вказаної категорії осіб, що не мають війського-облікового документа, в інтересах своїх неповнолітніх дітей розглядаються виключно у випадках, якщо матір є іноземкою або особою без громадянства.

КРОК 1. Зібрати необхідні документи згідно з переліком (див. вкладку "Документи для оформлення закордонного паспорта").

КРОК 2. Здійснити online-запис на консульський прийом до Посольства України в США (ПУ в США) - https://usa.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/onlajn-zapis-na-konsulskij-prijom-e-cherga. ВАЖЛИВО! На кожну особу, на оформлення одного паспортного документа здійснюється окремий запис!

УВАГА! Консульський прийом здійснюється виключно за попереднім записом. Консульські співробітники не адмініструють чергу і не здійснюють запис на консульський прийом.

Подача документів здійснюється ОСОБИСТО. Консульський відділ не приймає документи по пошті.

Подача на закордонний паспорта для дітей до 12 років може здійснюватися батьками чи законним представником за відсутності дитини.

КРОК 3. Особисто подати документи.

Якщо особа старше 16 років, то особиста присутність цієї особи обов'язкова і документи подаються особисто.

Якщо особа молодше 16 років, але старше 12 років, то особиста присутність цієї особи обов'язкова і документи подаються одним з батьків.

Якщо особа молодше 12 років, то особиста присутність цієї особи не обов'язкова і документи подаються одним з батьків.

ВАЖЛИВО! Для оптимізації часу консульського прийому, запобігання створення необґрунтованих затримок:

 • всі заяви мають бути роздруковані, повністю заповнені та підписані датою звернення
 • до кожного оригіналу документу вкладена (прикріплена) його копія
 • документи завчасно підготовлені перед входом до паспортного кабінету

УВАГА! Документи поштою/online не подаються.

КРОК 4. *Опціонально (за бажанням заявника) Оформити доставку закордонного паспорта до Посольства міжнародним поштовим відправленням

Після того, як паспорт буде виготовлено, здійснити оформлення міжнародного поштового відправлення (дивись вкладку "Міжнародне  поштове відправлення паспорта"). Строк міжнародної доставки паспорта становить близько 5 тижнів.

При цьому, звичайна доставка закордонних паспортів дипломатичної поштою здійснюється приблизно один раз на 2-3 місяці. Для забезпечення звичайної доставки додаткових дій вживати не потрібно.

Очікуєте зміну статусу "Документ прибув до ЗДУ".

КРОК 5. Зробити запис на консульський прийом для отримання закордонного паспорту.

ВАЖЛИВО! На кожну особу, що отримує закордонний паспортний документ здійснюється окремий запис!

УВАГА! Консульський прийом здійснюється виключно за попереднім записом. Консульські співробітники не адмініструють чергу і  не здійснюють запис на консульський прийом.

КРОК 6. В обраний день і час прибути до Посольства України в США та особисто отримати паспорт.

Якщо особа старше 16 років, то особиста присутність цієї особи обов'язкова і паспорт видається особисто.

Якщо особа молодше 16 років, але старше 12 років, то особиста присутність цієї особи обов'язкова і паспорт отримується одним з батьків.

Якщо особа молодше 12 років, то особиста присутність цієї особи не обов'язкова і паспорт отримується одним з батьків.

УВАГА! Закордонний паспорт поштою заявнику не може бути відправлений. Паспорт з 12 років отримується після ідентифікації особи за попередньо наданими біометричними даними.

Для оптимізації часу консульського прийому заявником подається пакет документів: оригінал закордонного паспорта, Money Order, заповнена і підписана заява, а також копії усіх нижчеперелічених документів. За потреби, консулом будуть запитані оригінали документів.

ДОКУМЕНТ 1Заповнена заява-анкета на оформлення закордонного паспорту разом зі згодою на обробку персональних даних.

Заява-анкета підписується заявником особисто або батьком дитини із зазначенням фактичної дати звернення за оформленням закордонного паспорту.

ВАЖЛИВО! Закордонний паспорт оформлюється на прізвище, вказане в попередньому паспортному документі. Оформлення закордонного паспорту у разі зміни прізвища у Посольстві може бути здійснено виключно у випадку, коли у заявника оформлений у компетентних органах України (органи Державної міграційної служби України або Посольство/Консульство України) дозвіл на виїзд на постійне проживання за кордон, про що проставлено відповідний штамп у закордонному паспорті (в цьому випадку разом з усіма документами також подається ДОДАТКОВИЙ ДОКУМЕНТ 2). В іншому випадку, оформлення закордонного паспорту на нове прізвище можливе виключно після зміни заявником прізвища у внутрішньому паспорті України (здійснюється на території України).

ДОКУМЕНТ 2. Старий закордонний паспорт (незалежно від того чи він є прострочений)+ копії 1-2 сторінок, а також копія сторінки з записами та відмітками (при наявності таких записів) про вписання дітей, постійне проживання за кордоном, консульський облік. 

ВАЖЛИВО! Якщо заявник старше 16 років і при цьому не документувався закордонним паспортом/внутрішніми паспортом/паспортом ID (в тому числі у випадку наявності на руках паспорта зразка СРСР), спочатку має бути пройдена процедура перевірки належності до громадянства України.

Якщо паспортний документ оформлюється дитині, що не досягла 16 років, додатково подаються паспорт (закордонний або внутрішній) батька/матері/іншого законного представника.

Якщо закордонний паспорт було втрачено - подається Police Report, що засвідчує звернення заявника до органів поліції США у зв'язку з його втратою, разом з відповідною заявою. Копія втраченого паспорту подається за наявності. Police Report обов'язково має бути у розгорнутій формі: має бути вказані дата складання, орган, який його, склав, прізвище та ім'я особи, яка звернулася, а також зазначена підстава звернення - втрата паспортного документа.

Якщо паспорт оформлюється дитині, яка була народжена за межами України та не документувалася паспортним документом подається:

ДОКУМЕНТ 3. Внутрішній паспорт громадянина України або свідоцтво про народження (якщо документ у заявника на руках відсутній може бути подана його копія) + його копія. 

Для осіб, що не досягли 16 років, один з батьків/законний представник обов'язково надає оригінал свідоцтва про народження або інших документ, що підтверджує повноваження як законного представника + його копія.

Якщо свідоцтво про народження видано іноземним органом реєстрації, таке свідоцтво має бути апостильовано. До свідоцтва з апостилем додається оригінал нотаріально засвідченого перекладу. Засвідчити вірність перекладу можна на вибір:

 • у нотаріуса в США - переклад засвідчений іноземним нотаріусом має бути апостильований (апостилювання перекладу здійснюється виключно після (не паралельно) апостилювання свідоцтва про народження);
 • в закордонній дипломатичній установі (більш детально у вкладці "Підготувати документи" Варіант 3);
 • у нотаріуса в Україні.

УВАГА! Якщо у внутрішньому паспорті або свідоцтві про народженні, вказано інше прізвище ніж в закордонному паспорті, додатково подається СВІДОЦТВО ПРО ШЛЮБ. Якщо шлюб укладено не в Україні, свідоцтво про шлюб подається апостильованим та перекладеним на українську мову. 

ДОКУМЕНТ 4. Один з документів, що підтверджує правові підстави проживання на території США + його копія.

Це може бути:

 • green card
 • форма І-94 (якщо перебуваєте в США на підставі візи)
 • довідка з місця роботи

ДОКУМЕНТ 5 Один з документів з актуальною адресою проживання в США + його копія

 • driver license
 • рахунок на оплату
 • договір про оренду/купівлю помешкання

УВАГА! Якщо у ДОКУМЕНТІ 4 вказане інше прізвище ніж в закордонному паспорті, додатково подається документ, що вказує на зміну прізвища (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розлучення), апостильоване та перекладене на українську мову.

ДОКУМЕНТ 6 Електронний військово-обліковий документи з QR-кодом, сформований не раніше ніж за 3 дні до дати візиту.

ДОКУМЕНТ 7. Money Order + його копія

Якщо закордонний паспорт оформлюється особі 16 років і старше - Money Order на $130

Якщо закордонний паспорт оформлюється особі молодшій за 16 років - Money Order на $40

УВАГА! В Money Order мають обов’язково бути заповнено поля "Pay to" - "Embassy of Ukraine", "Pay from" - прізвище заявника.

Готівка, кредитні картки, чеки, банківські перекази не приймаються!

Money Order можна оформити у відділенні вашого банку чи через USPS.

ДОДАТКОВИЙ ДОКУМЕНТ 1

Копія ідентифікаційного коду (за наявності). На підставі ідентифікаційного коду паспорт "підтягується" в ДІЮ.

ДОДАТКОВИЙ ДОКУМЕНТ 3 (ФОТО)

Фотографія подається ЛИШЕ у випадках:

 1. Якщо документи подаються для оформлення закордонного паспорта для дитини, яка не досягла 12 років і яка відсутня на момент подачі в Посольстві
 2. Дітям до 3 років, в тому числі, які присутні під час подачі документів. Зазначене пов'язане із технічними складностями проведення фотографування дитини.
 3. Усіма заявниками, незалежно від віку, у разі подачі документів під час виїзного консульського обслуговування.

В усіх інших випадках фотографування здійснюється під час прийому.

Вимоги до фотографії:

 • розмір 4 на 6 інчів (10 на 15 см). Розмір 2 на 2 інчі не підходить;
 • зображення чітке;
 • білий фон;
 • зображення 60-70% площини фото, має бути вільне місце маж зображенням обличчя та краєм фото для можливості кадрування фото;
 • без видимих зубів (закритий рот);
 • освітлене обличчя (обличчя не має бути темним).

ДОДАТКОВИЙ ДОКУМЕНТ 3 (Документ про зміну прізвища/імені)При подачі на закордонний паспорт на нове прізвище, подається відповідний документ, що засвідчує зміну прізвища. Такий документ має бути апостильований, перекладаний, переклад засвідчений нотаріально, а підпис нотаріуса апостильований.


Якщо із документа (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу) прямо не вбачається зміна прізвища, подається додатковий документ, що прямо вказує про те, що така зміна прізвища відбулась (Court name change order, тощо). Такий документ також має бути апостильований, перекладаний, переклад засвідчений нотаріально, а підпис нотаріуса апостильований.

Перейдіть за посиланням passport.mfa.gov.ua та введіть ідентифікатор сесії, який Вам надано при подачі заяви на оформлення паспорта. 

Дані відправлено на персоналізацію - означає, що проведені всі перевірки і Ваші персональні дані відправлені на поліграфічний комбінат для друку паспорта.

Документ виготовлено - означає, що паспорт вже надруковано, проте ще не доставлено до Консульского відділу Посольства України в США.

Документ прибув до ЗДУ - означає, що Ваш паспорт прибув до закордонної дипломатичної установи, тобто до Консульского відділу Посольства України в США, і Ви можете його отримати.

УВАГА! Співробітники Консульського відділу Посольства не здійснюють інформування заявників про те, що паспорт прибув до установи.

Відеоінструкція щодо перевірки стану оформлення закордонного паспорту:

Паспорт за письмовою заявою та за рахунок коштів заявника може бути надісланий до Посольства міжнародним  поштовим відправленням.

Орієнтовний строк прибуття паспорта до Посольства з дати оформлення доставки складає близько 5-6 тижнів

УВАГА! Паспорт не може бути напряму відправлений заявнику. Отримання паспорта здійснюється заявником особисто в Посольстві. 

Якщо Ви здійснювали оформлення закордонного паспорта в ГКУ в Нью-Йорку, ГКУ в Чикаго, ГКУ в Сан-Франциско, ГКУ в Г'юстоні, для замовлення кур'єрської доставки керуйтесь відповідними інструкціями, що розміщені на офіційних сайтах зазначених установ.

КРОК 1Після подачі документів відслідковуйте стан оформлення паспорту (див. вкладку "Як перевірити стан оформлення паспорту") очікуєте зміну статусу "Документ виготовлено".

КРОК 2. Оберіть компанію та оформіть доставку. Міжнародне поштове відправлення паспортів здійснюють компанії DHL (див. Варіант 1) та VFS.Global (див. Варіант 2) 

ВАРІАНТ 1: Доставка DHL

Перейдіть за посиланням та уважно заповніть форму

Виберіть країну: США

Назва посольства/консульства: Посольство України в США

Вхідний номер заявки: ідентифікатор сесії - номер, який Вам було надано при подачі заяви на оформлення паспорта для перевірки стану оформлення паспорта.

ВАРІАНТ 2: Доставка VFS.Global

Пройдіть реєстрацію в системі.

Перейдіть за посиланням та уважно заповніть форму: вхідний номер заявки (це номер ідентифікатора сесії з шести цифр, який Вам видано консульською посадовою особою), прізвище, ім'я та по-батькові власника паспорта, Ваш E-mail.

КРОК 3. Заповніть відповідну заяву 

Якщо в одному пакунку надсилається декілька паспортів, заява заповнюється на кожного заявника окремо. Квитанція про оплату використовується та сама (в якій зазначені всі імена заявників, що відправляються в одному пакунку).

КРОК 4. Надішліть в одному електронному листі  1) відскановану заяву  2) квитанцію про оплату міжнародного експрес-відправлення на електронну адресу [email protected]  з темою "Міжнародне поштове відпрправлення паспорта [Прізвище]"

КРОК 5. Слідкуйте за станом паспорту (див. вкладку "Як перевірити стан оформлення паспорту?"), очікуйте зміну стану "Документ прибув до ЗДУ". Після прибуття паспорта до ПУ в США, зробіть запис на консульський прийом та особисто заберіть паспорт. 

Із паспортних питань звертайтесь до:

ДОМАНЧУКА Олексія Петровича, першого секретаря з консульських питань Посольства України в США

Ел. пошта: [email protected] (відповідь надається протягом 2-4 робочих днів)  

Адреса: 3350 M Street N.W., Washington D.C., 20007

Консульський прийом з паспортних питань:

Вівторок    09:00-12:30 та 14:00-16:00 (за попереднім записом)

Середа       09:00-12:30 (за попереднім записом)

Четвер       09:00-12:30 (за попереднім записом)


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux