• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Українці у США
Опубліковано 29 листопада 2019 року о 18:01

Масова імміграція з українських земель на Захід має понад столітню історію. Проте перші українці, як зазначають дослідники в Україні та США, проторували шлях до Америки набагато раніше. Їх імена можна зустріти як серед засновників першої англійської колонії у Джеймстауні, так і серед учасників Американської революції та громадянської війни.

Серед перших українців, які ступили на американську землю, зазначають імена відомого дослідника Юрія Федоровича Лисянського (уродженця м. Ніжина) та посланника Росії в США Петра Івановича Полетику (уродженця м. Васильків Київської губернії).

Не менш яскравою особистістю був православний священик з Київської губернії Агапій (Андрій) Гончаренко, який традиційно вважається першим носієм української національної свідомості в Америці. Як свідчать архівні матеріали, рятуючись від переслідувань царської Росії за засудження кріпосництва та підтримання зв’язків з російськими революціонерами за кордоном, А.Гончаренко прибув до м. Бостон (США) у січні 1865 року, у тому ж році провів першу Божу службу Грецької православної церкви у США (м.Нью-Йорк). Після цього деякий час мешкав на Алясці, де з 1867 по 1872 рр. видавав газету «Вісник Аляски» («Alaska Herald») – перший американський часопис, що містив певні відомості про Україну. Саме у цій газеті з’явився перший, як стверджують українські науковці, переклад твору великого Кобзаря англійською мовою (уривок з поеми «Кавказ»). Потім А.Гончаренко оселився у м. Сан-Франциско. 14 листопада 1997 року місце поховання отця Агапія (парк "Україна", м. Хейвард, шт. Каліфорнія) та територія створеного ним поселення "Україна" були внесені до переліку історичних пам'яток, що охороняються шт. Каліфорнія. 

Втім, українці, які наприкінці ХІХ століття почали масово іммігрувати до Сполучених Штатів, суттєво відрізнялися від своїх попередників. Переважно, це були селяни-трударі з малорозвинених західноукраїнських земель – Закарпаття та Лемківщини. Спочатку більшість новоприбулих знаходили роботу на вугільних шахтах і металургійних заводах штату Пенсильванія (осередок перших українських іммігрантів). Решта влаштовувалися на заводах на Північному Сході США - в Нью-Йорку, Нью-Джерсі, Коннектикуті.

Центром духовного та суспільного життя українців в Америці стала церква. У 1884 році до Пенсильванії прибув священик з Галичини Іван (Джон) Волянський, який у 1885 році організував перше в США українське братське товариство взаємодопомоги «Братство Св. Миколая». А у 1886 році завдяки зусиллям отця Волянського у м. Шенандоа було зведено будівлю першої української католицької церкви. За свідченням історіографів, перша українська православна церква у США була побудована у 1915 році.

Попри складність процедури встановлення реальної кількості українців-іммігрантів з так званої першої хвилі імміграції до США, що тривала до 1914 року, більшість дослідників притримуються даних, за якими станом на 1914 рік до Сполучених Штатів емігрувало близько 500 тисяч осіб українського походження.

Друга хвиля української імміграції до США припала на міжвоєнний період (20-30-ті роки ХХ століття) і суттєво відрізнялася від довоєнної. По-перше, різко зменшилась кількість іммігрантів, що було пов’язано з періодом Великої депресії у США, а також вжиттям американськими властями заходів з обмеження імміграції. По-друге, серед українців з’явились політичні емігранти – учасники визвольних змагань в Україні 1918-1920 років. Після падіння кількох українських урядів, до Сполучених Штатів прибули солдати, офіцери, національна інтелігенція, які вирушили до Америки через політичні переконання. У результаті, на території США виникли різноманітні українські політичні та націоналістичні об’єднання.

Переважна більшість українців з третьої хвилі імміграції прибули до Сполучених Штатів протягом 1947-1951 рр. і належали до категорії так званих «переміщених осіб», які після Другої світової війни перебували у таборах для біженців та військовополонених у Німеччині, Австрії, Бельгії, Великій Британії. Серед них було багато «остарбайтерів» - людей, вивезених з України під час війни на примусові роботи в нацистську Німеччину; значну частину становили колишні вояки УПА, ветерани української дивізії «Галичина», яким вдалося уникнути ліквідації радянськими спецслужбами. Цього разу серед прибульців була велика кількість інтелігенції та науковців. Вони сприяли розвитку українського політичного, громадського, культурного та релігійного життя в діаспорі. Цих іммігрантів об’єднувала відданість ідеї незалежності України й відновлення української суверенної держави. Саме представники цієї хвилі імміграції розгорнули активну діяльність по збиранню та збереженню писемних, речових та інших пам’яток історії та культури України.

Початком четвертої хвилі імміграції до США (так званої «економічної імміграції») можна вважати середину 1980-х років. Спочатку сюди прибуло декілька тисяч українців з Польщі. А під час горбачовської відлиги чимало українців, користуючись можливістю відвідати родичів в Америці, залишались тут на постійне проживання. Більшість з них залишили територію СРСР, а потім – незалежної України через скрутні економічні умови, що настали після розпаду Радянського Союзу. Основна їх маса мала вищу освіту або технічну спеціальність, володіла англійською мовою, що давало змогу знайти роботу в США. Багато з них розпочали свій власний бізнес, відкрили приватні фірми, ресторани.

Головним ресурсом отримання достовірних даних про характеристики населення США є Національне статистичне бюро «Сенсус», яке кожні десять років проводить загальний перепис населення.

Відповідно до результатів перепису 2000 р., в США проживало близько 893 тисяч осіб українського походження (0,3% від загальної кількості населення країни). Дані перепису населення 2010 р. містили інформацію щодо складу населення лише за расовою, а не національною,  ознакою.

Згідно з інформацією дослідницького центру з питань вивчення української діаспори у Сполучених Штатах Америки, який діє при Науковому товаристві імені Тараса Шевченка у Нью-Йорку, наразі в Америці проживає 930 434  особи українського походження (0,3% від загальної кількості населення країни). За оціночними даними більшості діаспорних джерел, в США мешкає близько 1,5-2 млн. українців.

Найчисельніші групи етнічних українців проживають у штатах: Нью-Йорк (131,391), Пенсильванія (112,542), Каліфорнія (91,179), Нью-Джерзі (69,049), Флорида (47,946), Іллінойс (47,246), Вашингтон (46,523), Огайо (45,121) та Мічиган (40,292). В одинадцяти штатах українське населення нараховує від 10 до 25 тис. осіб., а в 27 штатах - від 1 до 10 тис. осіб. Найменше заселеними штатами є Південна Дакота (931), Міссісіпі (756) та Вайомінг (453).

Найбільш динамічний приріст українського населення за останнє десятиріччя в США спостерігається у штатах Каліфорнія, Флорида, Вашингтон, Айова, Кентуккі, Теннесі та столичному окрузі Колумбія.

За час перебування в США українці розбудували широку мережу громадсько-політичних, культурно-освітніх, спортивних, релігійних, професійних інституцій, а також фінансових установ - кас взаємодопомоги, банків і страхових товариств. Серед основних: Український конгресовий комітет Америки, Українська Американська Координаційна Рада, Союз українок Америки, Українська федерація Америки, Український народний союз, Вашингтонська група, Асоціація українців Північної Кароліни, Товариство українських інженерів Америки, Спілка української молоді, Українська скаутська організація «Пласт», Український освітньо-культурний центр, Наукове товариство ім. Т.Шевченка, Українська вільна академія наук, Український народний дім, Злучений український американський допомоговий комітет, Фонд допомоги дітям Чорнобиля, Український інститут Америки, Всеамериканська громадська організація «Нова українська хвиля».

Серед релігійних – Українська католицька та Українська православна церкви. Більшість організацій та об’єднань зареєстровані як громадські неприбуткові організації.

У США видаються понад 20 газет, понад 10 журналів, діють Інтернет-видання, близько 20 українських радіопрограм та 1 телепрограма «Узір» (Чикаго, Іллінойс). Популярними українськими ЗМІ вважаються газети «Свобода», «The Ukrainian Weekly», «Нова газета», «Міст», «Час і події», «Національна трибуна», медіа-портал «VIDIA», радіопрограма «Ukiedrive».

Громадяни США українського походження користуються такими ж правами та привілеями, що й решта американських громадян. Захист прав гарантується Конституцією, іншими федеральними та місцевими (на рівні штатів, округів, міст тощо) законодавчими актами.

Українська вільна академія наук

www.uvan.us

Mailing address: 206 West 100th Street

New York, NY 10025

Теl: (212) 222-1866

Fax: (212) 864-3977

Альберт Кіпа, президент

 

Український науковий інститут Гарвардського університету 

http://www.huri.harvard.edu

34 Kirkland Street, Cambridge, MA 02138 

Phone: 617-495-4053

Fax: 617-495-8097

Сергій Плохій, директор

 

Наукове Товариство ім.Шевченка

www.shevchenko.org

Mailing address: 63 Fourth Avenue

New York, NY 10003

Tel: (212) 254-5130

Fax: (212) 254-5239

Джордж Грабович, президент

 

Український музей в Нью-Йорку

http://www.ukrainianmuseum.org/

Mailing address: 222 East 6th Street

New York, NY 10003

Tel: (212) 228-0110

Fax: (212) 228-1947

Рената Холод, президент

 

Український національний музей

www.ukrainiannationalmuseum.org

2249 West Superior Street, Chicago, IL, 60612

Tel.:(312)4218020

Fax: 1-773-772-2883 

Лідія Ткачук, директор

 

Український інститут сучасного мистецтва

http://uima-chicago.org/

2320 W Chicago Avenue, Chicago, IL, 60622

Tel.: 773 227-5522

Орися Кардозо, директор

 

Український музей та бібліотека у Стемфорді

161 Glenbrook Road, Stamford , CT 06902

Tel.: (203) 323-8866 and (203) 324-0488

Fax: (203) 357-7681

Павло Хомницький, президент

 

Український музей-архів у Клівленді

www.umacleveland.org

1202 Kenilworth Ave

Cleveland, OH 44113

Tel: 216.781.4329

Андрій Фединський, директор

 

Києво-Могилянська фундація Америки

http://kmfoundation.org

P.O. Box 46009, Chicago, IL 60646

Tel.: (773) 490-9797
Fax: (773) 305-8900

Марта Фаріон, президент

 

Українська Католицька Освітня Фундація

http://ucef.org

2247 West Chicago Ave., Chicago, IL 60622

Tel.: (773)2358462

Fax: 773-235-8464

Олександр Кузьма, директор

 

Український інститут Америки

www.ukrainianinstitute.org

Mailing address: 2 East 79th Street,

New York, NY 10021

Tel: (212) 288-8660

Fax: (212) 288-2918

Даніель Свістель, президент

 

Український народний дім

www.ukrainiannationalhome.org

Mailing address: 140 Second Ave.

New York, NY 10003

Tel: (1-212) 254-8717

Fax: (1-212) 254-4005

Андрій Ластовецький, президент

 

Український освітньо-культурний центр м.Філадельфія

http://www.ueccphila.org/

700 Cedar Road, Jenkintown, PA 19046

Тел.: (1-215) 663-11-66

Факс: (1-215) 663-8572

Софія Коропецька, президент

 

Товариство збереження української спадщини Пн. Каліфорнії

http://www.uhc-of-nc.org

1415 Lorimer Drive Roseville, CA 95747

Tel: (916) 771-2402 

Fax: (916) 482-4706 

Любов Йова, президент        

 

Український культурний  центр м.Уоррен

http://www.ukrainianculturalcenter.com/

26601 Ryan Road,  Warren, Michigan 48091

Tel.: (586) 757-8130

Fax: (586) 757-1022

Богдан Федорак, директор

 

Мистецька група «Яра»

http://www.brama.com/yara/

Mailing address: 306 East 11th St.

New York, NY 10003 USA

Tel: (212) 475-6474

Вірляна Ткач, художній керівник

 

Український танцювальний ансамбль «Волошки»

http://www.voloshky.com/

Mailing address: 700 Cedar Road

Jenkintown, PA 19046

Tel: (1-215) 663-0294

Fax: (1-215) 763-8503

Тарас Левицький, художній керівник

 

Український  танцювальний ансамбль «Сизокрилі»

http://www.syzokryli.com/home.php

Mailing address: 109 Major Dr.

North Wales, PA 19454

Tel: (610) 416-6088, (917) 495-0020

Аня Богачевська Лонкевич, виконавчий директор

 

Український хор бандуристів

http://www.bandura.org/

Mailing address: 15356 Ellen Drive

Livonia, MI 48154-2318

Tel: (734) 953-0305

Анатолій Мура, президент

 

Український американський спортивний центр «Тризуб»

http://www.tryzub.org

Mailing address: P.O. Box 346б Lower State and County Line Roads

Horsham, PA 19044

Tel: (215) 343-5412

Ден Ниш, президент

 

Федеральна кредитова спілка «Самопоміч - Нью-Йорк»

www.selfrelianceny.org

Mailing address: 108 Second Avenue

New York, NY 10003-8392

Tel: (1-212) 473-7310

Fax: (1-212) 473-3251

Богдан Курчак, президент

 

Федеральна кредитна спілка  «СУМА – Йонкерс»

www.sumafcu.org

Mailing address: 125 Corporate Blvd,

Yonkers, NY 10701

Tel: (914) 220-4900

Fax: (914) 220-4090

Волтер Козицький, президент

 

Українсько-американська федеральна спілка «Самопоміч»

www. selfreliance.com

Mailing address: 2332 West Chicago Ave. Chicago IL 60622

Tel: (773) 328-7500

Fax: (773) 328-7544

Богдан Ватраль, президент

 

Товариство «Сила Духу»

http://www.powerofspirit.org/

P.M. Box 344, 8001 Castor Ave.

Philadelphia, PA

Тел. 267-595-6031

Роман Лунь, президент


 

Назва організації та її адреса

Прізвище та ім’я керівника організації

Контактна інформація: телефон, факс, е-мейл, веб-сторінка


Український Конгресовий Комітет Америки (УККА)

 

Ukrainian Congress Committee of America (UCCA)


 

Андрій ФУТЕЙ

 


203 Second Avenue,

New York, NY, 10003

Тел.: (1-212) 228-68-40,

Факс: (1-212) 254-47-21

E-mail: [email protected]

www.ucca.org

[email protected] [email protected]


Союз Українок Америки (СУА)

 

Ukrainian National Women's League of America (UNWLA)

 

Наталія ПАВЛЕНКО

203 Second Avenue,

New York, NY 10003

Тел.: (1-212) 533-46-46

Факс: (1-212) 533-52-37

E-mail: [email protected]

www.unwla.org


Українська Федерація Америки (УФА) 

 

Ukrainian Federation of America (UFA)


Зеня ЧЕРНИК

700 N Cedar Rd.

Jenkintown, PA 19046

Тeл: (1-215)-782-10-75

Факс: (1-215)-392-44-34
E-mail: [email protected]

https://www.facebook.com/UFofA/?locale=uk_UA


Український

Народний Союз (УНС)

 

Ukrainian National Association (UNA)

 

Роман ГІРНЯК

2200 Route 10 West P.O.Box 280, Parsippany, NJ 07054

Тел.: (1-973) 292-98-00

Факс: (1-973) 292-09-00

E-mail: [email protected]

www.unainc.org


Український  

Народний Дім

 

Ukrainian National Home


Славко МЕЛЬНИК

140 Second Avenue,

New York, NY 10003

Тeл: +1 917 579 2489Злучений Український Американський Допомоговий Комітет (ЗУАДК)

 

United Ukrainian American Relief Committee (UUARC)

 

Нестор ЗАРІЧНИЙ1206 Cottman Avenue,

Philadelphia, PA 19111

Тел: (1-215) 728-16-30

Факс: (1-215) 728-16-31

E-mail: [email protected]

www.uuarc.orgУкраїнський освітньо-культурний центр (УОКЦ)

 Ukrainian Educational and Cultural Center (UECC)

 

Наталка ФІРКО

700 Cedar Road,

Jenkintown, PA 19046

Тел.: (1-215) 663-11-66

Факс: (1-215) 663-85-72

E-mail: [email protected]

www.ueccphila.org


«Нова Українська Хвиля»

New Ukrainian waveМирослава РОЗДОЛЬСЬКА

14 Peveril Road

Stamford, CT 06902

(1-347) 420-76-78

E-mail: [email protected]

[email protected]


Українська скаутська організація «Пласт»

у США

Plast, Ukrainian Scouting Organization – USA

Марко ЯКУБОВИЧ

Тел.: (1-267) 287-83-34700 Cedar Road Jenkintown, PA 19046

E-mail: [email protected]

[email protected]

www.plastusa.orgСпілка Української Молоді (СУМ) в Америці 

US-Ukrainian Youth Association (CYM)

Леся ГАРГАЙ-КУДРИК

136 2nd Ave Ste 201

New York NY 10003-8376

Тел.: (1-212) 473-34-67
E-mail: [email protected]
cym.org/us/nyc/Союз Українських Студентських Товариств Америки (СУСТА)

 Federation of Ukrainian Student Societies in America (SUSTA) 

Вікторія ЛИПКА

 

(646) 480-0057

[email protected]

[email protected]

https://susta.online/Організація

оборони чотирьох свобід України (ООЧСУ)

Organization for Defense of Four Freedoms for Ukraine (ODFFU)

Микола ГРИЦЬКОВ’ЯН

Тел.: (1-212) 982-11-70

E-mail: [email protected]

https://www.facebook.com/ODFFU/ Об’єднання жінок оборони чотирьох свобід України


Women's Association for the Defense of Four Freedoms for Ukraine


Христя ВЕРЕЩАК

2457 W Chicago Ave
Chicago IL 60622

Тел: (1-212) 505-07-67

E-mail: [email protected]

www.wadffu.orgRAZOM


Дора ХОМЯК

140 2nd Ave., Suite 305,

New York, NY 10003

Тел. (1-609) 365-79-52

[email protected]

www.razomforukraine.org


Наукове Товариство ім. Т.Шевченка в Америці (НТШ)

 

The Shevchenko Scientific Society

 in the US 


Галина ГРИНЬ

63 Fourth Avenue,

New York, NY 10003

Тел.: (1-212) 254-51-30

Факс: (1-212) 254-52-39

E-mail: [email protected]

www.shevchenko.org


Українська вільна академія наук в США (УВАН)

 

Ukrainian Free Academy of Sciences in the USA (UVAN)


Альберт КІПА

206 West 100th Street,

New York, NY 10025

Тел.: (1-212) 222-18-66

Факс: (1-212) 864-39-77

E-mail: [email protected]

www.uvan.org


 Український інститут Америки

 

Ukrainian Institute of America


Кеті НАЛИВАЙКО

2 East 79th Street,

New York, NY 10021

Тел.: (1-212) 288-86-60

Факс: (1-212) 288-29-18

E-mail: [email protected]

www.ukrainianinstitute.org


Український історико-культурний центр


Ukrainian History and Education Center

Наталія ГОНЧАРЕНКО

135 Davidson Ave,

Somerset, NJ 08873

Тел.: (1-732) 356-00-90

Факс: (1-732) 356-55-56

E-mail: [email protected]

www.UkrHEC.org


Український музей

(м.Нью-Йорк)


Ukrainian Museum - NYC

Петер ДОРОШЕНКО

222 East 6th Street ,

New York, NY 10003

Тел.:(1-212) 228-01-10

E-mail:

[email protected]

www.UkrainianMuseum.org


HUCUS

Олексій ПРОКОПЕНКО

90 Broad STR, S. 1905,

New York, NY, 10004

[email protected]

https://www.hucus.org/Українсько-американський спортивний центр «Тризуб»


Ukrainian American Sport Center Tryzub


Ден НИШ

P.O. Box 346, Lower State and County Line Roads, Horsham, PA 19044

(1-215) 343-54-12

[email protected]

www.tryzub.org


Ukrainian American Veterans


Майкл ГРИЦАК

700 North Cedar Road
Jenkintown, Pennsylvania 19046

908-531-8800
[email protected]

https://www.uavets.org/


Українські Злучені Організації Огайо (УЗО)


United Ukrainian Organizations of Ohio


Марта ЛІЩИНЕЦЬКА-КЕЛЛЕХЕР


5909 State Rd, Parma, OH

[email protected]

https://uuohio.org/United Help Ukraine


Марина БАЙДЮК

PO Box 83426
Gaithersburg, MD 20883

(703) 493-0005

[email protected]

https://unitedhelpukraine.org/US Ukrainian ActivistsНадія ШАПОРИНСЬКА

9025 Falcon Glen Ct.

Bristow, VA 20136

703-309-5174
[email protected]

www.usukrainianactivists.org


Ukraine House DC


Український дім у Вашингтоні

Маріанна ФАЛКОВА

2134 Kalorama RD NW

Washington, D.C., 20008

(202) 702-3424

[email protected]

https://www.ukrainehouse.us/US Foundation People of Ukraine

Тетяна ШЕА

6416 Lake Meadow Drive Burke, VA 22015

(703) 380 0485

[email protected]

https://www.people-of-ukraine.org/
U.S.-Ukraine Foundation


Надія

МАК-КОННЕЛЛ6312 Seven Corners Center - #361

Falls Church, VA 22044

[email protected]

https://usukraine.org/about/who-we-are

[email protected]
Ukrainians in the CarolinasОлена

КОЗЛОВА-ПЕЙТС

809 Spring Forest Road, suite 900 Raleigh, NC 27609

919-302-8318

[email protected]

www.ukrainiansinthecarolinas.orgFlorida for UkraineРафаель НАГЛІ

411 NE 2ND AV, Hallandale Beach, FL, 33009

https://fl4ua.org/

[email protected]


 • 31

Ukraine Global ScholarsЮлія ЛЕМЕШ

177 Huntington Ave., 7th Floor, #1788, Boston MA 02115

http://UGS.foundation

[email protected]


Nova Ukraine


Микола БІЛОГОРСЬКИЙ


Остап КОРКУНА

963 Mears Ct, Stanford, CA, 94305

+1(650) 242-5404

[email protected]

www.novaukraine.orgUkrainian American HouseРоман ШЕРЕМЕТА

1290 Point E Dr Ste 215, Rancho Cordova, California 95742

+1(916) 201-0101

[email protected]

www.uahouse.orgUkrainian American Coordinating Council of Northern California


Марія ЧЕРЕПЕНКО

345 7th St, San Francisco, California 94103

+1 (650) 630-8406

[email protected]

[email protected]

https://uaccusa.org


Український культурний центр в м.Лос-Анджелес


 Ukrainian Culture Center of Los Angeles


Лариса РАЙФЕЛ

4315 Melrose Ave., Los Angeles, California 90029

+1(323) 665-3703

[email protected]

http://ukrainianculturecenterla.com/


Громада


Hromada


Наталія АНОН

PO Box 7026, 7 Pixley Ave, Corte Madera, California 94976

[email protected]

https://hromada.us/en/Товариство збереження української спадщини Північної Каліфорнії


Ukrainian Heritage Club of Northern California


Любов ЙОВА

1415 Lorimer Way, Roseville, California 95747

+1(916) 771-2402

[email protected]

[email protected]Український дім  (м.Сан-Дієго)


House of Ukraine


Міра РУБІН

667 Pan American Rd W, San Diego, CA 92101

+1(760) 689-2852

[email protected]

http://www.houseofukraine.comУкраїнський громадський культурний центр

м.Сакраменто


Олександр ЖУРАВЕЛЬ

8334 Abelia Ct. Orangevale, California 95662

+1(916) 952-6306

[email protected]


Товариство Допомоги Україні в Каліфорнії


California Association to Aid Ukraine


Енн ПРОКОПОВИЧ


23232 Park Ensenada Calabasas, California 91302

+1(818) 222-4717

[email protected]

www.caaukraine.orgУкраїнсько-американська культурна асоціація Орегону


Ігор ЛЕВКІВ

11050 Powell Blvd., Suite 371, Portland, Oregon 97266

+1(503) 745-4511

[email protected]Український центр штату Вашингтон


Ukrainian Community Center of Washington


Олег ПИНДА

13470 Martin Luther King Jr. Way S, Seattle, Washington 98178

+1(425) 430-8229

[email protected]

http://www.uccwa.orgАсоціація українців штату Вашингтон

Ukrainian Association of Washington State


Лілія КОВАЛЕНКО

PO Box 2373 Renton, Washington 98056

+1(206) 412-8485

[email protected]

https://uaws.org/

 


Pacific Ukrainian SocietyВалерій ГОЛОБОРОДЬКО

600 First Ave., Seattle, Washington 98104

[email protected]

https://www.facebook.com/PUkrainianSociety/Utah Ukrainian Association

Юлія ГОЛКО

Salt Lake City, Utah 84103

[email protected]

https://www.facebook.com/loveukrainians/Українсько-американська фундація Голодомору

Ukrainian Genocide Famine Foundation-USA

Микола КОЧЕРГА

2249 West Superior St. Chicago, IL 60612

http://www.UkrainianGenocide.org

 [email protected]Помаранчева хвиля


Orange Wave


Юрій СОРОКА

2246 West Chicago Ave, Chicago, IL 60622

773-501-0566

[email protected]

http://www.orange-wave.comУкраїнське лікарське товариство Північної Америки

Ukrainian Medical Association of North America (UMANA)


Олена ГОРДОН

2247 W Chicago Ave, Chicago, IL, 60622

773-278-6262

[email protected]

https://[email protected]Ukrainian Society of Indiana

Світлана ЯРМОЛЕНКО-РАМЕР

252-375-1971

[email protected] https://www.ukrindiana.org/homeUkrainian Resistance Foundation

Алла ЛОПАТКІНА

11101 Franklin Ave Ste 400, Franklin Park, IL 60131

+1 (312) 420-1298

[email protected]

https://ua-resistance.org/Ukrainian American Community Center


Павло ЯБЛОНСЬКИЙ

301 NE Main St, Minneapolis, MN 55413

 612 379 1956

 Email: [email protected]

https://uaccmn.org/Stand With Ukraine FoundationМихайло ЛАВРИСЬ

1001 Gayley Ave., #24439
Los Angeles, CA 90024
Tel.: 310.405.4708
[email protected]

https://www.swufoundation.org
Україно-Американський культурний клуб Г’юстону

 

Ukrainian American Cultural Club of Houston


Василь ШЕРЕМЕТА

 [email protected]

https://rb.gy/955ibt


Український культурний клуб Далласу

 

Ukrainian Cultural Club of Dallas

 

Мар’яна БІЛЕНЬКА

 +1 469-567-0234

 [email protected]

https://ukrainianclub.org/Український

 Сан-Антоніо

Ukrainian San Ukrainian San Antonio


Олена ГАРСІЯ

2313 Lockhill Selma, Suite 116, San Antonio, TX

 +1 469-567-0234

 [email protected]

https://www.ukrainiansanantonio.com/


Українці Колорадо

 

Ukrainians of Colorado

 

Ірина ШАТАЛОВ

PO Box 150054 Lakewood, CO 80215

 +1 303-335-9746

[email protected]

https://www.ukrainiansofcolorado.org/

 


 •  

Назва української суботньої/недільної школи (назва громадської організації закордонних українців, при якій функціонує школа)

 

Прізвище та ім’я керівника української суботньої/ недільної школи

Предмети, які викладаються у суботній/недільній школі

Контактна інформація (адреса, телефон, ел.пошта, веб-сторінка)


Школа українознавства

ім. Тараса Шевченка


Taras Shevchenko School of Ukrainian Studies of Greater Washington


Тетяна МУРЗА


1) українська мова

та література

2) історія України

3) культура

4) географія

5) спів


Westland Middle School, 5511 Massachusetts Ave, Bethesda MD 20816

[email protected]

http://www.ukrainianschooldc.org/


Школа українознавства,

 Норт Порт, Флорида


Мирон БОЙЧУК

 • українська мова
 • та література
 • історія України

North Port 3792 Suburban Lane, North Port, FL 34287


Школа українознавства


School of Ukrainian Studies

- Miami


Андрій РОМАНКІВ

 • українська мова

та література

 • історія України


11000 Southwest 128 Street, Miami, FL 33176


Наша Українська Рідна Школа


Ukrainian Heritage School


Ірина МЕЛЕНЕВИЧ

1) українська мова

2) українська культура

3) народознавство


700 N. Cedar Rd, Jenkintown,

Pennsylvania 19046

https://www.ukrainianheritageschool.org/

215-663-5322

[email protected]Школа українознавства «Рідна школа» -Пітсбург


Ridna Shkola – School of Ukrainian Studies -  Pittsburgh


Олександра КОРЕНОВСЬКА

1) українська мова

2) українська література

3) історія України

4) народознавство


730 Washington Ave, Carnegie, PA 15106

https://www.pittsburghukrainians.com/ridna-shkola/about

412-708-1260

[email protected]Школа українознавства

(Товариство «Рідна Школа» м.Парма, Огайо)

Галина КЛЕБАН


 • українська мова
 • та література
 • історія України
 • культура
 • географія
 • спів
 • драма


1900 Carlton Road, Parma, Ohio 44134

440.840.4255

440.668.6593

www.ridnashkolacleveland.org


Школа українознавства

ім. Тараса Шевченка, м.Парма, штат Огайо


Галина ЯРЕМА


 • українська мова та література
 • історія України
 • культура
 • географія
 • спів


5913 State Rd., Parma, OH 44134

https://www.shevchenko.school/

(330) 241-2996

(330) 780-6545

[email protected]


Українська суботня школа «Рідна школа», м. Буффало


Ukrainian Saturday School in Buffalo «Ridna Shkola»


Ольга ШУТКА

1) українська мова

2) українська література

3) історія України

4) народознавство


Dnipro Ukrainian Cultural Center, 562 Genesee St. Buffalo, NY 14204

[email protected]Школа українознавства «Нова хвилька», Нью-Йорк


School of Ukrainian Studies «Nova Hvylka»


Мирослава РОЗДОЛЬСЬКА

1) українська мова

2) українська література

3) історія України

4) народознавство


330 Neptune Ave Brooklyn, NY 11235

[email protected]Школа українознавства імені Тараса Шевченка, Рочестер


Taras Shevchenko School of Ukrainian Studies, Rochester


Йоанна

ПОЛЯНСЬКА-ВІРЛО

1) українська мова

2) українська література

3) історія України

4) народознавство


1252 Stafford Crescent, Webster, NY 14580

[email protected]Школа українознавства «Самопоміч», м. Нью Йорк


Іван МАКАР

1) українська мова

2) українська література

3) історія України

4) народознавство


215 E 6th Street, New York, NY 10003

[email protected]Школа українознавства СУМ

в Нью Йорку


School of Ukrainian Studies - SUMA


Віктор КУРИЛИК

1) українська мова

2) українська література

3) історія України

4) народознавство


136 2nd Avenue, stе. 308, New York, NY 10003

[email protected]Школа українознавства імені Лесі Українки,

м. Сірак’юс


Lesia Ukrainka School of Ukrainian Studies - Syracuse


Світлана БІГГС

1) українська мова

2) українська література

3) історія України

4) народознавство


112 South Wilbur Ave., Syracuse, NY 13204

[email protected]Школа українознавства імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного, м. Йонкерс


Hetman Petro Konashevych-Sahaydachnyy School of Ukrainian Studies - Yonkers


Світлана ХМУРОВСЬКА

1) українська мова

2) українська література

3) історія України

4)географія України

4) народознавство


1595 Nepperhan Ave. Yonkers, NY 10703

[email protected]Українська школа Святої Родини, Лінденгерст


Holy Family Ukrainian School - Lindenhurst

Ярослава КЛИМОВЕЦЬ

1) українська мова

2) українська література

3) історія України

4) народознавство


224 N 4th St, Lindenhurst, NY 11757

[email protected]

[email protected]Школа українознавства

м. Вотервліт


School of Ukrainian Studies - Watervliet

Таня ПЕТРОФ

1) українська мова

2) українська література

3) історія України

4) народознавство


55th Ave and 25th Street, Watervliet, NY 12189

[email protected]Школа української спадщини м. Сірак’юс


Ukrainian Heritage School – Syracuse


Мар’яна МАСНА

1) українська мова

2) українська література

3) історія України

4) народознавство


4963 Manor Hill Dr, Syracuse, NY 13215


Школа українознавства м.Кергонксон


School of Ukrainian Studies  – Kerhonkson


Богдан УГРИН

1) українська мова

2) українська література

3) історія України

4) народознавство


1675 Berme Rd. Kerhonkson, NY 12446


Школа українознавства в Spring Valley NY

Василь КРІЛЬ

1) українська мова

2) українська культура

3) народознавство

4) історія України


16 Twin Ave., Spring valley, NY 10977

[email protected]Українська школа при церкві св. Андрія


St. Andrew's Ukrainian School - South Bound Brook


Уляна ЗАВАЛІЙ

1) українська мова

2) українська література

3) народознавство

135 Davidson Avenue, Somerset, NJ 08873

[email protected]Рідна школа імені Лесі Українки, м.Випані


Lesia Ukrainka School of Ukrainian Studies - Whippany


Роман БРУХ

1) українська мова

2) українська література

3) історія України

4) народознавство


60 North Jefferson Road, Whippany, NJ 07981

[email protected]Школа українознавства імені Лесі Українки, м.Пассейк

(штат Нью-Джерсі)


Lesia Ukrainka School of Ukrainian Studies - Passaic


Тетяна ФЕДАК

1) українська мова

2) українська література

3) історія України

4) народознавство


46 Avenue F, Lodi, NJ 07644

[email protected]Українська католицька школа Св. Миколая, м. Пассейк

(штат Нью-Джерсі)


St. Nikolas Ukrainian Catholic School – Passaic


Андрій ДУДКЕВИЧ

1) українська мова

2) українська література

3) історія України

4) народознавство


223 President St, Passaic, NJ 07055


Школа українознавства, Ярдвілл


School of Ukrainian Studies - Yardville

Петро ЛЕВКО

1) українська мова

2) українська література

3) історія України

4) народознавство


839 Yardville Allentown Rd., Yardville, NJ 08620


Школа української спадщини, м.Трентон


Ukrainian Heritage School – Trenton


Леся БАРАН

1) українська мова

2) українська культура

3) народознавство


477 Jeremiah Avenue, Hamilton Township, NJ 08610

[email protected]Школа Українознавства при Катедральному Соборі св. Володимира у м. Стемфорд


St. Vladimir's Catedral School of Ukrainian Studies Stamford


Уляна ЙОСИПІВ

1) українська мова

2) українська культура

3) народознавство

4) історія України

304 Hamilton Avenue, Stamford, CT 06902 [email protected]Українська школа

Сан-Франциско

(штат Каліфорнія)


Ольга ЗАЙЧИКОВА

1) українська мова

2) українська література

3) історія України

4) пізнаємо Україну

5) образотворче мистецтво

6) музичне та сценічне мистецтво

7) Біблійна історія

345 Seventh Street San Francisco,

Сalifornia 94103, USA

+1(917) 592-2951

https://www.ukrainianschoolsf.org/

[email protected]

[email protected]

https://www.facebook.com/UkrainianSchoolofSanFrancisco345/

 


«Рідна Школа»

м. Лос-Анджелес (штат Каліфорнія)


Вікторія КУЗІНА

1) українська мова

2) українська література

3) історія України

4) географія України

5) музика

6) театральне мистецтво


4315 Melrose Avenue, Los Angeles,

California  90029, USA

+1(213) 321-8720

[email protected]

https://ridnashkola.usШкола українознавства

м. Сакраменто (штат Каліфорнія)


Ольга ОЛІЙНИК


1) українська мова

2) українська література

3) географія

4) історія України

5) народознавство


5253 Glancy Dr, Carmichael, California 95608

+1(916) 761 2540

https://www.facebook.com/Heritage-School-of-Ukrainian-Studies-803841316368311/Школа українознавства       ім. І.Огієнка у м. Рентон (штат Вашингтон)


Петро ГОРОХОВСЬКИЙ


1) українська мова

2) українська література

3) історія України


221 Hardie Avenue NW, Renton,

Washington 98055, USA

+1(253) 249-8793

[email protected]Українська школа

«Світло Надії», м. Марисвіль

(штат Вашингтон)

Сергій ОНИЩУК

1) читання

2) українська мова

3) українська література

4) історія України

4159 76 Street North East, Marysville, Washington 98270, USA

+1(425) 773-2005

 [email protected]Школа української мови,

м. Такома (штат Вашингтон)


Микола ПРОХОР

1) українська мова

2) читання

5315 29 street North East, Tacoma, Washington 98422, USA

+1(253) 353-8121  +1(253) 245-4535

[email protected]Суботня школа українознавства,

м. Портленд (штат Орегон)


Ігор ЛЕВКІВ

 • 1) українська мова
 • 2) українська література
 • 3) розвиток мови
 • 4) історія України
 • 5) математика
 • 6) Біблійна історія
 • 7) співи і теорія музики

11326 South East 47th Avenue,

Milwaukie, Oregon, USA

+1(503) 807-5899

 [email protected]
Ukrainian School of Orange County

Марія КОБИЛЯНСЬКА


 • Українська мова та література, історія. мистецтво

Dana Point, California

+1(312)758-1314

https://ukrainianschooloc.com/

[email protected]Українська школа Сан-Дієго

Алла БОЙКО

 • Українська мова, література, історія, музика

Education Center at

Tierrasanta Lutheran Church

11240 Clairemont Mesa Blvd.

San Diego, CA 92124

+1 (858) 663-5017

[email protected]
http://ridnashkolasd.org/


Школа українознавства ім.Митрополита Андрея Шептицького

(при парафії Св. Йосипа Обручника, м.Чикаго)


Ніна ДАНИЛЮК

отець Микола БУРЯДНИК

 • 1) українська мова
 • 2) українська література
 • 3) історія України


5000 N Сumberland Ave, Chicago,

IL 60656 5000

773 625 4805  773 6006112

stjosephukr.com

[email protected]Школа українознавства «Рідна школа»

(Осередок Спілки української молоді імені Дмитра Вітовського у м.Палатайн)

 

Ірина ЦЕНГЛЕВИЧ

1) українська мова

2) українська література

3) історія України

4) народознавство

136 E. Illinois Ave, Palatine, IL-60067

(847) 414 93 24

[email protected]

https://www.facebook.com/ChicagoCYMOseredok/Товариство «Рідна школа»

м. Детройт

Ukrainian Educational Association, Detroit


Ольга НОВАЧИНСЬКА

1) українська мова

2) українська література

3) історія України

4) народознавство

29500 Westbrook Ave, Warren, Mi 48092

586 822 4951

[email protected]

www.ukrainianschooldetroit.org

https://www.facebook.com/ukrainianschooldetroit/Школа Українознавства Імені Василя Стуса «Рідна Школа»
(м.Чикаго)

Наталія ПОНОМАРЬОВА

1) українська мова

2) українська література

3) історія України

4) географія України

5) музика

6) театральне мистецтво

7) Релігія

2220 West Rice Street Chicago, Illinois 60622

773 276-9088

[email protected] https://ridnachicago.org/


Школа Українознавства при Катедрі УПЦ св. Князя Володимира

(м.Чикаго)


Лілія ЛИМАР

1) українська мова

2) українська література

3) історія України

4) народознавство

2250 W. Cortez Street

Chicago, IL   60622

[email protected]Школа Українознавства при парафії ПЦУ св. Андрія Первозваного

(м.Блумінгдейл)


Надін ТИЩЕНКО-ВОЛЬФ

Nadine Tyshenko-Wolff

1) українська мова

2) українська література

3) історія України

4) народознавство

300 Army Trail Road

Bloomingdale, IL 60108
[email protected]
(815) 353-2527


Школа Українознавства "Дивосвіт"

(м.Шамбург)

Олеся КУЧЕР

1) українська мова

2) українська література

3) історія України

4) географія України

5) музика

202 E.Schaumburg Rd Schaumburg, IL 60194

[email protected]
(847) 595-0645

44


Українська Школа міста Остін (штат Техас)

Катерина ВОІНОВА

1) українська мова

та література

2) культура

3) спів

3901 Bee Caves Rd, Austin, TX 78746

[email protected]

https://www.atxukrainians.com/contact

45

Українська Школа міста Сан-Антоніо (штат Техас)

Олена БРАВО

1) українська мова

та література

2) історія України

3) культура


Metz Building, Pvt Rd, San Antonio, TX 78237

[email protected]

https://shorturl.at/fgYZ6


46

Рідна школа міста Г’юстон

(штат Техас)

Богдана РОБОЧА

1) українська мова

та література

2) історія України

3) культура

4) спів

9100 Meadowshire Houston, Texas 77037

[email protected]

https://shorturl.at/nDKNT


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux