Набуття громадянства України за територіальним походженням
Опубліковано 07 лютого 2020 року о 23:38

Подати документи на набуття громадянства за територіальним походженням може особа, яка сама чи хоча б один з її батьків, дід чи баба, рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра, син чи дочка, онук чи онука народилися або постійно проживали до 24 серпня 1991 року на території, яка стала територією України відповідно до Закону України «Про правонаступництво України», або яка сама чи хоча б один з її батьків, дід чи баба, рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра народилися або постійно проживали на інших територіях, що входили на момент їх народження або під час їх постійного проживання до складу Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави, Української Соціалістичної Радянської Республіки, Закарпатської України, Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР).

Документи з питань громадянства подаються ОСОБИСТО за попереднім записом, у разі не можливості здійснити попередній запис з технічних причин просимо написати на електронну пошту: [email protected] у темі листа: [запис на прийом], зазначивши можливі дати візиту до Посольства.

Документи з питань громадянства подаються виключно за консульським округом установи.

Межі консульського округу ПУ в США: Округ Колумбія, штати Алабама, Вірджинія, Делавер, Джорджія, Західна Вірджинія, Кентуккі, Меріленд, Огайо, Південна Кароліна, Північна Кароліна, Теннессі та Флорида, асоційовані держави Пуерто-Ріко та Віргінські острови (США), держави Антигуа і Барбуда та Тринідад і Тобаго, Співдружність Багамських островів, Барбадос, Гренада, Співдружність Домініки, Сент-Вінсент і Гренадіни, Сент-Кіттс і Невіс, Сент-Люсія, Ямайка 

Під час подання заяви та інших документів з питань громадянства до закордонної дипломатичної установи України пред'являється документ, що посвідчує особу заявника, документ про його постійне проживання за кордоном, документ про невчинення злочинів.

Документом, що посвідчує особу, вважається:

  • Для, осіб які є громадянами іноземної держави – паспорт іноземної держави;
  • Для, осіб без громадянства – документ особи без громадянства для виїзду за кордон, виданий Держаною службою США з питань громадянства та імміграції (USCIS travel document).

Громадянство України за територіальним походженням не може набути особа, яка:

  • вчинила злочин проти людства чи здійснювала геноцид;
  • засуджена в Україні за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину (до погашення або зняття судимості) з урахуванням рівня загрози для націнальної безпеки держави;
  • вчинила на території іншої держави діяння, яке визнано законодавством України тяжким або особливо тяжким злочином.

У зв'язку із зазначеним, особа, яка звертається з питань набуття громадянства України за територіальними походженням разом з відповідною заявою подає документ (документи), виданий уповноваженим органом країни громадянства (та країни проживання) заявника, про те, що особа на території іноземної держави не вчиняла тяжких або особливо тяжких злочинів, злочинів проти людства та не здійснювала геноцид.

Звертаємо Вашу увагу, що іноземець, після набуття громадянства України має впродовж 2 років вийти із громадянства іншої держави, у негативному випадку рішення про набуття громадянства буде скасовано.

З метою набуття громадянства за територіальним походженням заявник має особисто подати до Посольства України такі документи:

1) заяву про набуття громадянства України за територіальним походженням - zayava-na-nabuttya-gromadyanstva-za-teritorialnim-pokhodzhennyam.pdf;

2) дві фотокартки (розміром 35 х 45 мм);

3) один із таких документів:

— декларацію про відсутність іноземного громадянства – для осіб без громадянства - deklaratsiyu-pro-vidsutnist-inozemnogo-gromadyanstva.pdf;

— зобов'язання припинити іноземне громадянство - zobovyazannya-pripiniti-inozemne-gromadyanstvo.pdf;

Іноземці, які є громадянами (підданими) кількох держав, подають зобов'язання припинити громадянство всіх цих держав. Подання зобов'язання припинити іноземне громадянство не вимагається від іноземців, які є громадянами (підданими) держав, законодавство яких передбачає автоматичне припинення особами громадянства (підданства) цих держав одночасно з набуттям громадянства іншої держави, або якщо міжнародні договори України з іншими державами, громадянами яких є іноземці, передбачають припинення особами громадянства цих держав одночасно з набуттям громадянства України;

4) документ, що підтверджує факт постійного проживання особи на території України або народження на території України заявника, його батьків, діда чи баби, рідні (повнорідні та неповнорідні) брата чи сестра, сина чи дочки, онука чи онучки.

5) консульський збір у формі «Money order» або «Сashier check» на суму 80 доларів США, виписаний на ім’я «Embassy of Ukraine»

6) документ, що підтверджує постійне проживання в США документ (грін карта) та документ, що підтверджує адресу проживання в США (водійські права, договір ренти, рахунок)

7) документ (документи), виданий уповноваженим органом країни громадянства (та країни проживання) заявника, про те, що особа на території іноземної держави не вчиняла тяжких або особливо тяжких злочинів, злочинів проти людства та не здійснювала геноцид.

Отримати документи можливо особисто або поштою.

У разі якщо Ви хочете отримати документи поштовим зв’язком, вам необхідно на момент подачі документів надати зворотній передплачений конверт на Вашу адресу зі відслідковуванням доставки та zayava-poshta.docx.

Після оформлення довідки про реєстрацію особи громадянином України, подаються на документи на тимчасове посвідчення громадянина України.

До Посольства подаються такі документи:


Тимчасове посвідчення громадянина України видається строком на 2 роки.

Звертаємо Вашу увагу, що іноземець, після набуття громадянства України має впродовж 2 років вийти із громадянства іншої держави, у негативному випадку рішення про набуття громадянства буде скасовано.

Після завершення процедури виходу із іноземного громадянства, заявник має надати Посольству оригінал документу, який підтверджує вихід із іноземного громадянства.

Після чого заявник може подавати документи на оформлення закордонного паспорта..

Особа без громадянства після отримання довідки про реєстрацію громадянства України може подавати документи на оформлення закордонного паспорта.

Іноземець, який мав вийти із іноземного громадянства, може подавати документи на оформлення закордонного паспорта тільки після надання Посольству документів, що підтверджують вихід із іноземного громадянства.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux