• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Тимчасовий консульський облік
Опубліковано 26 жовтня 2022 року о 01:06

УВАГА! Важлива інформація для громадян України, які тимчасово перебувають за межами України

Відповідно до вимог Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487 призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні, зокрема:

 • перебувати на військовому обліку у разі вибуття за межі України на строк більше трьох місяців - за місцем консульського обліку в закордонних дипломатичних установах України;
 • особисто в семиденний строк з дня прибуття до США прибувати із паспортом громадянина України і військово-обліковими документами до однієї з закордонних дипломатичних установ України на території США для взяття на військовий облік.

Інформація про осіб, які зараховуються на тимчасовий консульський облік, одночасно включається до військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, який ведеться Посольством.

Протягом семи діб з дня взяття на тимчасовий консульський облік Посольством буде повідомлено про призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, іншим причетним органам за місцем перебування їх на військовому обліку.

На випадок початку чергового призову громадян України на строкову військову службу або оголошення мобілізації Посольством буде поінформовано осіб, які перебувають на тимчасовому обліку в Посольстві та включені до військового обліку, про проведення зазначених заходів та надано сприяння, за необхідності, щодо повернення в Україну.

1. Заява заявника (особи 16 років і старше) або заява законного представника заявника (для осіб молодше 16 років).

2. Закордонний паспорт + копія 1-5 сторінки закордонного паспорта. Якщо документи подаються на особу, яка не досягла 16 років - паспортних документ законного представника + копія.

3. Копія документа, до якого внесена інформація про місце народження особи (внутрішній паспорт, свідоцтво про народження).

4. Копія документа, що засвідчує підстави проживання за кордоном (Green Card, документи щодо отримання TPS, U4U, форма I-94 тощо).

5. Копія  довідки про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання або паспорта громадянина України у формі книжечки. 

6. Копія документа, виданого компетентними органами іноземної держави, що підтверджує адресу місця проживання на території консульського округу Посольства України в США (ID, Driver License).

7. Відповідний військово-обліковий документ (тільки для військовозобов'язаних осіб; за загальним правилом - чоловіки з 18 до 60 років). 

8. Мані ордер на $20 (строк розгляду документів до 10 робочих днів) або $40 (у випадку термінового розгляду заяви - зарахування у день звернення). 

У випадку надсилання документів по пошті терміновий порядок не застосовується, оплата $20.

9. Фотографія 4 на 6 інчів (10 на 15 см) для сканування.

10. *Зворотній конверт проплачений конверт (у разі направлення документів по пошті)


1. Особистий прийом

Документи можуть бути подані шляхом особистого звернення до Консульського відділу Посольства України в США на підставі попереднього онлайн запису.

2. Поштове відправлення

Документи для зарахування на консульський облік можуть бути направлені на адресу Консульського відділу Посольства України в США (3350 M Street N.W., Washington D.C., 20007, USA) поштовими службами (USPS, UPS, FedEx). 

В цьому випадку терміновий порядок розгляду документів не застосовується. 

В обов'язковому порядку до відправлення додається оригінал паспортного документа, а також проплачений конверт із заповненою зворотною адресою, для відправлення паспортного документа та довідки про взяття на консульський облік заявнику.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux