• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Виїзне консульське обслуговування
Опубліковано 26 квітня 2021 року о 18:40

Правила відвідування консульського обслуговування

 • ЗАПИС НА ПРИЙОМ

Для запису на прийом необхідно зареєструватися у системі електронного запису - https://embassyofukraine.setmore.com 

Важливо!!! 

 1. На кожну окрему дію/особу заявника робиться окремий онлайн запис
 2. При реєстрації вказується повністю прізвище та ім'я особи, якій надаватиметься консульська послуга
 3. Коректно зазначаєть контактний номер телефону та адреса електронної пошти, на яку отримуєтсья повідомлення з підтвердженням успішної реєстрації.
 • ПІДГОТОВКА ДО ВІЗИТУ

Просимо заздалегідь готуватись до візиту, зокрема, перевірити перелік документів, який вам необхідно з собою взяти, заповнити та підписати необхідні заяви, зробити копії усіх документів, що подаються, та придбати «Money order» на визначену суму для оплати консульського збору.

У разі вдалого запису на виїзне обслуговування просимо скасувати, у разі наявності, онлайн запис (зробленого через систему https://online.mfa.gov.ua/application) на прийом до консульського відділу Посольства (м.Вашингтон) або іншої консульської установи.

Паспорт видається виключно особисто заявникові.

Паспорт особи, молодше 16 років, може отримати один із батьків (усиновлювачів) цієї особи, за умови пред'явлення паспорта, або іншого документу посвідчення особи отримувача.

При отриманні паспорта необхідно надати попередній паспорт, у разі його наявності або якщо він попередньо не був вилучений при подачі документів.

Для подачі документів на виїзному консульському обслуговуванні разом із заявою application-passport.doc (направляємо у додатку форму заяви разом із зразком application-passport-sample.docзаповнення) вам необхідно підготувати такі документи:

1. Паспорт для виїзду за кордон, який підлягає обміну, оригінал та копію (сторінки з відмітками);

У разі, якщо документ загублено або втрачено при подачі документів має бути наявна довідка/протокол з поліції.

2. Копії внутрішнього паспорта, у разі наявності, якщо не оформлено ПМП – всі сторінки з відмітками;

3. Копію документу, який підтверджує постійне проживання/тимчасове перебування особи за кордоном (відмітка в паспорті «постійне проживання», грін карта, віза, форма І-94 тощо).

У разі відсутності в особи документального підтвердження статусу проживання на території США подається:

довідка з місця роботи та засвідчена нотаріально;

договір про оренду помешкання чи заява від його власника на підтвердження проживання, засвідчена нотаріально;

довідка про наявність відкритого рахунку в банку чи bank statements;

копія простроченої візи, яка була підставою для в’їзду до США та інші наявні документи чи довідки, які можуть слугувати документальним підтвердженням постійного чи тимчасового проживання заявника в США;

4. Копію свідоцтва про народження;

5. У разі зміни прізвища у зв’язку зі взяттям шлюбу, копію свідоцтва про шлюб;

У разі обміну паспорта у зв’язку із зміною прізвища або імені: для громадян України які отримали дозвіл на постійне проживання в США (цим дозволом є не «Грін карта», а відмітка в закордонному паспорті «Постійне проживання» проставлений компетентним органом України) – документ, який підтверджує факт такої зміни (свідоцтво про зміну імені, свідоцтво про шлюб (лише якщо в ньому підтверджено, що прізвище змінено внаслідок шлюбу), відповідне рішення суду). Документ виданий компетентним органом іноземної держави має бути відповідним чином засвідчений (проставлений «Apostille») та перекладений українською мовою (нотаріально засвідчений переклад);

Для громадян України, які не оформили дозвіл компетентних органів України на виїзд на постійне місце проживання за кордон, для обміну паспорта на нове прізвище додатково подається копія паспорта громадянина України (внутрішнього паспорта) оформленого на нове прізвище після одруження.

6. Документ на підтвердження адреси проживання в США (копія Driver’s license, ІД, будь-якого рахунку, банківської виписки тощо);

7. Одна фотокартка розміром 10 х 15 см (4*6 інчів), якісна, на БІЛОМУ фоні, обличчя 70%

8. Квитанція про сплату консульського збору у вигляді «Money Order» (payable to: Embassy of Ukraine) у розмірі 130 дол. США.

При подачі документів обов’язково має бути наявний «Money order» або банківський «cashier check»

«Money order» має бути придбаний на кожну дію окремо, може бути пустий або заповнений pay to Embassy of Ukraine та Ваше прізвище.

Звертаємо вашу увагу, що дитину віком до 12 років на прийом для подачі документів брати з собою не обов’язково.

Для подачі документів на виготовлення паспорта для дітей до 16 років вам необхідно мати при собі дві заяви, від кожного із батьків (один із батьків заповнює заяву-анкетуapplication-passport.doc, інший заяву-згодуzayava-zgoda-inshogo-iz-batkiv.pdf)*,

Приклад заповнення заяви-анкети додається.application-passport-sample.doc

*При подачі документів на дитину до 16 років мають бути присутні обоє із батьків, у разі відсутності одного із батьків заява-згода другого із батьків має бути нотаріально завірена та Апостильована.

а також такі документи:

1. Свідоцтво про народження дитини оригінал та копію.

Свідоцтво видане компетентним органом іноземної держави має бути відповідним чином засвідчене (проставлений «Apostille» або легалізоване) та перекладене українською мовою (нотаріально засвідчений переклад + Апостиль).

2. Копію документу, який підтверджує постійне або тимчасове перебування дитини за кордоном (грін карта, віза, форма І-94 тощо).

3. Копію проїзного документа дитини* або паспорту для виїзду за кордон та довідки про реєстрацію громадянства України (якщо дитина народжена за кордоном) – оригінал та копія.

- для дітей, які перебувають у США на підставі паспорта одного з батьків, подаються копії 1, 2, 3, 4 та 5 сторінок цього паспорта.

4. Оригінал та копію паспорта того з батьків, хто подає документи, а також копії документів іншого із батьків, + документів, що підтверджують законне перебування в США (віза/ грін карта) та адресу проживання (водійські права/ рахунок/ виписка з банку).

5. Одна фотокартка розміром 10 х 15 см (4*6 інчів), якісна, на БІЛОМУ фоні, обличчя 70%

6. Квитанція про сплату консульського збору у вигляді «Money Order» (payable to: Embassy of Ukraine) у розмірі 40 дол. США.

При подачі документів обов’язково має бути наявний «Money order» або банківський «cashier check»

«Money order» має бути придбаний на кожну дію окремо, може бути пустий або заповнений pay to Embassy of Ukraine та Ваше прізвище.

Під час подання заяви та інших документів з питань громадянства до закордонної дипломатичної установи України пред'являється ДІЙСНИЙ документ, що посвідчує особу заявника, а також документ про його проживання за кордоном.

Документи подає один із батьків, хто є громадянином України, при цьому особиста присутність дитини при подачі не вимагається.

 

До Посольства подаються такі документи:

 

1. заява про оформлення набуття особою громадянства України за народженням -  forma-3.pdf (зразок до заповлення - forma-3-zrazok.pdf); 

2. оригінал ДІЙСНОГО закордонного або внутрішнього паспорта громадянина України того із батьків, хто подає документи, та його копія. У разі подачі закордонного паспорта, також надається копія внутрішнього паспорта і навпаки. Якщо дитина народжена до моменту видачі паспорта, який подається, додатково надається копія дійсного внутрішнього паспорта або попереднього закордонного паспорта;

3. оригінал Апостильованого свідоцтва про народження дитини з нотаріально засвідченим перекладом українською мовою свідоцтва та Апостилю, разом з копіями цих документів; ЯК ВИЗНАЧЕНО ВИЩЕ ПУНКТОМ «ПІДГОТУВАТИ ДОКУМЕНТИ»;

КРОК 1. ОРИГІНАЛ свідоцтва про народження дитини потрібно належним чином засвідчити – АПОСТИЛЮВАТИ.

 

КРОК 2. Здійснити нотаріально засвідчений переклад Апостильованого свідоцтва про народження (всіх сторінок). 

Апостилювання перекладу здійснюється виключно після (не паралельно) Апостилювання свідоцтва про народження. Відповідно, після отримання Апостильованого свідоцтва про народження необхідно здійснити його переклад (обох сторінок: і Апостилю, і свідоцтва) та нотаріально засвідчити цей переклад. 


ВАРІАНТ 1

ВАРІАНТ 2

ВАРІАНТ 3

Засвідчити переклад у нотаріуса в Україні. При цьому необхідно мати на руках оригінал відповідного перекладу.

Засвідчити переклад у нотаріуса в США. При цьому переклад засвідчений іноземним нотаріусом має бути Апостильований.

Апостилювання перекладу не може передувати Апостилюванню свідоцтва про народження, та не може бути зроблено в один день з Апостилюванням свідоцтва про народження.

Засвідчити переклад в закордонній дипломатичній установі. Ви можете завірити переклад в Посольстві, консульський збір за завірення перекладу складає 80 доларів США у формі "Money order" на ім’я Посольства України в США (Embassy of Ukraine in the USA), враховуючи те, що свідоцтво та Апостиль до нього зазвичай складається з двох сторінок (консульський збір за засвідчення перекладу - 40 доларів США за сторінку).

При цьому здійснювати попередній переклад документа не є обов’язковим.


4, копії паспортних документів іншого із батьків та копії документів батьків, що підтверджують адресу проживання (договір оренди/водійські права) та законне перебування (віза/грін карта) в США;

5. у разі зміни прізвища одного із батьків додатково подається копія документа, що посвідчує таку зміну (свідоцтво про шлюб/рішення суду про зміну імені);

6. у разі подачі документів на дитину від 14 років народження - zayava-diti-14-18-rokiv-na-zgodu-na-nabuttya-gromadyanstva.docx;

7. зворотній передплачений конверт та zayava-poshta.docx, у разі бажання отримати довідку про реєстрацію громадянства України поштою.


За розгляд заяви щодо набуття громадянства України за народженням консульський збір не стягується.

Документи необхідні для вчинення нотаріальних дій, зокрема оформлення довіреностей:

- Заява – zayava-vchinennya-notarialnoi-dii.doc ( .doc , 49.66 Кб )

Дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

- Довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру платника податків;

- копії сторінок (внутрішнього) паспорта громадянина України повіреної особи, а також копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера тієї особи; 

Для засвідчення підпису на заявах, окрім зазначених документів, необхідно свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про смерть тощо (в залежності від змісту заяви).

При подачі документів обов’язково має бути наявний «Money order» або банківський «cashier check»

«Money order» має бути придбаний на кожну дію окремо, може бути пустий або заповнений pay to Embassy of Ukraine та Ваше прізвище

Консульський збір за довіреності майнового характеру – 80 дол.США (довіреність: 60 дол.США та заява ЄРД: 20 дол.США), інші – 50 дол.США (довіреність: 30 дол.США та заява ЄРД: 20 дол.США). 

Консульський збір за засвідчення підпису на заяві – 20 дол.США.

На постійний консульський облік приймаються громадяни України, які відповідно до чинного законодавства України є такими, що постійно проживають за кордоном (про що має свідчити печатка «Постійне проживання» в паспорті).

При прийнятті на постійний консульський облік громадянин України подає:

1. zayava-pko.pdf (для дітей віком до 16 років заяву заповнює один з батьків);

2. заповнену oblikova-kartka-pko.pdf громадянина України, який постійно проживає за кордоном (для дітей віком до 16 років облікову картку заповнює один з батьків);

3. паспортний документ або проїзний документ дитини з відміткою про виїзд на постійне проживання за кордон;

4. копію свідоцтва про народження;

5. копію виданого компетентними органами іноземної держави дозволу, що дає право на проживання в цій іноземній державі (оригінал такого дозволу обов’язково повертається заявнику);

6. фотокартку розміром 35 х 45 мм;

7. документ, що підтверджує сплату консульського збору (грошовий переказ («money order» payable to the Embassy of Ukraine) у розмірі 40 дол. США за кожний паспорт (у разі проставлення печатки в паспорт в день подання документів) або («money order» payable to the Embassy of Ukraine) у розмірі 20 дол. США (у разі якщо печатка має проставлятись протягом 5 днів з подальшим поштовим відправленням паспорта).

Увага! За прийняття на постійний консульський облік дітей віком до 16 років, консульський збір не стягується.

У разі звернення про прийняття на постійний консульський облік законним представником, окрім зазначених документів, подаються оригінал та копія документів, що посвідчують особу та повноваження законного представника (оригінал зазначених документів обов’язково повертається заявнику).

При прийнятті на постійний консульський облік дитини віком до 16 років заява про прийняття такої дитини на облік та облікова картка на неї заповнюються одним з батьків (законним представником). У разі відсутності у дитини власного паспортного документа або проїзного документа дитини до її облікової картки додаються копії сторінок паспортних документів батьків (законних представників) з написами і відомостями про пред’явника документа, відміткою про виїзд на постійне проживання за кордон та відомостями про дитину.

Громадяни України, які на законних підставах тимчасово (понад три місяці) перебувають за кордоном, можуть бути прийняті на тимчасовий консульський облік у відповідній закордонній дипломатичній установі України на термін, зазначений у виданому компетентними органами іноземної держави дозволі, що дає право на проживання в цій іноземній державі (віза, посвідка тощо).

При прийнятті на тимчасовий консульський облік громадянин України подає:

1. zayava-tko.pdf;

2. заповнену oblikova-kartka-tko.pdf громадянина України, який тимчасово перебуває за кордоном;

3. паспортний документ або проїзний документ дитини;

4. копії сторінок паспортного документа або проїзного документа дитини з написами і відомостями про пред’явника документа;

5. оригінал і копію виданого компетентними органами іноземної держави дозволу, що дає право на проживання в цій іноземній державі (оригінал такого дозволу обов’язково повертається заявнику);

6. фотокартку розміром 35 х 45 мм. 

7. документ, що підтверджує сплату консульського збору (грошовий переказ («money order» payable to the Embassy of Ukraine) у розмірі 40 дол. США за кожний паспорт (у разі проставлення печатки в паспорт в день подання документів) або («money order» payable to the Embassy of Ukraine) у розмірі 20 дол. США (у разі якщо печатка має проставлятись протягом 5 днів з подальшим поштовим відправленням паспорта).

У разі звернення про прийняття на тимчасовий консульський облік законним представником, окрім зазначених документів, подаються оригінал та копія документа, що посвідчує особу та повноваження законного представника (оригінал зазначених документів обов’язково повертається заявнику).

При прийнятті на тимчасовий консульський облік дитини віком до 16 років заява про прийняття такої дитини на облік та облікова картка на неї заповнюються одним з батьків (законним представником). У разі відсутності у дитини власного паспортного документа або проїзного документа дитини до її облікової картки додаються копії сторінок паспортних документів батьків (законних представників) з написами і відомостями про пред’явника документа та відомостями про дитину.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux