• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
«Допомога та лідерство у підтримці України з боку Сполучених Штатів є для нас надзвичайно важливими»
Опубліковано 25 серпня 2014 року о 15:25

Напередодні Дня незалежності України посол України в США Олександр Моцик дав інтерв’ю кореспондентові тижневика «Міст».

— Надія Арбатова, завідувач відділом Центру європейської інтеграції Інституту світової економіки та міжнародних відносин Російської академії наук, зокрема, сказала в розмові з кореспондентом «Голосу Америки» про хоч і неоголошену, та все ж війну, нав’язану Росією Україні: «Мені до кінця не зрозуміла стратегія США, чого вони хочуть і яку мету ставлять». Може, ви поясните академіку?                                                                                               — Запитувати потрібно в Кремля, чого він хоче. А Кремлю не подобається європейський вибір народу України. Звідси – й аґресія проти України, незаконна анексія Криму, якої наша країна ніколи не визнає, й організована Росією гібридна війна в Донецькій і Луганській областях. Мета цієї війни — створити заморожений конфлікт, дестабілізувати українську державу й, у такий спосіб позбавивши її можливості на економічний і демократичний розвиток, затягнути в учорашній день.

— Строуб Телботт, колишній заступник держсекретаря США, заявив під час виступу в Інституті Брукінґса: «Ми повинні припинити думати з точки зору того, що ми робитимемо, якщо Росія фактично вторгнеться в Україну. Росія вже вторглася в Україну». А що США мають намір робити із цього приводу?
— Допомога та лідерство в підтримці України з боку Сполучених Штатів є для нас надзвичайно важливими. США разом із Європейським Союзом (ЄС) мають далі нарощувати тиск на Москву шляхом запровадження жорстких секторальних санкцій і подальшої ізоляції Росії на міжнародній арені з метою змусити її відмовитися від аґресії проти України.

— Віце-президент Джозеф Байден заявляв, що у зв’язку з кризою в Україні Сполучені Штати й НАТО посилять свою військову присутність у Центральній і Східній Європі, у тому числі в Румунії. А чи не була б вона більш дієвою на ділянках українсько-російського кордону в Сумській, Чернігівській і Харківської областях, адміністративному кордоні між Херсонщиною й Автономною Республікою Крим і на придністровській ділянці українсько-молдавського кордону, щоби туди не вторглися путінські війська?
— Так, ми потребуємо значної допомоги від США та ЄС у справі зміцнення українського кордону з Росією по всьому його периметру, у відверненні російської загрози з боку окупованого нею Криму, а також із боку Придністров’я. Візьміть також до уваги ще й морську ділянку. Крім того, особливо актуальним питання є встановлення ефективного контролю над тими ділянками кордону, які контролюються з одного боку Росією, а з іншого — терористами, і через які в Україну йдуть потоки бойовиків і зброї.

— Чи має керівництво США вплив на перебіг чотиристоронніх зустрічей міністрів закордонних справ України, Росії, Німеччини та Франції?
— Зустрічі міністрів за участю України, Німеччини, Франції та Росії — це пошук можливості врегулювання ситуації на сході української держави дипломатичним шляхом. Реалізація мирного плану Президента Порошенка, який був повністю підтриманий із боку США та ЄС, має лежати в основі врегулювання. План, зокрема, передбачає встановлення ефективного контролю над кордоном, роззброєння російських найманців і виведення їх із території України, внесення змін до української Конституції з метою надання більшої автономії місцевому населенню.

— Сенатор-республіканець Роб Портмен пообіцяв 18 серпня, що закликатиме колег у Конґресі США підтримати резолюцію, яка дозволить надати Україні військову допомогу. Які шанси має цей документ на те, щоби бути прийнятим?
— Ми вдячні Конґресу за досить сильну підтримку України, підтримку двопартійну — демократів і республіканців. Українська сторона співпрацює з Конґресом, аби ця підтримка була ще вагомішою, у тому числі щодо зміцнення обороноздатності нашої країни та безпеки її кордонів.

— Як виглядають перспективи України в її неоголошеній війні проти Росії з точки зору дипломата, котрий спостерігає за подіями зі столиці наймогутнішої держави світу?
— Правда — на нашому боці, і правда переможе. Тільки протягом ста останніх років мільйони українців пожертвували своїм життям, пройшли через війни, голодомори та репресії, щоби мати власну державу й гідне майбутнє для свого народу. Сьогодні ми продовжуємо цю боротьбу проти російської аґресії. Я впевнений, що народ України не зійде з європейського шляху розвитку та побудує процвітаючу демократичну державу, яка посяде гідне місце в сім’ї європейських народів.

Розмовляв Ігор Голод

Знімок: агентства "Блумберг"

Оригінал інтерв'ю розміщено за посиланням: http://bit.ly/YUfYj8 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux