Інформація для громадян України (U4U/TPS, пенсії та інші оголошення)
Опубліковано 19 квітня 2022 року о 01:59

Відповідно до ухваленого Міністерством національної безпеки США (US Department of Homeland Security) рішення, починаючи з 27 лютого 2024 року громадяни України та члени їх сімей, які вимушені були залишити територію України внаслідок російської збройної агресії та отримали гуманітарний пароль для в’їзду в США, можуть оформити новий пароль («re-parole») строком до 2 років.

Умови отримання re-parole

Право поновити свій статус гуманітарного паролю отримали як громадяни, які прибули до США за програмою «Uniting for Ukraine» (U4U), так й українці, яким було надано гуманітарний пароль в пунктах пропуску через державний кордон США до запровадження  програми U4U ( з 11.02.2022 року по 25.04.2022 року).

          Додаткові вимоги для отримання re-parole:

  • фізичне перебування заявника на території США;
  • заявник не порушив умов програми та міграційного законодавства США;
  • наявність невідкладних гуманітарних причин або значної суспільної користі;
  • проходження біографічної та біометричної перевірки.

Громадяни України, які звертаються за поновленням гуманітарного паролю, повинні також підтвердити виконання всіх вимог щодо вакцинації та медичного огляду або звільнення від цих вимог.  


Як подати клопотання для оформлення re-parole

Зверніть увагу, що подати клопотання на поновлення гуманітарного паролю необхідно до закінчення терміну дії Вашого попереднього гуманітарного паролю. При цьому, Служба з громадянства та міграції США (USCIS) рекомендує подавати таке клопотання не пізніше як за 60 днів до закінчення такого строку.  

Для цього Вам потрібно заповнити та подати форму I-131 (онлайн або у паперовому вигляді поштою), а також надати документи, які підтверджують Ваш попередній гуманітарний пароль та  посвідчують особу:

  • форму І-94;
  • копії (з обох боків) Вашого дозволу на працевлаштування – Employment Authorization Document, EAD (за наявності);
  • копії (з обох боків) Вашого посвідчення водія або ID, виданих компетентними органами США (за наявності);
  • копії закордонного паспорта (сторінки з особистими даними та сторінки з відмітками про в’їзд в США та отримання паролю; у разі внесення даних про дітей до паспорту одного із батьків – копії відповідних сторінок з даними про дитину/дітей).

При цьому подання Декларації про фінансову підтримку від спонсора (форми I-134) не вимагається.

У разі подачі до USCIS документів іноземною мовою, Ви маєте додати переклад такого документу англійською мовою, засвідчений сертифікованим перекладачем.

За оформлення re-parole передбачена сплата реєстраційних зборів (відповідні тарифні ставки вказані на інформаційних ресурсах USCIS).



Дозвіл на працевлаштування

Подати клопотання щодо оформлення нового дозволу на працевлаштування (EAD) Ви можете виключно після отримання підтвердження про оформлення re-parole.

За оформлення дозволу на працевлаштування передбачена сплата реєстраційних зборів (відповідні тарифні ставки вказані на інформаційних ресурсах USCIS).


Ви можете подати прохання щодо звільнення від сплати збору за наявності відповідних підстав (детальніше за посиланнями: https://www.uscis.gov/i-912 та https://bitly.ws/3eruT).


Додаткові джерела інформації


«Єднаймося для України» це спрощена програма для отримання громадянами України гуманітарного паролю в США. Щоб отримати право на перебування в США по цій програмі українці мали перебувати на території України станом на 11 лютого 2022 року, мати спонсора в Сполучених Штатах, пройти вакцинацію та інші вимоги охорони здоров’я, а також пройти необхідні біометричні, біографічні та безпекові перевірки. По цій програмі українці отримають право на в’їзд в США строком до 2 років з правом на подання документів на працевлаштування в США.

Починаючи з 25 квітня 2022 року фізичні та юридичні особи в США (в особі представників), можуть звертатися до Міністерства національної безпеки США (DHS) для спонсорування громадян України, які були переміщені внаслідок російської агресії в рамках програми «Єднаймося для України», яка оприлюднена на веб-сайті DHS: https://www.dhs.gov/ukraine. Також оприлюднено текст сайту DHS українською мовою за посиланням: https://www.dhs.gov/ukraini 

Спонсором для українців зможе виступити будь-який громадянин США або фізична особа, яка законно перебуває на території США, у тому числі представники неурядових організацій. Особи та організації, які хочуть спонсорувати громадян України в Сполучених Штатах, повинні будуть заявити про свою фінансову підтримку та пройти необхідні перевірки для захисту від експлуатації та зловживань.

Державний департамент США співпрацює з організацією "Welcome.us" (веб-сайт: https://ukraine.welcome.us), на сайті якої міститься інформація для тих, хто хоче дізнатися більше про підтримку осіб з України та знайти спонсора в США.

Більше інформації стосовно спонсорства за посиланням: https://www.uscis.gov/humanitarian/uniting-for-ukraine (розділ "Who Can be a Supporter for an Individual Under Uniting for Ukraine"). 

Для отримання детальної інформації про програму «Єднаймося для України» просимо перейти за посиланням: www.dhs.gov/Ukraine.


Хто може отримати гуманітарний пароль по програмі «Єднаймося для України»?

  • особи, які проживали в Україні безпосередньо перед повномасштабним вторгненням Росії (до 11 лютого 2022 року) і були переміщені в результаті вторгнення;
  • є громадянами України та мають дійсний український паспорт (або є дитиною, вписаною в паспорт батьків), або є найближчим членом сім’ї громадянина України;
  • мають спонсора в США, який подасть на їхню користь Декларацію про фінансову підтримку (форму I-134), яка буде перевірена та схвалена Службою громадянства та імміграції США (далі – USCIS);
  • завершили вакцинацію та інші вимоги охорони здоров'я;
  • пройшли біометричні, біографічні та безпекові перевірки.


Примітка. Щоб мати право на участь у цьому процесі, діти віком до 18 років повинні подорожувати до Сполучених Штатів під опікою та піклуванням своїх батьків або законних опікунів. (Звертаємо увагу, що нотаріально засвідчені заяви про дозвіл на вивезення дитини не означають, що дитина знаходиться під опікою особи, яка її супроводжує.)


Які етапи подачі документів по програмі «Єднаймося для України»?


КРОК 1: Фінансова підтримка


Особи, які беруть участь у програмі «Єднаймося для України», повинні мати фінансову підтримку в Сполучених Штатах. Для ініціації процесу спонсор в США електронно подає Декларацію про фінансову підтримку (форму I-134) до USCIS через онлайн-портал «myUSCIS».

Після цього федеральними органами США буде здійснена перевірка спонсора з метою захисту від експлуатації та зловживань, а також гарантування того, що фінансова підтримка беніфіціара програми може бути здійснена.


КРОК 2. Надання біографічної інформації через онлайн-портал «myUSCIS»


Після того, як спонсор продемонструє достатню фінансову підтримку та буде схвалений американською стороною, український бенефіціар отримає електронний лист від USCIS про те, як створити обліковий запис у «myUSCIS» та інструкції щодо подальших кроків. Український бенефіціар повинен буде підтвердити свою біографічну інформацію в «myUSCIS» та виконання всіх вимог.


КРОК 3: Виконати вимоги щодо вакцинації


У рамках підтвердження кваліфікаційних вимог у своєму обліковому записі «myUSCIS» особи, які хочуть отримати дозвіл на подорож до Сполучених Штатів через процес «Єднаймося для України», повинні підтвердити попередню вакцинацію проти кору, поліомієліту та COVID-19. Якщо вони раніше не були вакциновані, особам потрібно буде отримати першу дозу необхідних вакцин, перш ніж отримати дозвіл на подорож до Сполучених Штатів.


Усі особи віком від двох років повинні пройти медичне обстеження на туберкульоз, включаючи тест на вивільнення гамма-інтерферону (IGRA), протягом двох тижнів після прибуття до Сполучених Штатів.


КРОК 4: Дозвіл на подорож до Сполучених Штатів


Після виконання усіх вимог українці отримають сповіщення на свій обліковий запис «myUSCIS» з підтвердженням того, чи мають вони право в’їжджати до Сполучених Штатів для отримання гуманітарного паролю. У разі схвалення цей дозвіл дійсний протягом 90 днів. При цьому, українці мають особисто владнати питання авіасполучення в США. Громадянам України необхідно буде відповідати іншим вимогам Центрів контролю за захворюваннями США (CDC) щодо подорожей, включаючи тестування на COVID-19 перед від’їздом.


КРОК 5: Отримання гуманітарного паролю на пункті пропуску через кордон


Після прибуття в пункту пропуску через кордон США кожна особа буде перевірена Митною та прикордонною службою США (CBP) та буде розглянута з метою надання гуманітарного паролю строком до двох років.


Зверніть увагу, що починаючи з 25 квітня громадянам України, які мають намір перетнути сухопутний кордон з США без наявності дійсної візи або без попереднього дозволу на в'їзд до Сполучених Штатів через програму «Єднаймося для України», буде відмовлено у в’їзді та скеровано для подання заявки через цю програму.


КРОК 6: Схвалення гуманітарного паролю


У разі схвалення гуманітарного паролю по цій програмі українці отримають дозвіл на в’їзд в США строком до двох років та з правом подання документів на працевлаштування в США. Фізичні особи зможуть подати документи на працевлаштування шляхом направлення заяви про дозвіл на працевлаштування (форми I-765) до USCIS.


Офіс з переселення біженців (ORR) Департаменту охорони здоров'я та соціальних служб США оприлюднив на своєму веб-сайті інформацію (https://cutt.ly/oJteimS) щодо основних федеральних пільг, на які зможуть податися українці, що отримали або отримають гуманітарний пароль в США. 

Для отримання пільг необхідно звернутись до органу з надання державної допомоги (state government benefits office) або найближчого офісу з питань переселення біженців в штаті проживання (перелік надається: https://www.acf.hhs.gov/orr/map/find-resources-and-contacts-your-state).

 

Повідомляємо, що сьогодні, 18 квітня, офіційно анонсовано остаточні деталі про запровадження Temporary Protected Status (TPS) - спеціального статусу захисту для громадян України в США.

Відповідне рішення внесено у Федеральний реєстр та буде оприлюднено та зареєстровано завтра, 19 квітня 2022 року.

При цьому варто зазначити, що на прохання української сторони, дату на період якої громадяни України мали знаходитись на території США для кваліфікації на TPS, було перенесено з 1 березня на 11 квітня 2022 року!

Таким чином, громадяни України, які фізично перебували на території США станом на 11 квітня зможуть скористатися цієї програмою. З переліком документів, який необхідно буде подати на TPS, можна ознайомити на веб-сторінці Служби громадянства та імміграції США (USCIS): https://www.uscis.gov/humanitarian/temporary-protected-status/TPS-Ukraine 

Звертаємо увагу, що статус тимчасового захисту надасть можливість громадянам України залишитися у США терміном до 18 місяців з можливістю подання документів на дозвіл на працевлаштування в США, і не несе за собою надання медичних, соціальних чи інших переваг.

Деталі щодо анонсу за посиланням: https://cutt.ly/QF0vQLo

18 серпня 2023 року Міністерством національної безпеки США (DHS) було анонсовано (https://shorturl.at/fiUX5) продовження спеціального статусу захисту (TPS) для громадян України терміном з 21 серпня 2023 року до 19 квітня 2025 року.

DHS також оголосило про додаткові кваліфікації на TPS для громадян України, що дозволяє громадянам України та особам без громадянства, які востаннє постійно проживали в Україні, та станом на 16 серпня 2023 року перебувають у Сполучених Штатах мати право оформити TPS.

Таким чином буде закритий проміжок між двома розробленими США програмами TPS та U4U (з 11 квітня по 25 квітня 2022 року), і громадяни України, які в’їхали на територію США в цей період зможуть подати документи на отримання спеціального статусу захисту.

Зазначені зміни стосуються близько 190 тис. громадян України. Таким чином, особи, які фізично перебували на території США станом на 16 серпня ц.р. зможуть скористатися цієї програмою.

Статус тимчасового захисту надає можливість громадянам України залишитися у США терміном до 18 місяців з можливістю подання документів на дозвіл на працевлаштування в США.

Громадяни України, які бажають продовжити свій TPS, повинні своєчасно перереєструватися протягом 60-денного періоду (з 21 серпня 2023 року до 20 жовтня 2023 року), щоб гарантувати безперервне збереження свого статусу та дозволу на роботу. Усвідомлюючи, що не всі повторно зареєстровані особи можуть отримати новий дозвіл на працевлаштування до закінчення терміну дії попереднього дозволу, Служба громадянства та імміграції США (USCIS) автоматично подовжує дію попередньо виданих дозволів на працевлаштування до 19 жовтня 2024 року.

Громадяни України, які подають документи до 20 жовтня 2023 року та надають достатні докази своєї постійної присутності на дату подання, як правило, не отримають запит на додаткові докази своєї постійної присутності в США станом на 20 жовтня 2023 року.

Також анонсовано продовження спеціальних пільг для громадянин України - студентів F-1 (оформлення дозволу на працевлаштування на повний або  неповний робочий день на території навчального капмусу та за його межами, вибір легших по завантаженості програм/курсів) протягом періоду призначення TPS.

Більше інформації за посиланям: https://www.dhs.gov/news/2023/08/18/secretary-mayorkas-extends-and-redesignates-temporary-protected-status-ukraine 

При цьому звертаємо увагу, що наразі також існує можливість продовження неімміграційного статусу законного перебування в США (не Temporary Protected Status, а статусу в якому ви наразі перебуваєте в США) через процедуру за посиланням: https://www.uscis.gov/visit-the-united-states/extend-your-stay

Програма США з прийняття біженців (USRAP) — це міжвідомчі зусилля, в якій беруть участь декілька урядових та неурядових партнерів, як за кордоном, так і всередині країни, місія яких полягає в переселенні біженців у Сполучених Штатах.  

Наразі уряд США має Пріоритет 2 прямого доступу Програми для українців за Програмою Лаутенберга для окремих релігійних груп меншин в Євразії та Балтії. До цієї категорії належать євреї, євангельські християни, та українські католики і православні релігійні прихильники, визначених у Лаутенберзькій поправці (Section 599D of Title V, Pub. L. No. 101-167 зі змінами), з рідними родинами в Сполучених Штатах.

Держдепартамент розглядає можливість розширити діяльність Програми прийому біженців США (USRAP) в Європі та надасть українцям більший доступ до процесу переселення біженців за програмою Лаутенберга. В цьому контексті Сполучені Штати співпрацюють з європейськими партнерами, Верховним комісаром ООН у справах біженців та неурядовими організаціями для роботи з категоріями осіб, які належать до особливо вразливих груп населення, у т.ч. жінки, діти, літні люди з особливими потребами, представники етнічних та релігійних меншин, ЛГБТКІ+ спільноти, особи, особи з обмеженими фізичними можливостями, особи зі слабким медичним станом та особи без громадянства.

Служба громадянства та імміграції США продовжить розглядати наявні справи щодо біженців за участю українських громадян, які подаються на Програму США з прийняття біженців і проводитимуть співбесіди та розглядатимуть нові справи в міру їх подання. Інформацію про Програму США з прийняття біженців див. у розділі Біженці | USCIS: https://www.uscis.gov/humanitarian/refugees-and-asylum/refugees

Також звертаємо вашу увагу, що для українців, які прибули до США та шукають місце для поселення, а також для громадян США, які мають змогу допомогти з поселенням, працює офіційний ресурс «Прихисток»: https://prykhystok.in.ua

На цьому сайті можна розміщувати інформацію про населені пункти, кількість вільних місця та контакти, за якими можна запропонувати чи знайти безкоштовне житло.

Це зручний та перевірений сервіс, який допомагає скоординувати зусилля тим, хто шукає допомоги і може її надати.

Офіс з переселення біженців (ORR) Департаменту охорони здоров'я та соціальних служб США оприлюднив на своєму веб-сайті інформацію (https://cutt.ly/oJteimS) щодо основних федеральних пільг, на які зможуть податися українці, що отримали або отримають гуманітарний пароль в США.

Під поняттям «українці» американська сторона має на увазі громадян України та осіб, які не є громадянами України, але останнім часом постійно проживали в Україні.

Відповідно українці, які отримали або отримають гуманітарний пароль в США (включаючи учасників програми Uniting for Ukraine – U4U) в період з 24 лютого 2022 року по 30 вересня 2023 року у зв’язку зі збройною агресією росії проти України, мають право подавати документи на основні пільги, доступні для біженців (за винятком Програми прийому та розміщення Державного департаменту США) до закінчення терміну їх гуманітарного пароля. Подружжя цих осіб або неодружені діти віком до 21 року, які отримали гуманітарний пароль в США після 30 вересня 2023 року, також мають право подати заявку на отримання цих пільг.

До таких пільг відноситься: грошова допомога через Тимчасову допомогу нужденним сім’ям (TANF) або Додатковий дохід на безпеку (SSI); медичне страхування через «Medicaid»; продовольча допомога через Програму додаткової допомоги в харчуванні (SNAP). Українці також зможуть мати право на грошову допомогу, медичну допомогу, підготовку до працевлаштування та допомоги в пошуку місця роботи, навчання англійської мови та інших послуг, які надаються Офісом з переселення біженців (ORR).

Для отримання пільг необхідно звернутись до органу з надання державної допомоги (state government benefits office) або найближчого офісу з питань переселення біженців в штаті проживання (перелік надається: https://www.acf.hhs.gov/orr/map/find-resources-and-contacts-your-state).

Більше інформації за посиланням: https://www.acf.hhs.gov/orr/fact-sheet/benefits-ukrainian-humanitarian-parolees

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux