• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
В США відбувся успішний запуск ракетоносія «Антарес», перша ступінь якого розроблена та виготовлена українськими підприємствами
Опубліковано 22 квітня 2013 року о 17:52

21 квітня 2013р. о 17:00 за вашингтонським часом (0:00 за київським) з Випробувального центру на острові Уоллопс у штаті Вірджинія здійснено успішний запуск ракетоносія «Антарес».

Прикметно, що перша ступінь ракети розроблена та виготовлена українськими підприємствами Виробниче об’єднння «Південний машинобудівний завод» та Конструкторське бюро «Південне». Ці компанії уклали відповідний довготерміновий контракт з американською компанією «Orbital Sciences Corporation» на період до 2018р. Фінансування програми здійснюється Національним управлінням аеронавтики і дослідження космічного простору США (НАСА), всього на її реалізацію виділено 1,9 млрд. доларів США.

Успішний запуск «Антареса» відкриває шлях його регулярним польотам у космос. До 2016р. планується здійснити, принаймні, 8 запусків ракетоносія з метою постачання вантажів на Міжнародну космічну станцію.

Церемонії запуску передувала низка заходів, в яких взяли участь Посол України в США Олександр Моцик, керівник НАСА Чарльз Болден, керівництво компанії «Orbital Sciences Corporation», делегації Державного космічного агентства України, Державних підприємств України «Конструкторське бюро «Південне» і «Південний машинобудівний завод». Під час зустрічей були обговорені подальші перспективи реалізації програми «Антарес» за участі українських ракетобудівних підприємств, а також нові напрями розвитку українсько-американського співробітництва у космічній галузі.

Наступний запуск ракетоносія в штатному режимі для доставки вантажу на Міжнародну космічну станцію відбудеться за 2-3 місяці.

Успішний запуск ракетоносія «Антарес» є історичним кроком на шляху подальшого розвитку українсько-американських відносин у ракетно-космічній сфері, як важливої складової політики стратегічного партнерства між Україною і Сполученими Штатами.

Реалізація проекту «Антарес» є прикладом успішного міжнародного співробітництва між Україною, Сполученими Штатами і Російською Федерацією.

Знімок НАСА

На знімку: запуск ракеносія "Антарес"

Довідково

Ракетоносій «Антарес» — проект, розроблений американською компанією «Orbital Sciences Corporation» за участі компаній підрядників: Державних підприємств України «Конструкторське бюро «Південне» (ДП «КБ «Південне») і «Південний машинобудівний завод» (ДП «Південмаш»), «Aerojet» (США), «АТК» (США) та низки інших.

Відповідно до партнерської угоди, НАСА надало компанії «Orbital Sciences Corporation» право участі в програмі зі створення комерційних засобів доставки на орбіту.  Основним призначенням «Антарес» має стати доставка вантажів НАСА на Міжнародну космічну станцію. Вартість контракту зі створення програми «Антарес» складає 1.9 млрд. доларів США.

«Антарес» є двоступінчатим рідкопаливним ракетоносієм, який призначений для запуску корисних вантажів масою до 7000 кг на низькі навколоземні орбіти.

Перший ступінь «Антарес» спроектовано ДП «КБ «Південне» та виготовлено ДП «Південмаш» відповідно до довгострокового контракту укладеного з «Orbital Sciences Corporation» у 2008р. терміном  до 2019р. Обсяг робіт ДП «КБ «Південне» складає - розробка та контроль виготовлення ємностей для палива, баків високого тиску, клапанів, давачів, системи подачі пального та живлення, труб, дротів та іншого пов'язаного з ними обладнання першого розгінного ступеня ракетоносія.

Перший ступінь ракетоносія оснащений двома ракетним двигунами «AJ-26-62», доопрацьованими американською компанією «Aerojet» на основі двигуна НК-33, наданого російською компанією «Объединенная двигателестроительная корпорация», розробленого у 70-ті роки минулого століття для проекту надважкої ракети Н-1 нереалізованої радянської Місячної програми.

Другий ступінь оснащено твердопаливним двигуном «Castor-30», який розробила американська компанія «ATK».

Технічні параметри «Антарес»:

Висота – 40 м

Діаметр корпуса - 3,9 м

Загальна стартова маса - 290 тис. кг

Компоненти палива – рідкий кисень, керосин

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux