• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
В США відбувся третій успішний запуск ракетоносія «Антарес», перша ступінь якого розроблена та виготовлена українськими підприємствами
Опубліковано 10 січня 2014 року о 23:16

9 січня 2014 року о 13:06 за вашингтонським часом (20:06 за київським) з Центру космічних польотів на острові Уоллопс у штаті Вірджинія здійснено третій успішний запуск ракетоносія «Антарес».

Перша ступінь ракетоносія «Антарес» розроблена та виготовлена українськими підприємствами - Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод» та Конструкторське бюро «Південне» в кооперації з «Хартрон-АРКОС» (Харків), «Київприлад» (Київ), «Хартрон-ЮКОМ» (Запоріжжя), «ЧЕЗАРА», «РАПІД» (Чернігів) та іншими вітчизняними високотехнологічними компаніями. Крім того, на основі контракту з американською компанією «Orbital Sciences Corporation» на період до 2018 року, українські фахівці брали участь у підготовці та проведенні запуску ракетоносія. Фінансування програми здійснюється Національним управлінням аеронавтики і дослідження космічного простору США (НАСА).

Ракетоносій «Антарес» вивів на орбіту вантажний корабель «Сігнус» (Cygnus), який повинен доставити на Міжнародну космічну станцію (МКС) близько 1600 кг вантажу, у т.ч. продукти харчування, запасні частини для МКС та наукове обладнання для проведення понад двох десятків експериментів. В якості вторинного корисного навантаження на орбіту виведено 28 космічних апаратів «Flock», а також наносупутники «ArduSat 2», «LituanicaSAT 1», «LitSat 1», «SkyCube», «UAPSat 1».

До кінця 2016 року планується здійснити ще принаймні 7 запусків ракетоносія з метою постачання вантажів на МКС.

В церемонії запуску взяли участь представники Посольства України в США та українських компаній-виробників, керівництво НАСА, компанії «Orbital Sciences Corporation» та низки інших компаній, задіяних в проекті.

Черговий успішний запуск ракетоносія «Антарес» став підтвердженням надійності та високої якості високотехнологічної продукції вітчизняного виробництва, а також  практичним продовженням подальшого розвитку взаємовигідних українсько-американських відносин у ракетно-космічній сфері.

Знімок НАСА

На знімку: запуск ракеносія "Антарес"

Довідково: Ракетоносій «Антарес» — проект, розроблений американською компанією «Orbital Sciences Corporation» за участі компаній підрядників: Державних підприємств України «Конструкторське бюро «Південне» (ДП «КБ «Південне») і «Південний машинобудівний завод» (ДП «Південмаш»), «Aerojet» (США), «АТК» (США) та низки інших.

Відповідно до партнерської угоди, НАСА надало компанії «Orbital Sciences Corporation» право участі в програмі зі створення комерційних засобів доставки на орбіту.  Основним призначенням «Антарес» є доставка вантажів НАСА на Міжнародну космічну станцію, а також виведення на орбіту комерційних космічних апаратів. Вартість контракту зі створення програми «Антарес» складає 1,9 млрд. доларів США.

Першу ступінь «Антарес» спроектовано ДП «КБ «Південне» та виготовлено ДП «Південмаш» відповідно до довгострокового контракту укладеного з «Orbital Sciences Corporation» у 2008р. терміном  до 2018 р. Обсяг робіт ДП «КБ «Південне» включає - розробку та контроль виготовлення ємностей для палива, баків високого тиску, клапанів, давачів, системи подачі пального та живлення, труб, дротів та іншого пов'язаного з ними обладнання першої розгінної ступені ракетоносія.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux