13 січня 2014 року З українського боку у заході взяли участь Міністр закордонних справ України Л.О.Кожара, заступник Міністра внутрішніх справ В.І.Ратушняк, перший заступник Міністра охорони здоров’я О.Ю.Качур, заступники Генерального прокурора В.Д.Войцишен і Л.О.Фролова, перший заступник Голови Служби безпеки В.В.Тоцький. Під час зустрічі іноземним дипломатам була надана вичерпна інформація стосовно подій біля приміщення Києво-Святошинського суду.
За інформацією представників правоохоронних органів, події 10 січня 2014 р. у Києво-Святошинському суді стали безпрецедентними у розвитку сучасної України, оскільки вперше у новітній історії нашої держави винесено вирок організованій терористичній групі.
Зазначена група була сформована із прихильників право-радикальних поглядів та членів однієї з нелегальних суспільно-політичних організацій. Акція, яку планували терористи, мала стати показово зухвалою і призвести до численних жертв серед людей.
Вибуховий пристрій планувалося підірвати у багатолюдному місці під час відзначення державного свята - Дня Незалежності України, а його потужність була достатньою для ураження кількасот безвинних людей.
Зазначена терористична акція мала також стати продовженням серії замахів на скоєння політично вмотивованих злочинів, які здійснювалися або планувалися до виконання членами відповідної суспільно-політичної організації в інших регіонах України впродовж 2011 року.
Головними фігурантами справи є громадяни України С.В.Бевз, І.В.Мосійчук та В.М.Шпара, яким 10 січня 2014 р. у ході засідання Києво-Святошинського районного суду Київської області було оголошено вирок у вигляді 6 років позбавлення волі кожному підсудному.
Кримінальні справи стосовно зазначених громадян України було порушено 24 серпня 2011 р. за результатами відповідних слідчих дій, у ході яких було встановлено, що в червні 2011 р. І.В.Мосійчук, С.В.Бевз та В.М.Шпара, будучи активістами ГО «Патріот України» та членами громадського руху «Соціал–Націоналістична Асамблея», домовилися здійснити терористичний акт на території м. Бориспіль Київської області.
Слідством також встановлено, що у серпні 2011 р. невідомі особи за попередньою змовою саме зі згаданими фігурантами виготовили саморобний вибуховий пристрій осколкової дії, який зберігався у встановленому під час слідства приміщенні у м. Васильків Київської області.
У даному приміщенні зберігалися також виготовлені цими особами листівки із погрозами та закликами до здійснення терористичних актів.
Злочинну змову було розкрито 22 серпня 2011 р. співробітниками УСБУ в Київській області, а злочин – припинено на стадії підготовки.
У ході огляду офісу ГО «Патріот України» вилучено саморобний вибуховий пристрій, який за висновком експертів належав до боєприпасів осколкової дії, виготовлений особою, яка мала спеціальні професійні знання підривника, та був готовий до використання.
Крім цього, під час обшуків у С.В.Бевза, І.В.Мосійчука та В.М.Шпари було виявлено та вилучено:
23 серпня 2011 р. було порушено кримінальну справу відповідно до ч. 1 ст. 14 та ч. 2 ст. 258, ч. 1 ст. 258-2 та ч. 1 ст. 263 КК України.
Цілком очевидно, що справа «Васильківських терористів» не має жодного стосунку до акцій громадськості на Майдані Незалежності, а справа трирічної давнини могла бути використана як привід для провокацій.
Так, представники окремих політичних сил намагалися заблокувати судовий процес над терористами та підбурювати присутніх до нападу на суддів при виконанні ними службових обов’язків.
Деякі народні депутати, прикриваючись своїм статусом народного депутата України, вступали у силове протистояння з силами правопорядку, блокували будівлю суду та проїжджу частину навколо нього.
При цьому, результати медичного освідчення тих з них, хто постраждав унаслідок сутичок з міліцією, свідчать про непоодинокі факти перебування у стані алкогольного сп’яніння. Це стосується також і одного з відомих опозиційних політиків.
Подібні дії є неприпустимими, особливо коли мова йде про засудження суспільно небезпечних злочинів.
Українська держава заснована на принципі верховенства права. Рішення, винесене судом, може бути оскаржене відповідно до процедури та закону. Люди, винні у вчиненні або підготовці до вчинення кримінально караного злочину, особливо, якщо їх дії або передбачувані дії могли завдати шкоди здоров'ю та життю інших людей, повинні понести справедливе покарання.
В Україні розраховують, що міжнародні партнери нашої держави залишатимуться об’єктивними і неупередженими спостерігачами, демонструватимуть стриманість в оцінках подій в Україні, які належать до питань внутрішнього розвитку держави.
У нашій країні, передусім у дусі відданості загальноєвропейським цінностям і стандартам, також розраховують, що іноземні держави та організації утримуватимуться від підтримки протиправних дій, спроб розхитати човен національного спокою, а натомість, робитимуть посильний внесок у стабілізацію ситуації в Україні.
Водночас, Уряд України готовий до діалогу з міжнародними партнерами з зазначених питань при тому розумінні, що він проходитиме в конструктивному дусі та буде сповнений атмосфери відкритості та взаємної поваги.