• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Висновки щодо України, схвалені Європейською Радою
Опубліковано 23 березня 2014 року о 01:29

1. ЄС підтримує український народ та його право обирати своє власне майбутнє. ЄС підтримує український Уряд та його зусилля із стабілізації України та проведення реформ. У цьому контексті ЄС продовжуватиме подальші зусилля з міжнародною спільнотою з надання допомоги Україні.

2. ЄС, його держави-члени та Україна підпишуть політичні положення Угоди про асоціацію. ЄС та його держави-члени налаштовані підписати решту Угоди про асоціацію та створення поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі, яка разом з політичними положеннями становить єдиний інструмент. Європейська Рада погодила, що перше засідання політичного діалогу, як це передбачено Угодою, має відбутися у квітні. Європейська Рада закликає Раду та Європейський Парламент швидко схвалити пропозиції щодо тимчасового скасування митних зборів, т.зв. автономних торговельних заходів, на український експорт до ЄС.

3. Невідкладним пріоритетом є відновлення макроекономічної стабільності України. Український Уряд повинен невідкладно вдатися до впровадження амбітної програми структурних реформ, включаючи боротьбу з корупцією та посилення прозорості всіх фіскальних операцій. Європейська Рада закликає Раду без зволікань погодити макрофінансову допомогу та підкреслює, що угода з МВФ є критично важливою для отримання цієї допомоги. Держави-члени домовилися координувати свої позиції в МВФ стосовно умов надання допомоги Україні. Європейська Рада вітає призначення координатора згаданих зусиль, які повинні надати підтримку структурним перетворенням в Україні за участю міжнародної спільноти і міжнародних фінансових інституцій.

4. ЄС високо оцінює зважену реакцію, яку до цього часу демонструє Україна. Європейська Рада вітає готовність українського Уряду забезпечити репрезентативний  та інклюзивний характер урядових структур, з відображенням регіонального розмаїття; забезпечити повний захист прав осіб, які належать до національних меншини; провести конституційну реформу; розслідувати порушення всіх прав людини і актів насильства та проводити боротьбу з екстремізмом. У цьому контексті Європейський Союз закликає Уряд України забезпечити проведення вільних і справедливих президентських виборів 25 травня.

5. Європейський Союз залишається відданим підтримці суверенітету і територіальної цілісності України. Європейська Рада не визнає незаконний референдум в Криму, який очевидно порушує Конституцію України. ЄР рішуче засуджує незаконну анексію Криму і Севастополя Російською Федерацією і не визнає її. Європейський Рада просить Комісію оцінити правові наслідки анексії Криму і запропонувати економічні, торговельні та фінансові обмеження стосовно Криму для їх швидкого впровадження.

6. У світлі цього та за відсутності будь-яких кроків у напрямі деескалації ситуації  Європейська Рада погодила розширення списку осіб, на яких розповсюджуватимуться візові обмеження і замороження активів. Європейська Рада прийняла рішення скасувати наступний саміт ЄС-РФ і відзначає, що держави-члени на даний час не проводитимуть регулярних двосторонніх самітів. Крім того, Європейська Рада та держави-члени підтримують майбутню зустріч країн «Великої сімки» у Гаазі. Вони також підтримують призупинення переговорів щодо приєднання РФ до Організації економічної співпраці та розвитку (ОЕСР) і Міжнародної енергетичної агенції (МЕА).

7. Європейська Рада твердо вірить, що застосуванню сили і примусовій зміні кордонів у Європі в 21 столітті не має місця. Дії РФ є очевидним порушенням Гельсінського процесу, який за останні 40 років сприяв подоланню розподільчих ліній в Європі та слугував побудові мирного та об’єднаного континенту. Європейська Рада шкодує, що Росія досі не вжила кроків для деескалації кризи і що переговори між Україною і РФ досі не розпочалися. ЄР настійно закликає невідкладно досягнути згоди стосовно якомога швидкого розгортання Місії ОБСЄ в Україні з тим, щоб допомогти стабілізувати ситуацію. У цьому контексті Європейська Рада просить Високого Представника терміново розробити плани щодо внеску ЄС для сприяння роботі Місії ОБСЄ. За умови відсутності в найближчі дні згоди щодо розгортання Місії ОБСЄ, яка б заслуговувала довіри, ЄС сформує Місію ЄС.

8. ЄС несе особливу відповідальність за мир і стабільність у Європі. ЄС залишатиметься на передовій зусиль, спрямованих на надання сприяння та на залучення до змістовного діалогу за участю України та РФ, у т.ч. шляхом заснування багатостороннього механізму, з метою віднайдення політичного рішення.

9. Європейська Рада нагадує, що будь-які подальші кроки РФ із дестабілізації ситуації в Україні призведуть до додаткових і далекосяжних наслідків у широкому діапазоні економічних сфер для відносин між Європейським Союзом та його державами-членами, з одного боку, та РФ, з іншого боку. У цьому контексті Європейська Рада просить Європейську Комісію та держави-члени підготувати можливі цільові заходи.

10. ЄС вкотре підтверджує свою мету щодо подальшого зміцнення політичної асоціації та економічної інтеграції з Грузією і Республікою Молдова. Ми також підтверджуємо нашу мету щодо підписання угод про асоціацію, включно з поглибленими та всеохоплюючими зонами вільної торгівлі, які ми парафували у Вільнюсі в листопаді минулого року, не пізніше червня 2014 року.

Брюссель, 20 березня 2014 року

Знімок: en.wikipedia.org

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux