• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Спільна заява України та Сполучених Штатів Америки
Опубліковано 25 березня 2014 року о 17:45

З нагоди проведення третього Саміту з ядерної безпеки у м. Гаага Україна та Сполучені Штати Америки сьогодні підтверджують своє стратегічне партнерство та наголошують на важливій ролі ядерного нерозповсюдження у цих відносинах. 

Сполучені Штати цінують 20-річне партнерство з Україною на цьому напрямі. Наше партнерство в галузі нерозповсюдження триває з 1994 р., відколи Україна прийняла рішення вивезти усю ядерну зброю зі своєї території та приєднатися до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) у якості неядерної держави.

У Будапештському меморандумі 1994 року Сполучені Штати, Російська Федерація та Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії привітали ці дії України та підтвердили Україні своє зобов’язання поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України. Уряд Сполучених Штатів сьогодні підтверджує це зобов’язання новому Урядові України та народу України, включаючи Крим.

Уряд Сполучених Штатів засуджує відмову Росії виконувати свої зобов’язання за Будапештським меморандумом та її односторонні військові дії в Україні. Дії Росії підривають засади міжнародної безпекової  архітектури та несуть загрозу миру та безпеці в Європі. Україна та Сполучені Штати Америки наголошують, що вони не визнаватимуть протиправну спробу Росії анексувати Крим. Крим є складовою частиною України. Сполучені Штати продовжуватимуть надавати допомогу Україні в утвердженні її суверенітету і територіальної цілісності. Сполучені Штати стоятимуть пліч-о-пліч з народом України, котрий відновлюватиме єдність, мир та безпеку своєї держави.

Україна та Сполучені Штати підтверджують дотримання своїх зобов’язань щодо нерозповсюдження ядерної зброї. Сполучені Штати визнають важливість вивезення у 2012 році усіх запасів високозбагаченого урану з території України. Це вивезення знов підкреслило роль України як лідера у питаннях ядерної безпеки та нерозповсюдження у той час, коли ми спільно  працюємо для убезпечення найбільш чутливого у світі ядерного матеріалу.  Як частина своєї підтримки цих зусиль Сполучені Штати у 2010 р. взяли зобов’язання співпрацювати з Україною для будівництва установки-джерела нейтронів на базі Харківського фізико-технічного інституту. У цьому місяці будівництво установки було завершено. Обладнана найсучаснішими технологіями для роботи з дотриманням найвищих стандартів безпеки установка забезпечує Україні нові дослідницькі можливості та здатність виробляти ізотопи для промислового та медичного використання на благо українського народу.

Ця найдосконаліша установка є уособленням сучасної європейської держави, яку Уряд України прагне побудувати. Для розширення цього важливого співробітництва Сполучені Штати продовжать надавати технічну підтримку для установки-джерела нейтронів у процесі завершення українською стороною встановлення необхідного обладнання, здійснення перевірок та введення установки в експлуатацію так швидко, наскільки це є практично можливим.  

Цей  успішний крок відображає широкий спектр співробітництва України та США з ядерної безпеки та нерозповсюдження. Наші країни нещодавно продовжили термін дії Рамкової угоди між Україною і США зі спільного зменшення загрози та Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки щодо підвищення експлуатаційної безпеки, зниження ступеня ризику експлуатації та зміцнення систем регулювання цивільних атомних об’єктів в Україні.

Україна і Сполучені Штати продовжуватимуть співпрацю із запобігання ядерному розповсюдженню шляхом посилення потенціалу України виявляти ядерні матеріали на її кордонах, надавати фізичний захист об’єктам, що мають ядерні або радіоактивні матеріали, та підтримувати відповідну систему експортного контролю з метою досягнення цілей Самітів з ядерної безпеки. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux