Українська делегація у складі Голови Національного банку Степана Кубіва, Міністра фінансів Олександра Шлапака та Міністра економічного розвитку і торгівлі Павла Шеремети завершила роботу в рамках Весняних зборів МВФ та Світового банку.
Протягом трьох днів члени делегації взяли участь в офіційних заходах Весняних зборів та провели близько 40 двосторонніх зустрічей.
Зокрема відбулися переговори з керівництвом МВФ, Групи Світового банку, Європейського банку реконструкції та розвитку, Чорноморського банку торгівлі та розвитку, Державного департаменту США, інших державних органів цієї та інших країн, а також з керівниками центральних банків Австрії, Канади, Кіпру, Нідерландів та Польщі.
Під час усіх зустрічей іноземні партнери заявляли про всебічну підтримку дій української влади на шляху реформ у фінансовому та інших секторах економіки, а також готовність надати значну фінансову підтримку в рамках розроблених програм та проектів.
Під час переговорів з керівництвом Групи Світового банку Степан Кубів високо оцінив конструктивну роботу в Україні місії цієї фінансової організації щодо позики на політику розвитку у фінансовому секторі та зазначив, що їх бачення ситуації повністю збігається.
Голова Національного банку розповів, що Україна реалізує надзвичайно амбітний план реформ і тому для української держави є принциповим прискорення роботи з надання багатосекторної позики на політику розвитку та позики на реформування фінансового сектору. Він зауважив, що уже досягнуто прогресу в переговорах щодо низки інвестиційних проектів, важливих для розвитку економіки країни, особливо таких, що зменшують залежність від імпортованих енергоресурсів, дають змогу підтримати зайнятість, не допустити зростання бідності.
Також сторони обговорили можливість започаткування нових проектів у важливих для України сферах, де компетенція Світового банку є надзвичайно високою, а саме – у сфері дерегуляції, поліпшенні інвестиційного клімату та підтримці конкурентоспроможності української економіки.
Крім того, сторони погодилися, що на прикладі України Світовий банк може продемонструвати ефективність роботи так званої "єдиної групи". У цьому контексті покладаються надії на поліпшення координації роботи Міжнародної фінансової корпорації з Урядом України. Найбільший ефект від співпраці з МФК може бути досягнутий через підтримку найбільш пріоритетних напрямів – фінансового сектору, переорієнтації виробництва, створення нових робочих місць, відновлення притоку прямих іноземних інвестицій тощо.
Прес-служба Національного банку України
Знімок: news.xinhuanet.com