• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
У США відбувся успішний запуск ракетоносія «Антарес», перша ступінь якого розроблена та виготовлена українськими підприємствами ВО «Південмаш» та КБ «Південне»
Опубліковано 14 липня 2014 року о 19:06

13 липня 2014 р. о 12:52 за місцевим часом (19:52 за київським) з регіонального космодрому НАСА на острові Уоллопс (штат Вірджінія) здійснено черговий успішний запуск ракетоносія «Антарес», що має доставити на Міжнародну космічну станцію (МКС)  вантажний модуль «Сигнус».

На борту модуля «Сигнус» знаходиться понад 1,6 т наукового обладнання, витратних матеріалів та засобів забезпечення життєдіяльності МКС.

Церемонії запуску передувала низка заходів, в яких на запрошення НАСА взяли участь представники Посольства, керівництво компанії «Орбітал Сайєнсіс Корпорейшн», Державних підприємств України «Конструкторське бюро «Південне» і «Південний машинобудівний завод». Під час зустрічі, зокрема з Адміністратором Національного управління аеронавтики і дослідження космічного простору США (НАСА) Ч.Болденом було наголошено на необхідності продовження спільних програм освоєння космосу за участі української сторони та започаткування нових напрямів розвитку українсько-американського співробітництва у космічній галузі.

Українські підприємства ВО «Південмаш» та КБ «Південне», які розробили та виготовили першу ступінь ракети «Антарес», уклали відповідний довготерміновий контракт з американською корпорацією «Орбітал Сайєнсіс Корпорейшн». Фінансування програми здійснюється НАСА, всього на її реалізацію виділено 1,9 млрд. доларів США.

Наступний, третій запуск ракетоносія для доставки вантажу на Міжнародну космічну станцію відбудеться у жовтні цього року.

Успішний запуск ракетоносія «Антарес» є черговим історичним кроком на шляху подальшого розвитку українсько-американських відносин у ракетно-космічній сфері як важливої складової політики стратегічного партнерства між Україною і Сполученими Штатами. Реалізація проекту «Антарес» є конкретним прикладом практичного партнерства  між Україною та Сполученими Штатами.

 

Довідково:

Ракетоносій «Антарес» — проект, розроблений американською компанією «Орбітал Сайєнсіс Корпорейшн» за участі компаній-підрядників: Державних підприємств України «Конструкторське бюро «Південне» (ДП « КБ «Південне») і «Південний машинобудівний завод» (ДП «Південмаш»), «Аероджетt» (США), «АТК» (США) та низки інших.

Відповідно до партнерської угоди, НАСА надало компанії «Орбітал Сайєнсіс Корпорейшн» право участі в програмі зі створення комерційних засобів доставки на орбіту. Основним призначенням «Антарес» є доставка вантажів НАСА на Міжнародну космічну станцію. Запуски «Антарес» та “Сигнус” також дозволять значно посилити можливості НАСА у здійсненні наукових досліджень в області мікрогравітації.

Як заплановано програмою польоту 16 липня ц.р. намічено стиковку вантажного модуля з МКС. Після виконання низки маневрів, апарат буде захоплений механічним маніпулятором станції та пристикований до станції за допомогою модуля «Хармоні». «Антарес» є двоступінчатим рідкопаливним ракетоносієм, який призначений для запуску корисних вантажів масою до 5000 кг на  навколоземну орбіту.

Перший ступінь «Антарес» спроектовано ДП « КБ «Південне» та виготовлено ДП «Південмаш» відповідно до довгострокового контракту укладеного з «Орбітал Сайєнсіс Корпорейшн» у 2008 р. Його обладнано двома ракетним двигунами AJ-26-62 виробництва американської компанії «Аероджет». ДП « КБ «Південне» виконано розробку та контроль виготовлення ємностей для палива, баків високого тиску, клапанів, давачів, системи подачі пального та живлення, труб, дротів та іншого пов'язаного з ними обладнання першого розгінного ступеня ракетоносія.

Знімок: НАСА

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux