28 березня ц.р. за підтримки Посольства України у США в Університеті імені Джорджа Мейсона (м. Арлінгтон, штат Вірджинія) було проведено показ документальних фільмів «Син Криму» про Мустафу Джемілєва та боротьбу кримськотатарського народу за свої права (4 та 5 серій циклу) і «Жінки Майдану» українського режисера Ольги Онишко. Захід, який було організовано Асоціацією міст-побратимів м. Арлінгтон (місто-побратим в Україні – Івано-Франківськ) та Міжнародним комітетом з питань Криму, відвідала місцева українська та американська громадськість, у т.ч. студенти Університету ім. Дж. Мейсона та Американського університету м. Вашингтон.
У дискусії, яка відбулася в рамках кінопоказу, взяли участь організатори заходу та запрошені експерти: президент Міжнародного комітету з питань Криму професор Інчі Боумен, член ради директорів Фундації ім. Петра Григоренка (радянського дисидента, захисника прав кримськотатарського народу) Андрій Григоренко (син генерала Петра Григоренка), директор Програми протидії геноциду Школи аналізу та розв’язання конфліктів Університету ім. Дж.Мейсона доктор Дуглас Ірвін-Еріксон, режисер Ольга Онишко, представник Посольства України у США. Було виголошено звернення до гостей заходу політичного аналітика, журналіста та редактора інформаційного он-лайн ресурсу «Вікно до Євразії» Пола Гобла.
У формі відповідей на запитання аудиторії було обговорено події в Україні періоду Революції Гідності, проведено історичні паралелі між депортацією кримських татар у радянські часи та сучасними системними порушеннями Російською Федерацією прав і свобод за етнічними й релігійними ознаками, а також обмеженням свободи ЗМІ на тимчасово окупованій території Криму. Наголошувалося на необхідності посилення міжнародної уваги до зазначених правопорушень та здійснення активної, проте ненасильницької протидії злочинам окупаційної влади.