7 липня відбувся перший показ у м.Вашингтон першого кримськотатарського художнього фільму «Хайтарма» про насильницьку депортацію кримськотатарського народу з його рідної землі та історичної батьківщини – півострову Крим – сталінським режимом 18 травня 1944 року.
Кінострічка-переможець декількох міжнародних фестивалів набуває особливої актуальності на тлі систематичних грубих порушень прав та свобод громадян України, передусім кримськотатарського народу, а також тиску на незалежні ЗМІ в окупованому Російською Федерацією Криму. Зокрема, виробник фільму «Хайтарма» – перший кримськотатарський телеканал «АТР» – цієї весни був змушений припинити роботу на окупованій території, але вже відновив мовлення на материковій частині України, сподіваючись згодом розширити його звідти і на Кримський півострів.
Кінопоказ «Хайтарма» у Вашингтоні організовано Посольством України у США за сприянням Національного демократичного інституту (НДІ), який став місцем його проведення. На початку сеансу із вступним словом до глядачів звернулися Тимчасовий повірений у справах України в США Ярослав Брисюк, Президент Інституту демократії у Східній Європі Ірена Ласота та Регіональний директор НДІ з питань Євразії Лора Джует, які по завершенні кінопоказу відповіли на запитання аудиторії.
Ярослав Брисюк, серед іншого, зазначив, що 23 липня цього року виповнюється 75-та річниця Декларації Самнера Уеллеса про засудження втручання СРСР у внутрішні справи сусідніх незалежних демократичних держав та невизнання Сполученими Штатами Америки анексії Балтійських країн Радянським Союзом. Він висловив сподівання, що у США може бути ухвалено аналогічний документ на підтримку України, яка протистоїть російській агресії та окупації.