• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Президент України П.О.Порошенко провів зустріч із Державним секретарем США Джоном Керрі
Опубліковано 07 липня 2016 року о 20:36

Державний секретар США Джон Керрі відвідав Україну напередодні Саміту НАТО у Варшаві. У рамках візиту Президент України П.О.Порошенко провів зустріч із керівником американського зовнішньополітичного відомства, під час якої було порушено увесь комплекс найактуальніших питань двосторонніх відносин.

Петро Порошенко та Джон Керрі детально обговорили протидію російській агресії проти України, ситуацію на Донбасі та в окупованому Росією Криму.

“У контексті протидії безпековим викликам ми відзначили, що США є і залишаються ключовим союзником України на міжнародній арені. Нас об’єднують спільні цінності та розуміння, що цивілізований світ тільки разом може ефективно протистояти спробам дестабілізувати глобальну систему міжнародної безпеки та співробітництва“, - зазначив Президент України під час спільної прес-конференції за підсумками зустрічі.

У свою чергу, Державний Секретар США наголосив на тому, що його країна уважно стежить за ситуацією на сході України та вимагає повного виконання Мінських домовленостей: реального припинення вогню, необмеженого доступу ОБСЄ до усієї території Донбасу, включно з кордоном, звільнення заручників, виведення усіх військових сил та техніки. “Якщо Росія не виконає всі свої зобов’язання з деескалації, тоді санкції залишаються в силі. Так само аналогічно стосовно Криму“, - підкреслив він. При цьому Джон Керрі ще раз наголосив, що США не визнають анексію Росією українського півострова. Він також запевнив у підтримці зусиль української влади у виконанні Мінських домовленостей.

Петро Порошенко та Джон Керрі обговорили україно-американську співпрацю в оборонній сфері. “Ми відзначили важливість нашої співпраці в питаннях посилення обороноздатності України. Допомога США в реформуванні Збройних Сил України, в постачанні спорядження і техніки, спільні навчання та тренінги є дуже важливим етапом у побудові ефективної співпраці та координації в оборонній сфері“, - зазначив Глава Української держави, висловивши сподівання на подальше посилення такого співробітництва.

Президент Петро Порошенко зазначив, що Україна очікує, що після зустрічей на високому рівні у Варшаві, де відбудеться Саміт НАТО, буде напрацьовано механізми, які змусять Росію до виконання Мінських домовленостей та початку деокупації Криму. “Адже ми продовжуємо наполягати на започаткуванні міжнародного механізму деокупації півострова", - сказав він. 

Глава Української держави також повідомив, що у столиці Польщі заплановано засідання Комісії Україна-НАТО та зустріч в унікальному форматі - країн великої п'ятірки: США, Німеччини, Франції, Британії та Італії, а також України, за принципом, як це відбувалося в Уельсі у 2014 році.

Петро Порошенко зазначив, що основою всіх перемовин є солідарність і спільна відповідальність, а зустрічі у такому форматі - є підтвердженням обопільного інтересу до зміцнення особливого партнерства.

"Ми очікуємо на підтримку Альянсу, ми очікуємо, що ті позиції, які були задекларовані під час Бухарестського саміту, ключовою з яких є те, що двері НАТО відкриті для будь-якої європейської країни, залишаються сталими", - підкреслив Президент України. 

Джон Керрі, у свою чергу, зазначив, що Комісія Україна-НАТО зустрічатиметься на рівні голів держав, що є важливим. "Вони мають прийняти повномірний пакет допомоги, який консолідує допомогу НАТО у створенні нових спроможностей українських Збройних Сил. Також НАТО вітає український прогрес у реформуванні, зокрема щодо цивільного керівництва у Збройних Силах і подальшого просування до стандартів НАТО", - сказав він.

Державний секретар США відзначив значні позитивні зміни, які відбулися в Україні за останній рік, наголосивши на створенні нової поліції, нового Національного антикорупційного бюро та підвищенні прозорості в урядуванні, конституційних змінах щодо системи правосуддя, реформі державної служби. Він також відзначив позитивні зміни в системі Генеральної прокуратури, проведення серйозної антикорупційної діяльності, руйнування олігархічного ярма, зміцнення банківської системи, поліпшення інвестиційного клімату в Україні, а також наголосив на значних позитивних зрушеннях в енергетиці.

“У будь-якій країні світу, в будь-який час – це величезний порядок денний і величезні досягнення. Але враховуючи ситуацію і певні виклики з точки зору безпеки у вашій країні – це вражає навіть більше, доводячи досягнення українського народу. Україна безперечно просувається вперед”, - сказав Джон Керрі.

Під час спільної прес-конференції Президент України та Державний Секретар США відзначили результативність взаємодії між країнами у створенні ефективної системи боротьби з корупцією в нашій державі. “Вдячні американським партнерам за постійну увагу до України в ці складні часи – за потужну експертну допомогу, потужну фінансову допомогу, яку ми отримуємо з Вашингтону, і це відіграє важливу роль у відновленні економічної стабільності та зростання, а також проведенні реформ“, - констатував Петро Порошенко.

Президент України зазначив, що сьогоднішні переговори були ефективними та підтвердили широке змістовне наповнення україно-американського стратегічного партнерства – від співпраці в сфері реформ до спільної протидії в сфері безпеки.  Українська сторона також сподівається на підтримку США у питанні судової реформи, яка буде відбуватись при активному залученні громадянського суспільства, передбачатиме проведення прозорих конкурсів та формування нового Верховного Суду.

Петро Порошенко наголосив, що візит Державного секретаря США Джона Керрі засвідчив підтримку України з боку США, довіру та ефективну координацію між Києвом та Вашингтоном.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux