• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Посол Валерій Чалий взяв участь у експертній дискусії в неурядовому аналітичному центрі Hudson Institute
Опубліковано 26 жовтня 2017 року о 21:45

26 жовтня у Вашингтоні в неурядовому аналітичному центрі Hudson Institute відбулась експертна дискусія на тему підтримки трансатлантичної єдності щодо України за участі колишнього Генерального секретаря НАТО та позаштатного радника Президента України Андерса Фога Расмуссена, колишнього заступника Генерального секретаря НАТО Александра Вершбоу та колишнього посла в Україні Уїльяма Тейлора.
Андерс Фог Расмусен під час виступу поділився враженнями від свого нещодавнього візиту на лінію зіткнення, яка за його словами розділяє «вільну Україну» та «окуповану Україну», та наголосив, що називати події на Донбасі «замороженим конфліктом» є введенням в оману. Російська агресія проти України, згідно його слів, несе загрозу баченню Європи як неподільної, вільної та єдиної, сформульованому після «Холодної війни». Доповідач наголосив на важливості усвідомлення, що агресія РФ проти України є частиною амбітних зусиль РФ щодо відновлення російської величі в територіальних межах колишнього СРСР. На переконання А.Ф.Расмуссена дорога до більш конструктивної взаємодії Заходу з РФ пролягає через Київ та має базуватися на формулі «мир через силу». Він також підкреслив важливість трансатлантичної єдності: «Кремль має зрозуміти, що Росії протистоїть єдиний фронт».
У ході заходу усі експерти зійшлися в тому, що останні заяви Президента РФ В.Путіна щодо миротворчої місії на Донбасі є результатом санкційного тиску Заходу на РФ і свідчать, про те, що російське керівництво шукає шляхи виходу з ситуації, яка виникла внаслідок російської агресії проти України. А.Ф.Расмусен у цьому зв'язку підкреслив, що ініціатива з запровадження миротворчої місії на Донбасі належала Президенту України П.Порошенку і була озвучена Главою Української держави у 2015 р.
Учасники дискусії підтримали надання оборонних озброєнь Україні з боку США і висловилися проти того, щоб при ухваленні цього рішення Адміністрація США керувалась тим, чи не спровокує це Росію до ескалації на Донбасі. Посол У.Тейлор зауважив, що на військову ескалацію з боку РФ, США можуть відповісти «ескалацією санкцій». На думку посла А.Вершбоу, надання Україні озброєнь послугує стимулом для керівництва РФ сісти за стіл переговорів.
Посол У.Тейлор окреслив низку важливих пропозицій для Адміністрації США щодо України, зокрема наголосив на важливості надання Україні додаткових міжнародних гарантій територіальної цілісності та суверенітету в рамках можливого процесу «Гельсінки плюс».
Особливий наголос експерти зробили на досягненнях України у здійсненні реформ, зокрема в антикорупційній площині. А.Ф.Расмуссен підкреслив, що система електронного декларування доходів державних службовців, запроваджена в Україні, не має аналогів в ЄС за рівнем прозорості.
А.Ф.Расмуссен також заявив про необхідність надання Україні статусу важливого союзника поза межами НАТО (Major non-NATO ally).
Посол України в США В.Чалий у своєму коментарі привернув увагу до останніх фактів постачання РФ важкої зброї в зону бойових дій на Донбасу та наголосив, що на фоні таких фактів дискусія в США та ЄС щодо надання Україні оборонних озброєнь виглядає дещо дивно.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux