У Посольстві України в США відбулася урочиста церемонія із відзначення українського державного та громадського діяча і політика, письменника та публіциста, почесного доктора медицини і дипломата, який у 1994-1998 рр. обіймав посаду Посла України в США, Юрія Щербака премією Фундації Омеляна та Тетяни Антоновичів, яку він здобув, за словами Голови Виборчого комітету Марти Богачевської-Хом’як, як людина «українського ренесансу» та державний діяч, що на зламі епох брав участь у розбудові сучасної України.
Як наголосив Посол України в США Валерій Чалий, премія Фундації Антоновичів є найбільш шанованою українською відзнакою Сполучених Штатів, лауреатами якої стають виключно ті, чия праця має фундаментальний характер. І дуже символічно, що цьогорічну премію отримує людина, яка, серед багатьох заслуг, включно із закладенням основ сучасного стратегічного партнерства між Україною та США, зробила свій грунтовний внесок у здобуття духовної незалежності нашою державою.
Юрій Щербак подякував Посольству, в якому вже вдесяте проводиться урочиста церемонія вручення премії, а також Дирекції та Виборчому комітету Фундації Антоновичів і наголосив, що своєю діяльністю ці люди допомагають реалізовувати «м’яку силу» України, в якій полягає її могутність. Він також відзначив важливу роль української громади, особливо подружжя Антоновичів, яким у складних умовах еміграції вдалося відтворити справжню вільну Україну ще до здобуття нашою державою незалежності.
За значний внесок у розвиток українсько-американських відносин Валерій Чалий вручив годинник спеціальної лімітованої серії, випущеної до 25-річчя дипломатичних відносин між Україною та США, Юрію Щербаку, а також Віл‘яму Міллеру, Послу США в Україні у 1993-1998 рр., який відвідав церемонію та особисто привітав свого колегу із отриманням премії Фундації Антоновичів.
Ще однією важливою частиною заходу стало вручення відзнаки Національної академії наук України «За сприяння розвитку науки» її іноземному члену Михайлу Яримовичу - інженеру-винахіднику космічної галузі Сполучених Штатів, який обіймав керівні посади в NASA та ВПС США, де працював над реалізацією таких масштабних проектів, як «Шатл» і перший політ на Місяць, а також активно сприяв залученню України до міжнародних проектів, серед яких «Морський старт». За вагомий внесок Михайла Яримовича у просування у Сполучених Штатах іміджу України як космічної держави з потужним науково-технічним та дослідницьким потенціалом йому було також вручено годинник спеціальної лімітованої серії.