• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Спільна заява щодо українсько-американського співробітництва в сфері торгівлі та інвестицій
Опубліковано 31 липня 2012 року о 13:19

Вашингтон, США. Сьогодні Торговельний представник США Рональд Кірк та Перший віце-прем’єр-міністр України Валерій Хорошковський оприлюднили наступну спільну заяву, в якій окреслили результати четвертого засідання Українсько-Американської Ради з торгівлі і інвестицій (далі – Рада), що відбулося у Вашингтоні, округ Колумбія.

На сьогоднішньому засіданні Ради з торгівлі і інвестицій ми розглянули широке коло питань, зокрема захист прав інтелектуальної власності, покращення інвестиційного клімату, розв’язання проблем у двосторонній торгівлі, співробітництво у податковій, сільськогосподарській, митній, авіаційній та космічній сферах.

Ми обговорили важливість для обох наших країн досягти більшого прогресу в реалізації Плану дій з удосконалення системи захисту прав інтелектуальної власності в Україні, ухваленого у 2010 році (далі – План). США підтримують рішучість України подвоїти зусилля щодо реалізації заходів, зокрема згаданих у Плані, щодо захисту прав на користь українських і американських винахідників та авторів. Сполучені Штати також вітають заплановане Україною збільшення інспекторів з питань інтелектуальної власності, як це передбачено Планом, а також прийняття Україною нового Митного кодексу, що дозволить покращити процедури митної оцінки.

Ми також зробили значний крок вперед у напрямку посилення наших торговельних і інвестиційних відносин, створивши Експертну групу з питань торгівлі з метою полегшення процесу переговорів на робочому рівні з торговельних, інвестиційних і комерційних питань. Шляхом проведення регулярних засідань ця Експертна група дозволить набагато швидше вирішувати торговельні, інвестиційні і комерційні питання між сторонами.

Ми обговорили ситуацію навколо відшкодування Україною ПДВ американським компаніям. Беручи до уваги збільшення Україною відшкодувань заборгованості з ПДВ американським компаніям, починаючи з 2011 року, США вітають намір Уряду України повернути решту заборгованості та здійснювати наступні відшкодування ПДВ своєчасно та у спрощеному режимі, як це передбачено чинним законодавством. Ми також обговорили нову систему автоматичного відшкодування ПДВ в Україні та позитивно відзначили намір України зробити її більш прозорою та доступною для більшої кількості компаній.

З огляду на наявність потенціалу економічного зростання в обох наших країнах, ми погодилися продовжувати співпрацю з метою збільшення двосторонньої торгівлі та усунення торговельних бар’єрів між ними. Наші делегації також обговорили регулятивні і науково-технічні аспекти співробітництва в сфері сільського господарства та шляхи розширення торговельних стосунків у сільському господарстві і харчовій промисловості.

Крім того, ми обговорили питання цивільної авіації, зокрема питання ратифікації Україною Кейптаунської конвенції, що збільшить фінансові можливості України з придбання літаків та авіаційного обладнання. Ми відзначили, що технічний аудит Федеральної авіаційної адміністрації США допоможе визначити прогрес України у запровадженні необхідних технічних змін для досягнення відповідності міжнародним стандартам. Цей технічний аудит є наступним кроком для досягнення Україною наміру збільшити кількість польотів українських авіакомпаній до США та укласти угоди код-шерингу з американськими авіаперевізниками. Щойно всі необхідні заходи будуть виконані, відбудуться додаткові консультації стосовно майбутньої оцінки України відповідно до Програми безпеки міжнародної авіації. В ході засідання ми також підкреслили наявність перспектив для двостороннього співробітництва в галузі досліджень та реалізації комерційних космічних проектів.

Визнаючи намір Уряду України залучити іноземні інвестиції, а також його зусилля щодо покращення позиції країни в рейтингу легкості ведення бізнесу, що укладається Світовим банком, ми обговорили деякі системні проблеми, які впливають на діловий клімат в Україні.

Обидві країни погодилися сьогодні провести п’яте засідання Ради в Києві у термін, який буде визначено додатково.

Історія питання

Українсько-американські торговельні відносини суттєво покращилися протягом останніх років. Після приєднання України до Світової організації торгівлі у 2008 році Україна та США підписали Угоду про торговельне та інвестиційне співробітництво. Відповідно до цієї Угоди була створена Рада з торгівлі і інвестицій – основний робочий механізм для посилення і розширення торговельних відносин між двома країнами. Рада є головним форумом для обговорення торговельних і інвестиційних відносин між Україною та США.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux