Український тиждень у Вашингтоні
Опубліковано 09 лютого 2026 року о 17:57

Незалежність народжується з віри, спільних цінностей і готовності боротися за свободу. Це шлях, яким Америка пройшла 250 років тому і яким Україна йде сьогодні. Заходи Українського тижня зібрали в межах відзначення 250-ї річниці Дня незалежності США близько дві тисячі гостей – парламентарів, урядовців, військових та ветеранів, дипломатів, релігійних лідерів, представників бізнесу, волонтерів, лідерів громад з різних куточків України та США.

Делегації з України та українська громада з різних штатів США говорили з американськими партнерами про воєнні злочини Росії, шлях до справедливого миру, відбудову, розвиток освіти, підтримку ветеранів, розвиток бізнес-контактів та залучення інвестицій, поглиблення українсько-американського міжрегіонального партнерства та багато іншого. 

Команда посольства вітала у Вашингтоні Голову Верховної Ради Руслана Стефанчука; заступниць Керівника Офісу Президента Олену Ковальську та Ірину Мудру, Голову Державна служба України з етнополітики та свободи совісті Віктора Єленського. Освітній напрям представив заступник міністра освіти Євген Кудрявець, а релігійну спільноту — зокрема, архієрей Православна Церква України Євстратій Зоря, єпископ Київсько-Житомирський Римсько-католицької церкви Віталій Кривицький, Головний Рабин України Моше Асман та Головний рабин України та Києва Яків Дов Блайх.

Український тиждень розпочався на сходах Капітолію, де члени Конгресу США закликали своїх колег негайно розглянути та ухвалити посилення санкційного тиску на агресора. Про це йшлося на десятках зустрічей офіційних представників України, громадських, релігійних лідерів, що забезпечило потужну адвокацію на всіх рівнях. 

Під час кожної зустрічі також неодмінно говорили про гуманітарну ситуацію в Україні через масштабні атаки на енергетичну інфраструктуру. Це ж питання було в центрі U.S.–Ukraine Business Forum 2026, де  обговорювали поглиблення співпраці з американським приватним сектором для розвитку регіонів України. У рамках українського тижня було підписано Декларацію партнерства між Сумами та Талсою, штат Оклахома — приклад солідарності та співпраці на рівні громад.

Окремим потужним треком стала релігійна дипломатія, вдячні нашим релігійним лідерам за потужну адвокаційну роботу у Вашингтоні. У рамках International Religious Freedom Summit 2026 відбулися спеціальні дискусії, де інформували прт системні злочини Росії проти свободи віросповідання на тимчасово окупованих територіях та використання Кремлем Російської православної церкви як інструменту агресії.

У межах Ukrainian Week українська делегація долучилася до Національного молитовного сніданку США, а однією з ключових подій став 20-й Український молитовний сніданок у Вашингтоні, що об’єднав учасників спільною молитвою за мир, свободу та Україну. До присутніх звернувся Президент України Володимир Зеленський.

У ці дні у Вашингтоні ми знову відчули: Україна не сама. У нас багато друзів і партнерів, які стоять поруч у найважчі часи. Ми вдячні за кожну молитву і кожну дію на підтримку України.

Дякуємо організаторам Українського тижня та Українського молитовного сніданку, зокрема Павлу Унгуряну та Михайлу Жовніру.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux