Відбулися зустрічі з членами Сенату і Палати представників Конгресу США під час візиту Першого заступника Голови ВРУ та Голови Комітету ВРУ у закордонних справах
Опубліковано 13 грудня 2017 року о 16:44

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко та Голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко разом з Послом України в США Валерієм Чалим провели низку зустрічей з впливовими членами Сенату і Палати представників Конгресу США.

Відбулися зустрічі з Головою та Співголовою Комісії з демократичного партнерства Палати представників, конгресменами Пітером Роскамом і Девідом Прайсом, Співголовою Комітету закордонних справ Палати представників Еліотом Енгелем, Співголовою Комітету з питань збройних сил Сенату Джеком Рідом та Головою Підкомітету щодо фінансування Державного департаменту, зарубіжних операцій та суміжних програм Комітету з питань асигнувань Сенату Ліндсі Гремом.

Обговорено безпекові виклики, що постали перед Україною та європейським континентом в цілому внаслідок триваючої гібридної війни РФ. Відбувся обмін думками щодо можливостей для посилення трансатлантичної взаємодії у таких сферах як енергетична і кібер-безпека, а також протидія кремлівській інформаційній пропаганді.

Американських співрозмовників поінформовано про останній розвиток подій на тимчасово окупованих територіях українського Донбасу та в Криму, а також здійснювані в Україні реформи. Посол України у цьому зв’язку підкреслив важливість подальшого збереження санкційного тиску на РФ та посилення безпекової підтримки нашої держави, зокрема надання Збройним Силам України летальних озброєнь оборонної дії. Також, за словами Валерія Чалого, для ефективного протистояння руйнівним планам Кремля Україна потребує як ефективної безпекової, так і фінансово-економічної підтримки західних партнерів. У контексті триваючої роботи над формуванням видаткових статей державного кошторису США на 2018 рік Валерій Чалий звернувся до сенаторів і конгресменів з проханням щодо забезпечення необхідних обсягів фінансування програм військово-технічної допомоги Україні у федеральному бюджеті США 2018 року.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко наголосила на важливості подальшої міжнародної підтримки у здійсненні тиску на РФ з метою якнайшвишого звільнення українських заручників, що утримуються в РФ та на тимчасово окупованих територіях – в Криму і окремих районах Донецької і Луганської областей. Підкреслено також необхідність надання Україні летальних озброєнь оборонного характеру й розгортання на Донбасі миротворчої місії ООН як дієвих чинників стримування подальшої агресії РФ.

Голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко, зокрема, наголосила на необхідності мобілізації подальших міжнародних зусиль у підтримці України як у безпековому, так і у фінансовому плані, оскільки ефективна і міцна допомога Заходу є вагомим чинником, що дозволить завадити реалізації кремлівських дій та планів щодо послаблення Української держави зсередини. Вона також закликала США разом з європейськими союзниками сформувати дієву стратегію задля безпеки й успішного розвитку України.

У ході зустрічей з сенаторами Л.Гремом та Дж.Рідом з українського боку висловлено вдячність за підтримку включення до підписаного сьогодні Президентом США Д.Трампом Закону про “Бюджет США на 2018 р. на потреби національної оборони” важливих положень, що санкціонують виділення 350 млн. дол. для надання безпекової допомоги Україні. Перший заступник Голови Верховної Ради України підкреслила актуальність положень зазначеного закону, зокрема, з огляду на те, що у даний час на Донбасі російсько-терористичними угрупованнями встановлено велику кількість протипіхотних мін російського виробництва, що заборонені Оттавською конвенцією і які становлять велику небезпеку, насамперед для цивільного населення.

За особистий внесок у розвиток українсько-американського партнерства Валерій Чалий вручив конгресменам П.Роскаму і Д.Прайсу, а також сенаторам Дж.Ріду і Л.Грему пам’ятні відзнаки Посольства – годинники спеціальної серії, присвяченої 25-річчю дипломатичних відносин між Україною та США, яке відзначається у цьому році

У зустрічах, які відбулися у рамках спільного візиту делегацій парламентів України та Литви до США, взяли участь також Заступник голови Комітету з європейських справ Сейму Литви Андріус Кубіліус, Голова Підкомітету з трансатлантичних відносин і демократичного розвитку Зигімантас Павіліоніс, Посол Литви в США Роландас Кришчунас. Українські та литовські парламентарії представили американським колегам план міжнародної економічної допомоги Україні та звернулися за підтримкою цієї ініціативи.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux